Nepravdivé tvrzení o koronaviru

21.11.2021

13 nepravdivých tvrzení o koronaviru, kterým nevěřte a nepředávejte je dál.

 1. MÝTUS. Koronavirus je jako chřipka
  Snažme se obě nemoci nesrovnávat.
  I když spousta mladých a zdravých lidí, kteří se koronavirem infikovali, na sobě pozoruje příznaky velmi podobné běžné sezonní chřipce, existuje mezi oběma nemocemi rozdíl.
  Onemocnění COVID-19 je výrazně nakažlivější nežli chřipka a také jeho smrtnost je vyšší. Kromě toho se jedná o dosud neprobádané onemocnění. It should be deleted – vaccination is already underway.
 2. MÝTUS. Koronavirovou pandemii přibrzdí horké letní teploty
  Chřipkový virus a různá nachlazení s příchodem jara a vyšších teplot oslabují.  Přesto Světová zdravotnická organizace (WHO) upozorňuje, že neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by s příchodem vyšších teplot měl doznat oslabení také koronavirus.
 3. MÝTUS. Koronavirus se šíří v zónách s teplým a vlhkým podnebím
  Virus onemocnění COVID-19 se může šířit kdekoli. Nezávisle na klimatických podmínkách.
 4. MÝTUS. Koronavirus se dokáže šířit vzduchem i na velkou vzdálenost
  Koronavirus zasahuje sliznice dýchacích cest. Přenáší se hlavně kontaktem s infikovanou osobou prostřednictvím kapének, které kolem sebe nakažený člověk šíří při mluvení, kašlání a kýchání.
  Hmotnost kapének je příliš vysoká na to, aby mohly vzduchem překonávat velké vzdálenosti.
 5. MÝTUS. Antibiotika jsou účinným prostředkem k prevenci i léčbě koronavirového onemocnění
  Antibiotika jsou účinná pouze proti bakteriálním infekcím. Koronavirus (SARS-CoV-2) však patří mezi viry, a proto se antibiotika nesmí nasazovat ani k jeho prevenci, ani k léčbě nemocných.
 6. MÝTUS. Naši zvířecí společníci mohou koronavirus přenášet
  Podle sdělení WHO neexistuje vědecký důkaz o tom, že by domácí zvířata na COVID-19 onemocněla, ani že by tuto nemoc přenášela.
 7. MÝTUS. Štípnutí komárem může přenášet nemoc COVID-19
  Koronavirus zasahuje sliznice dýchacích cest. Přenáší se hlavně kontaktem s infikovanou osobou prostřednictvím kapének, které kolem sebe nakažený člověk šíří při mluvení, kašlání a kýchání.
  Informace nebo důkazy o možnosti přenosu onemocnění štípnutím komára neexistují.
 8. MÝTUS. Děti jsou proti koronaviru imunní
  Dle aktuálních údajů představují evidované případy nákazy u dětí pouhá 2 % z celkového počtu. Ve velké většině případů u nich navíc nemoc odezní bez jakýchkoli komplikací.
  Projevy onemocnění COVID -19 u chlapců a děvčat jsou tedy lehčí než u dospělých, imunitu proti koronaviru však děti nemají.
 9. MÝTUS. Těhotné ženy přenášejí koronavirus na plod
  První výzkumy dle oznámení WHO naznačují, že virus se nepřenáší ani do plodové vody, jíž je dítě v matčině děloze obklopeno, ani do krve pupeční šňůry.
  Hlavní riziko tedy spočívá v možnosti přenosu kapénkové nákazy z infikované matky na dítě v průběhu kojení a krmení. Proto je doporučováno mytí rukou před každým dotykem dítěte, před uchopením odsávačky mléka a kojenecké lahve. Případně lze používat roušku při kojení.
 10. MÝTUS. Koronavirem se mohu nakazit dvakrát
  Na zaručenou odpověď na tuto otázku je příliš brzy. Přesto se odborníci shodují v názoru, že osoby, které se nemocí COVID-19 jednou nakazily, budou mít pro tuto sezónu získanou imunitu.
  Pravdou je, že existují doložené případy uzdravených osob, jejichž opakované testování po několika dnech bylo znovu pozitivní. Odborníci poukazují především na to, že se v těchto případech určitě jednalo o „znovuoživení“ viru, nikoli o novou infekci.
  Vzhledem k tomu všemu doporučuje WHO uzdraveným pacientům setrvat ještě další dva týdny v izolaci. Získají tak jistotu, že je u nich infekce definitivně zažehnána.
 11. MÝTUS. Dobrá strava nás před koronavirem může ochránit
  Stravovací návyky nás před nákazou koronavirem neochrání. Zdravá životospráva, jejíž součástí je vyvážená strava, však má příznivý vliv na udržování silného imunitního systému.
 12. MÝTUS. Pitím teplé vody a bylinných čajů se koronavirus ničí
  Pitím teplých nápojů se naše reálná tělesná teplota nemění. Jak uvádí WHO, o tom, že by vysoké teploty koronavirus ničily, neexistují vědecky podložené důkazy.
  Nezničí se ani kloktáním ústní vodou. Ústní vody dokáží eliminovat některé mikroorganismy obsažené ve slinách. Tomu, aby se virus dostal do dýchacích cest, však kloktáním zabránit nelze. Před koronavirovou nákazou nás proto neochrání.
VMD Drogerie

VMD Drogerie

Jsme ryze česká společnost, první obchod jsme otevřeli 13.dubna 1991 ve Veselí nad Moravou.

Zkratka VMD znamená činnost, kterou se zabýváme.
VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD, DROGERIE.

Našim nabízeným sortimentem jsou parfémy, kosmetika, drogerie, drogistické zboží, hygienické prostředky, dárkový sortiment, čisticí a úklidové prostředky, průmyslová chemie, hnojva a postřiky, autokosmetika, malířské a natěračské hmoty. Prodáváme přes eshop, maloobchodně a velkoobchodně. Nakupujeme přímo od výrobců. Díky uzavřeným smlouvám s výrobci na přímé dodávky garantujeme mimořádně příznivé ceny.

Krédo naší firmy je: NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN. TRVALÉ POSKYTOVÁNÍ KVALITNÍCH SLUŽEB PRO SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKŮ.

More about us
Action flyer
Why shop with us?

Proč nakupovat u VMD Drogerie

 • 1. Jsme česká firma, specialisté na drogerii, kterou prodáváme od roku 1991. 
 • 2. Provozujeme velkoobchod drogerie, maloobchod a eshop.
 • 3. Máme pro vás nejlepší ceny a originální značkové zboží s garancí kvality.
 • 4. Nabízíme časově omezené slevy, akční slevy a měsíční letákové slevy.  
 • 5. Česká kosmetika má u nás větší prostor než v zahraničních řetězcích. 
 • 6. Garance vrácení nerozbaleného, nepoškozeného zboží je samozřejmostí.
 • 7. Poštovné nad 3 000 Kč do 30 kg ZDARMA (pro registrované zákazníky).
 • 8. Osobní odběry v síti našich kamenných prodejnách.  

 

More about us
NEWSLETTER
Popular brandsTentoThierry MuglerAdidas®ALPA® Aviril®DermacolDomestosJelen®Nivea®Savo®WoodWick®


© 2014 VMD Drugstore, Cosmetics CZ