Homepage  >  Paper and creation  >  Fashion  >  Jewelry, OPS!  >  Náramky  >  Albi Jewelry Bracelet knitted Blue eye protects against bewitchment, Tassel protection, energy, Hippies symbol of peace 1 piece different colors
Sold

Albi Jewelry Bracelet knitted Blue eye protects against bewitchment, Tassel protection, energy, Hippies symbol of peace 1 piece different colors

-9%

Albi Jewelry Bracelet knitted Blue eye protects against bewitchment, Tassel protection, energy, Hippies symbol of peace 1 piece different colors
Our Price
2.81 EUR with VAT 0%
Save money 0.29 EUR (9%)
Price in our store
3.1 EUR with VAT
This product can not be bought separately.
Quantityks
Ask the sellerWatchdog
Current bid is 2.81 EUR including VAT
  Let me know when the price is smaller than    EUR including VAT
  Let me know about each change in price
Your e-mail address  
Ask a question
Name:
Email:
Phone:
' '
Opište kód:
Question:
Share
Code:2203671
EAN:8590228036568
Producer:© ALBI Česká republika a.s.,
Brand:Albi 
Albi
Product description

Obdarujte svou milovanou přítelkyni, maminku nebo kamarádku náramkem v dárkovém balení. Obdarovaná si tak na vás vzpomene při každé příležitosti když si náramek nandá.

  • Motiv: Oko
  • náramek pletený
  • barvu zasíláme na základě skladových zásob

MODRÉ OKO
Od starověku považován za jednu z nejsilnějších ochran proti „ZLÉMU OKU“, tedy uhranutí

  • chrání svého majitele před zlými silami, pohledy, zlobou či uhranutím
  • nebo jinými nepříznivými podněty
  • talisman má moc tyto síly odrážet - občas se stane, že se amulet sám při odrážení zlé síly rozpadne na kousky, poté je potřeba ho vyhodit, protože z něj prý vytéká nahromaděná zlá energie.

Říká se, že když se skutečná negativní energie a síla nazaru střetnou, amulet má sílu zlo odvrátit a zrušit, ale sám se puknutím rozbije. V samotném Turecku chráni před uhranutím od osob s modrýma očima, kteří jsou podle lidové pověry schopni uhranout.

MAGIE A KOUZLA
Působení „zlého oka“ popisuje většina světových kultur. Projevuje se náhlou bolestí hlavy, nevolností, únavou a slabostí, nekontrolovatelnou ospalostí, někdy zvracením, škytavkou, teplotou, a to bez zjevné příčiny.  Dochází k němu bez magických aktů, často bez vědomí a zlého úmyslu osoby, která je způsobí. Příčinou totiž nemusí být jen závist nebo zloba, ale i obdiv nebo touha mít něco, co má někdo druhý, popřípadě i momentální silná psychická zátěž, ať už negativní nebo pozitivní.

  • Názory na podstatu „uhranutí“ se různí. Mnoho lidí věří, že jde o magii, další se domnívají, že jde o působení energie našeho podvědomí, jiní je považují za důsledek „vibrací a vysílání psychodynamických vln“.
  • Psychofyziologie a parapsychologie mluví o uhranutí jako o druhu hypnózy.
  • K uhranutí jsou mnohem více náchylní přecitlivělí, nejistí a psychicky vyčerpaní lidé.

ZAJÍMAVOSTI
Symbol nazaru používaly na svých letadlech soukromé turecké aerolinky Fly Air, které však ukončily provoz v roce 2007. Dále jej najdete zakomponováno v logu herního enginu CryEngine 3, který byl vytvořen německou firmou Crytek, jejíž zakladateli jsou však tři bratři tureckého původu (Cevat, Avni a Faruk Yerli). V roce 2013 uspořádalo Turecko Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let a v jeho emblému naleznete modré oko nazar vzhlížející ke kopacímu míči.

STŘAPEC, OCHRANA-TRANSFORMACE-ENERGIE

  • talisman, který chrání člověka před zlovolnými duchy a démony
  • skrz střapec náramek odvádí vše škodlivé, od čeho Vás minerální kameny očistily
  • symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých
  • je považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě
  • pomáhá také porozumět významu Energie, která protéká vědomím
  • někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

HISTORIE A TRADICE
Zlaté střapce umístěné na oděvu symbolizují dnes společenskou prestiž a luxus. Mimo toho jsou rovněž považovány i za talismany, které jsou schopny člověka ochránit před zlovolnými duchy a démony.

Oblečení v Tibetu – Muži si nechávají dlouhé vlasy, které si vzadu splétají do copu a cop omotají kolem hlavy společně s barevným střapcem, který si nad uchem upevní a konec nechají volně splývat dolů. Nejnápadnější střapce používají Khampové. Účes je také typický především mezi svobodnými muži. Oblíbeným šperkem je tyrkys, kde údajně přebývají duše Tibeťanů. Náušnice z Tyrkysu nosí i muži.

Střapec údajně představuje tisíc okvětních lístků Lotosového květu. Lotosový květ kvete v kalných vodách a předpokládá se, že symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých. Střapec je také považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě. Spolu s osvícením prostřednictvím Meditace pomáhá střapec také porozumět významu Energie, která protéká vědomím. Někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

Střapec na posvátném náhrdelníku
Představuje spojení s duchem a nejvyšší pravdou, odchází skrze něj nahromaděná negativní energie a symbolizuje harmonický celek.

HIPPIES - MÍR - LÁSKA - PŘÁTELSTVÍ - SVOBODA

  • volná láska
  • symbol protestu proti režimu a určité společnosti
  • práva homosexuálů
  • ekologičtí aktivisté

HISTORIE A TRADICE
Autor symbolu, britský výtvarník Gerald Holtom, vytvořil „muří nohu v kruhu“ z praporkové abecedy. Poprvé byl symbol použit při pochodu za jADErné odzbrojení, který se konal o Velikonocích v dubnu 1958. Demonstranti se tehdy vydali z Londýna ke středisku jADErného výzkumu v Aldermastonu.
Podle Geralda Holtoma vznikl symbol jako značka pro jADErné odzbrojení - anglicky nuclear disarmament. Pro počáteční písmena „N“ a „D“ si britský umělec vypůjčil znaky z praporkové abecedy - pro „N“ postava s roztaženýma rukama směřujícíma k zemi a pro „D“ jeden praporek kolmo vzhůru a druhý kolmo dolů.

Kultovní symbo Hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA. Jednalo se o  hnutí neorganizované, vycházející z generace beatniků. Samo slovo hippie je zdrobnělinou výrazu hipster, který beatnici často užívali k popisu nonkonformních hrdinů svých děl. Šířit se začalo v polovině 60. let ze západního pobřeží USA, ze San Francisca.

Cíle „hippísáků“ byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komunit, které pak často provozovaly volnou lásku (free love). Často se užívaly drogy – zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu.

  •  Nejznámější světový symbol míru používali hippies, když protestovali proti válce ve Vietnamu, či bojovníci proti apartheidu, ale také demonstranti za práva homosexuálů i ekologičtí aktivisté.
  • Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi.
  • Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky a celkově prosazovali „primitivní“ vzhled jako projev negativní reakce proti většinové metrosexualitě u mužů v 30., 40. a 50. letech 20. století.
  • Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.

Hippie móda měla zásadní vliv na populární hudbu, televizi, film, literaturu a výtvarné umění. Po 60. letech bylo mnoho aspektů asimilováno do většinové společnosti. Dědictví hippies lze pozorovat v soudobé kultuře v různých formách – od zdravé výživy, přes hudební festivaly po kybernetickou revoluci.

Jako konec éry bývá označován festival v Altamontu, kde ochranka tvořená členy motorkářského gangu Hells Angels ubodala černošského fanouška Mereditha Huntera.

Pacifismus stoupenců hippies ovlivnil i politické dění tehdejšího světa. V roce 1968 došlo kromě USA k vzpourám mládeže i v dalších jiných zemích, hlavně v Evropě, kde došlo k největším střetům ve Francii či Západním Německu, japonská mládež například protestovala proti americkým vojenským základnám v zemi.

Kromě silně nekonformního způsobu života, který provokoval většinovou konzervativní americkou společnost, se velmi angažovali v protestech proti válce ve Vietnamu, organizovali obrovské protiválečné demonstrace. Tehdejší americká mládež totiž byla do stále se prodlužující a ne příliš úspěšné války povolávána (například pomocí tzv. draft lottery), takže odpor proti konfliktu vzrostl rychle a trval velmi dlouho.

Po skončení této války zmizel i společný nepřítel a hippies jako masové hnutí se postupně asimilovalo; největší část stoupenců se později stala běžnou součástí většinové společnosti i s jejími hodnotami, malá část podlehla drogám a jen velmi malá část příslušníků hippies zůstala ve společenstvích věrna všem původním ideálům. Přesto v 70. a 80. letech některé atributy hnutí získaly na popularitě, jednalo se nejen o protiválečný aktivismus (který například v Evropě měl podobu protestů proti americkým a sovětským balistickým střelám), ale také i o zvýšení zájmu o východní náboženství, ekologii, vegetariánství, či alternativní kulturu. Objevily se zcela nové hudební proudy, které získaly rychle na popularitě, jako například reggae, zatímco bývalí členové subkultury hippies v Británii, kteří byli fanoušky kapely Black Sabbath, vytvořili subkulturu heavy-metalu.

Snaha některých aktivistů oživit sílu hippies v časech války v Iráku ztroskotala, hlavně kvůli tomu, že do války byli posíláni již vojáci z profesionální armády a že konflikt měl stále do určité míry podporu mezi veřejností. I přesto ale na protestech proti tomuto konfliktu zazněla podobná hesla jako před třiceti lety a ozvali se i někteří původní účastníci protestů.

Customer reviews
No Reviews found.
Discussion about product
Discussion: Albi Jewelry Bracelet knitted Blue eye protects against bewitchment, Tassel protection, energy, Hippies symbol of peace 1 piece different colors

This item has not been discussed yet. If you want to be first, click on the button Add a contribution

Product description
Customer reviews

Obdarujte svou milovanou přítelkyni, maminku nebo kamarádku náramkem v dárkovém balení. Obdarovaná si tak na vás vzpomene při každé příležitosti když si náramek nandá.

  • Motiv: Oko
  • náramek pletený
  • barvu zasíláme na základě skladových zásob

MODRÉ OKO
Od starověku považován za jednu z nejsilnějších ochran proti „ZLÉMU OKU“, tedy uhranutí

  • chrání svého majitele před zlými silami, pohledy, zlobou či uhranutím
  • nebo jinými nepříznivými podněty
  • talisman má moc tyto síly odrážet - občas se stane, že se amulet sám při odrážení zlé síly rozpadne na kousky, poté je potřeba ho vyhodit, protože z něj prý vytéká nahromaděná zlá energie.

Říká se, že když se skutečná negativní energie a síla nazaru střetnou, amulet má sílu zlo odvrátit a zrušit, ale sám se puknutím rozbije. V samotném Turecku chráni před uhranutím od osob s modrýma očima, kteří jsou podle lidové pověry schopni uhranout.

MAGIE A KOUZLA
Působení „zlého oka“ popisuje většina světových kultur. Projevuje se náhlou bolestí hlavy, nevolností, únavou a slabostí, nekontrolovatelnou ospalostí, někdy zvracením, škytavkou, teplotou, a to bez zjevné příčiny.  Dochází k němu bez magických aktů, často bez vědomí a zlého úmyslu osoby, která je způsobí. Příčinou totiž nemusí být jen závist nebo zloba, ale i obdiv nebo touha mít něco, co má někdo druhý, popřípadě i momentální silná psychická zátěž, ať už negativní nebo pozitivní.

  • Názory na podstatu „uhranutí“ se různí. Mnoho lidí věří, že jde o magii, další se domnívají, že jde o působení energie našeho podvědomí, jiní je považují za důsledek „vibrací a vysílání psychodynamických vln“.
  • Psychofyziologie a parapsychologie mluví o uhranutí jako o druhu hypnózy.
  • K uhranutí jsou mnohem více náchylní přecitlivělí, nejistí a psychicky vyčerpaní lidé.

ZAJÍMAVOSTI
Symbol nazaru používaly na svých letadlech soukromé turecké aerolinky Fly Air, které však ukončily provoz v roce 2007. Dále jej najdete zakomponováno v logu herního enginu CryEngine 3, který byl vytvořen německou firmou Crytek, jejíž zakladateli jsou však tři bratři tureckého původu (Cevat, Avni a Faruk Yerli). V roce 2013 uspořádalo Turecko Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let a v jeho emblému naleznete modré oko nazar vzhlížející ke kopacímu míči.

STŘAPEC, OCHRANA-TRANSFORMACE-ENERGIE

  • talisman, který chrání člověka před zlovolnými duchy a démony
  • skrz střapec náramek odvádí vše škodlivé, od čeho Vás minerální kameny očistily
  • symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých
  • je považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě
  • pomáhá také porozumět významu Energie, která protéká vědomím
  • někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

HISTORIE A TRADICE
Zlaté střapce umístěné na oděvu symbolizují dnes společenskou prestiž a luxus. Mimo toho jsou rovněž považovány i za talismany, které jsou schopny člověka ochránit před zlovolnými duchy a démony.

Oblečení v Tibetu – Muži si nechávají dlouhé vlasy, které si vzadu splétají do copu a cop omotají kolem hlavy společně s barevným střapcem, který si nad uchem upevní a konec nechají volně splývat dolů. Nejnápadnější střapce používají Khampové. Účes je také typický především mezi svobodnými muži. Oblíbeným šperkem je tyrkys, kde údajně přebývají duše Tibeťanů. Náušnice z Tyrkysu nosí i muži.

Střapec údajně představuje tisíc okvětních lístků Lotosového květu. Lotosový květ kvete v kalných vodách a předpokládá se, že symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých. Střapec je také považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě. Spolu s osvícením prostřednictvím Meditace pomáhá střapec také porozumět významu Energie, která protéká vědomím. Někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

Střapec na posvátném náhrdelníku
Představuje spojení s duchem a nejvyšší pravdou, odchází skrze něj nahromaděná negativní energie a symbolizuje harmonický celek.

HIPPIES - MÍR - LÁSKA - PŘÁTELSTVÍ - SVOBODA

  • volná láska
  • symbol protestu proti režimu a určité společnosti
  • práva homosexuálů
  • ekologičtí aktivisté

HISTORIE A TRADICE
Autor symbolu, britský výtvarník Gerald Holtom, vytvořil „muří nohu v kruhu“ z praporkové abecedy. Poprvé byl symbol použit při pochodu za jADErné odzbrojení, který se konal o Velikonocích v dubnu 1958. Demonstranti se tehdy vydali z Londýna ke středisku jADErného výzkumu v Aldermastonu.
Podle Geralda Holtoma vznikl symbol jako značka pro jADErné odzbrojení - anglicky nuclear disarmament. Pro počáteční písmena „N“ a „D“ si britský umělec vypůjčil znaky z praporkové abecedy - pro „N“ postava s roztaženýma rukama směřujícíma k zemi a pro „D“ jeden praporek kolmo vzhůru a druhý kolmo dolů.

Kultovní symbo Hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA. Jednalo se o  hnutí neorganizované, vycházející z generace beatniků. Samo slovo hippie je zdrobnělinou výrazu hipster, který beatnici často užívali k popisu nonkonformních hrdinů svých děl. Šířit se začalo v polovině 60. let ze západního pobřeží USA, ze San Francisca.

Cíle „hippísáků“ byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komunit, které pak často provozovaly volnou lásku (free love). Často se užívaly drogy – zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu.

  •  Nejznámější světový symbol míru používali hippies, když protestovali proti válce ve Vietnamu, či bojovníci proti apartheidu, ale také demonstranti za práva homosexuálů i ekologičtí aktivisté.
  • Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi.
  • Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky a celkově prosazovali „primitivní“ vzhled jako projev negativní reakce proti většinové metrosexualitě u mužů v 30., 40. a 50. letech 20. století.
  • Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.

Hippie móda měla zásadní vliv na populární hudbu, televizi, film, literaturu a výtvarné umění. Po 60. letech bylo mnoho aspektů asimilováno do většinové společnosti. Dědictví hippies lze pozorovat v soudobé kultuře v různých formách – od zdravé výživy, přes hudební festivaly po kybernetickou revoluci.

Jako konec éry bývá označován festival v Altamontu, kde ochranka tvořená členy motorkářského gangu Hells Angels ubodala černošského fanouška Mereditha Huntera.

Pacifismus stoupenců hippies ovlivnil i politické dění tehdejšího světa. V roce 1968 došlo kromě USA k vzpourám mládeže i v dalších jiných zemích, hlavně v Evropě, kde došlo k největším střetům ve Francii či Západním Německu, japonská mládež například protestovala proti americkým vojenským základnám v zemi.

Kromě silně nekonformního způsobu života, který provokoval většinovou konzervativní americkou společnost, se velmi angažovali v protestech proti válce ve Vietnamu, organizovali obrovské protiválečné demonstrace. Tehdejší americká mládež totiž byla do stále se prodlužující a ne příliš úspěšné války povolávána (například pomocí tzv. draft lottery), takže odpor proti konfliktu vzrostl rychle a trval velmi dlouho.

Po skončení této války zmizel i společný nepřítel a hippies jako masové hnutí se postupně asimilovalo; největší část stoupenců se později stala běžnou součástí většinové společnosti i s jejími hodnotami, malá část podlehla drogám a jen velmi malá část příslušníků hippies zůstala ve společenstvích věrna všem původním ideálům. Přesto v 70. a 80. letech některé atributy hnutí získaly na popularitě, jednalo se nejen o protiválečný aktivismus (který například v Evropě měl podobu protestů proti americkým a sovětským balistickým střelám), ale také i o zvýšení zájmu o východní náboženství, ekologii, vegetariánství, či alternativní kulturu. Objevily se zcela nové hudební proudy, které získaly rychle na popularitě, jako například reggae, zatímco bývalí členové subkultury hippies v Británii, kteří byli fanoušky kapely Black Sabbath, vytvořili subkulturu heavy-metalu.

Snaha některých aktivistů oživit sílu hippies v časech války v Iráku ztroskotala, hlavně kvůli tomu, že do války byli posíláni již vojáci z profesionální armády a že konflikt měl stále do určité míry podporu mezi veřejností. I přesto ale na protestech proti tomuto konfliktu zazněla podobná hesla jako před třiceti lety a ozvali se i někteří původní účastníci protestů.

No Reviews found.


© 2014 VMD Drugstore, Cosmetics CZ