Jak na komáry?

Už Vás nebaví otravní komáři a různý hmyz při krásných letních večerech? V naší nabídce najdete nejrůznější produkty, které si s nimi hravě poradí.

Na odpuzení hmyzu můžete zvolit různé spreje s obsahem eukalyptu, citronely a dalších, které odpuzují tento hmyz, také doplňky do vlasů, náramky, nálepky, ubrousky, doutnající spirály či tyčinky. Pořídit si však můžete i solární či elektrický lapač hmyzu pro 100 % ochranu.

Dokonce myslíme i na Vaše čtyřnohé mazlíčky, kterým můžete pořídit obojek, díky kterému ho nebudou trápit klíšťata ani blešky, a ještě k tomu díky vůně, kterou obojek vydává, bude krásně vonět.

Valentýn

Jak funguje Valentýn?
 
 
Den svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky.
 
Co znamená slovo Valentýn?
 
 
Valentýn (podle kalendáře, ale častěji spíše Valentin) je mužské jméno latinského původu pocházející z výrazu valens, tj. zdravý, silný. Jeho ženskou obdobou je Valentýna.
 
 

České Vánoce zvonící stromek

Zvonící stromek ryze české výroby je původní českou variantou celosvětově oblíbeného andělského zvonění. Počátky jeho výroby jsou datovány do 50. let minulého století do Frýdlantu v Čechách. Tehdejší pobočka národního podniku ELITEX Liberec začala jako vůbec první s výrobou Zvonícího stromku. V průběhu 70. let proběhl odprodej kompletního výrobního programu do Výrobného Družstva Invalidov (VDI) Zvolen. Samotná výroba pak probíhala v jeho pobočce ve vesničce na úpatí Národního parku Velká Fatra Horná Štubňa poblíž Kremnice a Turčianských Teplic do roku 1989.

Tam se také objevili nástroje pro samotnou výrobu, které byly z větší části zachovány v původní podobě. Tyto nástroje, tak jak je vidět ve fotogalerii, představovaly dvě palety rezavého šrotu. Dnes je již zvolenská VDI minulostí a proto jsme od jeho nástupce, společnosti Koplast v. d., odkoupili v roce 2011 kompletní výrobní program.

 

DNEŠNÍ VÝROBA

Dnešní výroba je stejně jako ta v minulosti dílem šikovných českých rukou. Originální nástroje jsme opravili, chybějící komponenty vyrobili a vše oživili. Jsme nesmírně rádi, že motiv jehličí na těle stromku, resp. nástroj významné umělecké hodnoty určený k jeho ražbě, zůstal zachován v původní podobě. Je až s podivem, že přes 50 let staré nástroje, které 20 let odpočívaly, dokážou nadále bezchybně fungovat a potvrdit tak svou řemeslnou kvalitu.

Jednotlivé kovodíly nesou punc z válcoven plechu ve Velkém Šenově. Tyto jsou ručně lisovány v Rožmitále pod Třemšínem, kde probíhá i veškerá nástrojařská práce a zároveň kompletace v naší dílně.

Ostatní bižuterní komponenty jako jsou skleněné perle, řetízek a zvonící korálek, mají svůj původ na Jablonecku. Do budoucna zvažujeme i vytvoření edice s původními foukanými perlami (princip vánočních ozdob), které byly v průběhu dekád nahrazeny skleněnými.

 

HISTORIE VE SVĚTĚ 

Zvonící stromek česky nebo Andělské zvonění celosvětově je velmi oblíbenou kulisou Adventu a Vánoc. Za to úplně první Andělské zvonění, tak jak jej známe v moderní podobě, můžeme považovat zvonění německé společnosti Adrian & Stock ze Solingenu. Ačkoliv jej tato společnost nevynalezla, nechala si v roce 1905 patentovat princip jeho fungování.

Andělská zvonění ze začátku 20. století měla prakticky stejný princip fungování tak jako ta dnešní, jen se lišila v podobě. Samotná podoba se dočkala v průběhu let mnoha modifikací, některé naleznete v naší malé sbírce. Společnost Adrian & Stock zakoupil Paul Hartkopf, který pokračoval ve výrobě vybraných typů do 60. let minulého století.

Nesmírná popularita dala vzniknout i mnoha konkurenčním firmám, nicméně Adrian & Stock je považován celosvětově za tu nejznámější. Mezi další výrobce patřili i Gebruder Bell ze Solingenu, nebo Gebruder Bros. Druhá světová válka však zapříčinila pokles exportu a vnímání německého zvonění jako lídra na trhu.

Vzhledem k útlumu na německém trhu se tak dostáváme do období švédského vzoru, který začaly nabízet americké obchody, např. v roce 1958 obchod Sears prodává ve svých prodejnách právě Andělské zvonění ze Švédska.

Během následujících let vznikl i český Zvonící stromek, ale i celá řada nových německých, dánských, čínských a jiných variant.

Vše o advetním kalendáři

Proč vznikl advent?

Slovo pochází z latinského „adventus“, označení pro příchod. Představuje tedy období, během kterého se křesťané připravují na oslavu narození Ježíše Krista. Jedná se o pokojné předvánoční období spojené se zapalováním svíček. Pro někoho však advent představuje období plné stresu, nákupů a příprav na svátky.

Kdy se otevírá adventní kalendář?

Tento předvánoční zvyk mají v oblibě hlavně děti, které si kalendářem zpříjemňují čekání na Vánoce. V kalendáři jsou z pravidla různé dobroty. Adventní kalendář pozůstává ze 24 políček a první se otvírá 1. prosince.

Jak dlouho trvá adventní čas?

V obecné rovině adventní čas představuje přípravnou dobu na Vánoce. Advent trvá čtyři po sobě jdoucí adventní neděle. Začátek adventního období je pohyblivý. Musí být přitom dodrženo pravidlo, že poslední, čtvrtá adventní neděle připadne vždy na neděli před 25.

Co symbolizuje advent?

Pro křesťany je tedy advent ve znamení čekání na příchod Spasitele a duchovních příprav na Vánoce. Původně se v tomto období držel rovněž půst před započetím slavnostního vánočního období, které následuje a začíná hned po západu slunce na Štědrý den.

 

Péče o dětskou pokožku

Dětská kůže není jen miniaturou naší dospělé, ale má své specifické vlastnosti. Důležité je vědět, že kůže si pamatuje, tedy o jejím vzhledu a kvalitě v pozdějším věku dítěte rozhodujeme již v raném dětství. Kůže dětí je oproti té dospělé tenčí, citlivější a daleko zranitelnější.

Rozdíl mezi pokožkou dítěte a dospěláka 

Asi všichni znáte hlášku dospělých „chci mít pokožku jako dětský zadeček“. Ano, dětská kůže je krásně hydratovaná, vláčná a vypnutá. Působí dokonale, ovšem má také svá ALE, díky kterým je na místě velmi šetrná péče a opatrnost
Dětská pokožka je daleko citlivější. Ochranný kožní film, což je takový krém, který si na pokožce tvoříme sami, ještě není pořádně vyvinutý a kůže má tak sníženou odolnost vůči bakteriím a kvasinkám. 

Ochranná péče v oblasti plenek 

Až u 50 % dětí se v oblasti plenek, nejčastěji u batolat, projeví tzv. plenková dermatitida. Zarudnutí, svědění a štípání v oblasti zadečku není nic příjemného a pro dítě představuje nemalé trápení. Ideální je vybrat výrobek s obsahem klidnících látek, který je zcela neparfemovaný. Parfém by mohl podrážděnou pokožku zbytečně dráždit.  

Dětský ochranný krém je ideální použít při každé výměně plen. Obsahuje vysoký podíl oxidu zinečnatého, výtažku z mochyně a mořské řasy Laminaria ochroleuca. Všechny tyto látky pokožku klidní, zmírňují zarudnutí a svědění. Bambucké máslo zajistí výživu a krém je zcela bez parfemace.  

Tělová péče 

Tam je vyšší frekvence velmi žádaná právě díky absenci ochranného kožního filmu a otírání se např. o plenku, oblečení. Díky tělovému mléku dostává výživu, je vláčná, hydratovaná a chráněná.  
Opět je žádoucí, aby tělové mléko obsahovalo zvláčňující látky (oleje, bambucké máslo) a zároveň látky zklidňující, např. u nás je to extrakt z mochyně, mořské řasy Laminaria ochroleuca a panthenol. Parfemace je velmi jemná a bez alergenních složek. Dětské tělové mléko zanechává na pokožce hedvábný film, který posiluje ochrannou kožní bariéru.  

Mytí - méně je někdy více 

Po narození se na dětském tělíčku vyskytuje tzv. mázek, což je tvarohovitá hmota a vlastně takové přírodní tělové mléko. V děloze mázek chrání proti absorpci plodové vody do pokožky a po narození pomáhá s adaptací pokožky na vzduch, hydratuje ji a tvoří dočasný ochranný film. 
Právě proto se po narození doporučuje miminko alespoň 24 hodin nekoupat a nechat mázek vstřebat. 
 
Miminka se nepotřebují koupat tak často jako dospělí, nejsou vystavena velkému znečištění, stačí jednou za dva až tři dny. Genitálie a zadeček je samozřejmě potřeba omýt vždy, když je třeba a ošetřit vhodným přípravkem, ideálně Dětským ochranným krémem.  
Ideální k pravidelnému mytí těch nejmenších je Dětský koupelový olej. Jedná se o hydrofilní olej, což znamená, že se kamarádí s vodou, a po styku s ní vytváří mléčnou emulzi. Tato emulze pokožku šetrně myje a zvláčňuje. Obsahuje olivový a slunečnicový olej a pro zklidnění také extrakt z meduňky. Na mytí bude stačit pár kapek.  
 
Mytí vlásků, ale i zbytku těla je vhodné s Dětským mycím gelem 2v1ten zajišťuje funkci šamponu a šetrného mycího přípravku v jednom. Jemné vlásky šetrně myje a současně zajišťuje jejich snadné rozčesávání. Je testován i na oční dráždivost, protože je absolutně nezbytné, aby byl k dětským očím šetrný. 

Jak se testuje dětská kosmetika 

Pokožka do 3 let věku není zcela vyvinuta a nefunguje její ochranná funkce, tak jako u větších dětí. Právě proto dětská kosmetika podléhá daleko přísnějšímu testování.  

Všechny využité suroviny musí být povoleny přísným kontrolním orgánem EU – Evropskou komisí. Ta sbírá data o všech látkách využívaných v kosmetice, odborná toxikologická data a díky tomu rozhoduje, jaké koncentrace je možné v kosmetice využít.  
Testuje se kožní snášenlivost (opakovaně), oční dráždivost, účinnost konzervace, aby byla prokázána mikrobiologická nezávadnost.  
Je důležité říct, že kosmetika se netestuje na dětech. Některé testy probíhají na umělých tkáních, některé ve zkumavce a jiné na dospělých dobrovolnících.  

Při tvoření naší dětské kosmetiky jsme spoustu věcí, funkčností a praktických informací ověřovali a konzultovali s pomocí čerstvých i zasloužených maminek. Díky tomu vývoj trval přes 3 roky.

Čemu se u dětí vyhnout 

Kosmetice, která obsahuje eukalyptuskafr mentol (může být v jalovci, bazalce, skořici, levanduli atd.). Jedná se o přírodní terpeny, které mají tendenci zvyšovat krevní průtok. U dětí by mohly vyvolat křeče. Na výrobku by vždy mělo být uvedeno „Nepoužívat pro děti do 3 let“.  

Koupelovým pěnám – i když s koupelovou pěnou může být velká legrace, není pro dětskou pokožku ideální. Má tendenci vysušovat. Čím větší hora pěny, tím více pokožku vysušuje.  

Přípravkům, které jsou příliš parfemované. V dětské kosmetice by se měly používat pouze hypoalergenní vůně. V přípravcích určené pro plenkovou část ideálně vůbec žádné.  

Přírodní silice – i když slovo „přírodní“ zní krásně, přírodní silice mají poměrně velký alergenní potenciál. Je něco jiného použít aroma olej v lampě a něco jiného na pokožku.  
 
Urychlovač růstu vlasů – dříve jsme poměrně hojně dostávali dotaz od maminek, zda-li na své téměř plešaté miminko mohou využívat urychlovač. Ne, nemůžete. Jednak není schválen pro dětskou pokožku. Druhá věc je, že nerostoucí vlasy mohou mít důvod. Buď genetický anebo se dětský organismus potřebuje soustředit na jinou akci, než je růst vlasů.  

Tip pro maminky 

A na závěr dva tipy. Pokud jste nastávající maminka, bude se vám velmi hodit jako prevence strií Amarantový olej pro pleť a tělo, který změkčuje podkoží a nedochází tak k tvorbě strií.  

Pokud jste čerstvá maminka, doporučujeme Zpevňující mléko pro pleť i tělo, které přispívá k zpevnění a zvýšení pružnosti pokožky těla, a to od obličeje, dekoltu, prsou, až po bříško a stehna.  

Škola volá!

 
 
Naše děti si užívají volna až do poslední chviličky, ale my jako rodiče se připravujeme na školní rok mnohem dříve. S dlouhým seznamem běháme po obchodech a sháníme tužky předepsané tuhosti, sešity se správným označením a aktovku, která bude perfektně ergonomická, přiměřeně lehká a naprosto cool, aby našeho školáka hned druhý týden neomrzela. Není divu, že v září neoplýváme energií, jak bychom chtěli.

 

Co si budeme povídat, na jednu stranu se školního roku trochu děsíme, protože nevíme, co toho našeho drobečka čeká a jak to zvládne. Navíc nám přibudou další povinnosti, domácí úkoly, učení i chystání svačinek. Jenomže na tu druhou stranu po letní prázdninové anarchii a divokosti přichází opět nějaký řád a více klidu pro ty, kteří jsou doma ještě s mladším dítkem nebo z domova pracují. Tak jako tak, na nový režim si bude zvykat celá rodina. Co nám pomůže to zvládnout rychleji a bezbolestně? 

PŘEHLEDNÝ A PŘEDVÍDATELNÝ ROZVRH

ZÍSKEJTE VÍC DĚLÁNÍM MÉNĚ

NAVAZUJTE VZTAHY

SNIŽTE SVÁ OČEKÁVÁNÍ

PLÁNUJTE SI ODPOČINEK

8 zajímavých faktů o komárech

Sezóna komárů je v plném proudu. Napadlo vás někdy, jaká tajemství před námi tento drobný hmyz skrývá? Některé z nich vám prozradíme.

1. Komáři jsou pro člověka nejnebezpečnějšími zvířaty na světě (podle údajů WHO přispívají ke smrti více než 750 000 lidí ročně).

2. Mají velmi dobře propracovaný systém detekce zápachu.

3. Dokážou najít kořist z několika desítek metrů.

4. Komáři nemají rádi větrné počasí, protože jim dělá potíže vyčenichat kořist.

5. Příznivými podmínkami pro jejich zvýšenou aktivitu je vlhké a zatažené počasí.

6. Z vajíček nakladených do vody se asi za 6 týdnů líhnou hmyzí larvy.

7. Lidskou krví se živí pouze komáři.

8. Samci komárů jedí rostlinné šťávy a květinový nektar.

Použití bílého octu v domácnosti

Bílý ocet: přírodní úklidový pomocník pro vaši domácnost

 Tento skromný produkt se stal jedním z nejoblíbenějších přírodních čisticích prostředků pro domácnost. V tomto článku se podíváme na 10 nejlepších způsobů, jak použít bílý ocet pro úklid domácnosti.

1. Odstraňovač vodního kamene

Vodní kámen je nepřítel číslo jedna všech kohoutků a sprch. Naštěstí je bílý ocet skvělým řešením. Aplikujte neředěný bílý ocet na postižené oblasti. Nechte působit několik minut a poté opláchněte teplou vodou. Vodní kámen zmizí jako mávnutím kouzelného proutku!

2. Čistič oken

Zapomeňte na chemické čističe oken a vyzkoušejte bílý ocet. Smíchejte jeden díl octa s jedním dílem vody a nalijte směs do rozprašovače. Aplikujte na okna a setřete papírovým ručníkem nebo novinami pro bezvadně čistá okna.

3. Dezinfekce dřezu

Dřez je jedním z nejšpinavějších míst v domácnosti, plný bakterií a nečistot. Pro dezinfekci smíchejte půl šálku bílého octa s půl šálkem vody a nalijte směs do dřezu. Nechte působit 10 minut, poté opláchněte teplou vodou.

4. Odstraňovač zápachu z odpadkového koše

Odpadkový koš může být zdrojem nepříjemných pachů. Pro eliminaci zápachu navlhčete kousek papírového ručníku bílým octem a otřete vnitřek koše. Nechte působit několik minut, poté opláchněte teplou vodou.

5. Čistič mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba může být těžké místo k vyčištění, zejména pokud se potraviny připálí na stěnách. Pro snadné čištění smíchejte jeden díl bílého octa s jedním dílem vody a nalijte směs do misky. Umístěte misku do mikrovlnky a zapněte na vysoký výkon po dobu 5 minut. Poté jednoduše setřete nečistoty vlhkým hadříkem.

6. Odstraňovač skvrn z koberců

Skvrny na koberci mohou být noční můrou, ale bílý ocet vám může pomoci. Smíchejte dva díly vody s jedním dílem bílého octa a aplikujte směs na skvrnu. Nechte působit několik minut, poté setřete vlhkým hadříkem.

7. Čistič pračky

Pračka potřebuje také občas vyčistit. Pro tento úkol nalijte dvě šálky bílého octa do zásobníku na prací prostředek a spusťte prázdný cyklus na nejvyšší teplotu.

8. Odstraňovač zápachu z lednice

Lednice může být dalším zdrojem nepříjemných pachů. Pro odstranění zápachu umístěte otevřenou nádobu s bílým octem do lednice a nechte ji tam několik hodin.

9. Čistič dřevěných podlah

Dřevěné podlahy potřebují zvláštní péči, a bílý ocet je pro tento úkol ideální. Smíchejte čtvrt šálku bílého octa s litrem teplé vody a použijte směs k mytí podlahy. Vaše dřevěné podlahy budou zářit jako nové!

10. Odstraňovač mastnoty z kuchyňských skříněk

Kuchyňské skříně mohou být pokryté vrstvou mastnoty a nečistot. Pro snadné čištění smíchejte jeden díl bílého octa s dvěma díly vody a otřete skříně vlhkým hadříkem.

A takto jsme prošli 10 nejlepších způsobů, jak použít bílý ocet pro úklid domácnosti. Tento přírodní, levný a snadno dostupný produkt je skutečným kouzelným lektvarem pro vaši domácnost. Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, jak se váš domov promění v čistý a svěží prostor!

12345...78
VMD Drogerie

VMD Drogerie

Jsme ryze česká společnost, první obchod jsme otevřeli 13.dubna 1991 ve Veselí nad Moravou.

Zkratka VMD znamená činnost, kterou se zabýváme.
VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD, DROGERIE.

Našim nabízeným sortimentem jsou parfémy, kosmetika, drogerie, drogistické zboží, hygienické prostředky, dárkový sortiment, čisticí a úklidové prostředky, průmyslová chemie, hnojva a postřiky, autokosmetika, malířské a natěračské hmoty. Prodáváme přes eshop, maloobchodně a velkoobchodně. Nakupujeme přímo od výrobců. Díky uzavřeným smlouvám s výrobci na přímé dodávky garantujeme mimořádně příznivé ceny.

Krédo naší firmy je: NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN. TRVALÉ POSKYTOVÁNÍ KVALITNÍCH SLUŽEB PRO SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKŮ.

More about us
Action flyer
Why shop with us?

Proč nakupovat u VMD Drogerie

  • 1. Jsme česká firma, specialisté na drogerii, kterou prodáváme od roku 1991. 
  • 2. Provozujeme velkoobchod drogerie, maloobchod a eshop.
  • 3. Máme pro vás nejlepší ceny a originální značkové zboží s garancí kvality.
  • 4. Nabízíme časově omezené slevy, akční slevy a měsíční letákové slevy.  
  • 5. Česká kosmetika má u nás větší prostor než v zahraničních řetězcích. 
  • 6. Garance vrácení nerozbaleného, nepoškozeného zboží je samozřejmostí.
  • 7. Poštovné nad 3 000 Kč do 30 kg ZDARMA (pro registrované zákazníky).
  • 8. Osobní odběry v síti našich kamenných prodejnách.  

 

More about us
NEWSLETTER
Popular brandsTentoThierry MuglerAdidas®ALPA® Aviril®DermacolDomestosJelen®Nivea®Savo®WoodWick®


© 2014 VMD Drugstore, Cosmetics CZ