en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu
Nejprodávanější
AKCE
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 0.5 kg
Lignofix
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 0.5 kg
Code: 2507533
Code sup.: 675971
EAN: 8595039314904
 
17.14 EUR
34.28EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid preparation with a preventive effect against wood-destroying fungi (e.g. wood rot), molds, and a preventive and lethal effect on wood-destroying insects (e.g. woodworm, longhorn beetle).
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, molds, brown, 5 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, molds, brown, 5 kg
Code: 2503303
Code sup.: 675924
EAN: 8595039303984
 
35.30 EUR
7.06EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for the preventive surface protection of wood indoors and outdoors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
AKCE
Lignofix I-profi insect pest control, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix I-profi insect pest control, green, 1 kg
Code: 2503405
Code sup.: 675956
EAN: 8595039304981
 
14.49 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the treatment of wood infested by wood pests (woodworm, sawyer beetle, etc.) and for preventative treatment of wood against wood pests in interiors (roof structures, paneling, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact...
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, and molds, brown, 1 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, and molds, brown, 1 kg
Code: 2503302
Code sup.: 675922
EAN: 8595039303977
 
8.57 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for preventive surface protection of wood indoors and outdoors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
Agro Curl Stop treatment for peaches 2 × 10 g
Agro
Agro Curl Stop treatment for peaches 2 × 10 g
Code: 2505150
Code sup.: 656127
EAN: 8594028311443
 
2.68 EUR
134EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
AGRO Curl STOP is a fungicide for two-phase treatment of peaches against curl.
Polyversum-Biogarden fungicide for plant protection, 5 g
Polyversum Biogarden
Polyversum-Biogarden fungicide for plant protection, 5 g
Code: 2505529
Code sup.: 656218
EAN: 8594031570400
 
6.17 EUR
1 234EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Microbial fungicide smart fungus for plant protection against molds in the form of a wettable powder. The use of this product is 100% ecological.
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Lignofix Effect prevention against insects, molds and fungi, clear, 1 kg
Lignofix
Lignofix Effect prevention against insects, molds and fungi, clear, 1 kg
Code: 2503304
Code sup.: 675932
EAN: 8595039302871
 
4.34 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is a concentrated liquid preparation with a preventive effect against wood-destroying insects (e.g. woodworm, wood borer), wood-destroying fungi (e.g. household dry rot), wood-staining fungi and molds.
AKCE
Lignofix Effect prevention against insects, fungi and mold, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix Effect prevention against insects, fungi and mold, green, 1 kg
Code: 2503305
Code sup.: 675938
EAN: 8595039303465
 
4.62 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is a concentrated liquid preparation with a preventive effect against wood-damaging insects (e.g., woodworm, longhorn beetle), wood-damaging fungi (e.g., house wood rot), wood-staining fungi, and mold.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, clear, 5 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, clear, 5 kg
Code: 2503299
Code sup.: 675904
EAN: 8595039303489
 
33.71 EUR
6.74EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective product designed for preventive surface protection of wood in interiors and exteriors against wood-destroying fungi, molds and wood-destroying insects.
AKCE
Natura natural garlic soaking agent 100 ml
Agro
Natura natural garlic soaking agent 100 ml
Code: 2507841
Code sup.: 656210
EAN: 8592542013751
 
6.70 EUR
67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Natura is an ecological natural product designed to protect garlic from soil fungal diseases and nematodes.
AKCE
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 1 kg
Lignofix
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 1 kg
Code: 2506246
Code sup.: 675973
EAN: 8595039314911
 
33.96 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid preparation with a preventive effect against wood-destroying fungi (e.g. wood rot), molds and a preventive as well as lethal effect on wood-destroying insects (e.g. woodworm, longhorn beetle).
Lazurol Aqua Impregnant V1314 prevention against fungi and insects colorless, 700 g
Lazurol
Lazurol Aqua Impregnant V1314 prevention against fungi and insects colorless, 700 g
Code: 2504665
Code sup.: 340106
EAN: 8591235070477
 
9.59 EUR
13.7EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fungicidal and insecticidal wood impregnant. For preventive chemical surface protection of wood and wood-based materials against infestation by wood-discoloring and wood-destroying fungi and wood-destroying insects.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, green, 1 kg
Code: 2503300
Code sup.: 675912
EAN: 8595039303526
 
8.57 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for the preventative surface protection of wood in interiors and exteriors against wood-damaging fungi, molds, and wood-damaging insects.
AKCE
Lignofix I-profi insect pest control, clear, 500 g
Lignofix
Lignofix I-profi insect pest control, clear, 500 g
Code: 2503308
Code sup.: 675951
EAN: 8595039302901
 
7.26 EUR
14.52EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For treating wood infested with wood-destroying insects (woodworm, longhorn beetle, etc.) and for preventive treatment of wood against wood-destroying insects in interiors (roof structures, paneling, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact...
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, clear, 500 g
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, clear, 500 g
Code: 2503297
Code sup.: 675900
EAN: 8595039302819
 
4.72 EUR
9.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation intended for the preventive surface protection of wood in interiors and exteriors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
Agro Curl Stop treatment for peaches 2 × 10 g
Agro
Agro Curl Stop treatment for peaches 2 × 10 g
Code: 2505150
Code sup.: 656127
EAN: 8594028311443
 
2.68 EUR
134EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
AGRO Curl STOP is a fungicide for two-phase treatment of peaches against curl.
AKCE
Lignofix I-profi insect pest control, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix I-profi insect pest control, green, 1 kg
Code: 2503405
Code sup.: 675956
EAN: 8595039304981
 
14.49 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the treatment of wood infested by wood pests (woodworm, sawyer beetle, etc.) and for preventative treatment of wood against wood pests in interiors (roof structures, paneling, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact...
Polyversum-Biogarden fungicide for plant protection, 5 g
Polyversum Biogarden
Polyversum-Biogarden fungicide for plant protection, 5 g
Code: 2505529
Code sup.: 656218
EAN: 8594031570400
 
6.17 EUR
1 234EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Microbial fungicide smart fungus for plant protection against molds in the form of a wettable powder. The use of this product is 100% ecological.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, and molds, brown, 1 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, and molds, brown, 1 kg
Code: 2503302
Code sup.: 675922
EAN: 8595039303977
 
8.57 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for preventive surface protection of wood indoors and outdoors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, molds, brown, 5 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, molds, brown, 5 kg
Code: 2503303
Code sup.: 675924
EAN: 8595039303984
 
35.30 EUR
7.06EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for the preventive surface protection of wood indoors and outdoors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
AKCE
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 0.5 kg
Lignofix
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 0.5 kg
Code: 2507533
Code sup.: 675971
EAN: 8595039314904
 
17.14 EUR
34.28EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid preparation with a preventive effect against wood-destroying fungi (e.g. wood rot), molds, and a preventive and lethal effect on wood-destroying insects (e.g. woodworm, longhorn beetle).
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.