Jak vyhrát boj se striemi?

16.08.2021

I když jsou strie spojovány spíš se ženami, tu čest s nimi má někdy během života naprostá většina z nás. Sice neexistuje přirozený způsob, jak se strií zcela zbavit, ale díky ověřeným metodám a správně zvoleným výrobkům můžeme dosáhnout toho, aby byly méně výrazné a viditelné tak málo, že o nich budeme vědět pouze my sami. Jak tedy na to?

Proč vlastně strie vznikají?
Kolagen obsažený v kůži jí dodává elastičnost, ta ale má své hranice. Strie na kůži vzniknou v případě, že dojde k velkému zvětšení objemu našeho těla během krátké doby. Strie jsou trhlinky v místech, kde se kůže napjala více, než byla schopná ustát. Po těchto trhlinkách později zůstanou dlouhé, úzké jizvy, které se budou v určitých úhlech až perleťově lesknout.

Právě proto, že se jedná o zjizvené kožní tkanivo, nelze strie zcela odstranit. Dobrou zprávou ale je, že díky kombinaci správných cviků, jídelníčku a kvalitních, k tomu určených produktů, lze viditelnost strií významně potlačit. 

Kdy a kde?
Strie se často tvoří v období puberty, kdy samotné tělo roste rychleji než kůže. Strie vzniknou zejména na břiše, nohou a pažích.
Dalším scénářem nahrávajícím striím je rychlé hubnutí nebo přibírání. Jak hubnout, tak nabírat na váze byste proto měli postupně a zodpovědně, ideálně po poradě s odborníkem.
Strie často zůstanou také ženám, které si prošly těhotenstvím. Kůže na břiše dostává v posledních několika měsících řádně zabrat, a i když je možné ji často krémovat, ne vždy se podaří vzniku strií zcela předejít.

Co tedy udělat pro to, abyste mohli zapomenout, že nějaké strie máte?
Když už se strie jednou objeví, neinvazivní cestou se jich zcela zbavit nelze. Jsou ale dvě hlavní cesty, kterými se můžete vydat, a které vás dovedou do cíle, ve kterém budou stávající strie mnohem menší a méně výrazné, a snížíte riziko vzniku strií nových:

- mažte se!

Důkladně a často promazávejte namáhanou pokožku přípravky k tomu určenými. Při sprchování užívejte oleje, které zvyšují elasticitu kůže. V našem e-shopu vám můžeme doporučit hned několik vhodných přípravků:

Těhotenský sprchový olej proti vzniku strií Saloos
Eucerin Tělový olej proti striím
Collistar koncentrát proti striím s obsahem kyseliny hyaluronové

- starejte se i o své nitro!

Se striemi můžete bojovat také zevnitř, a to konkrétně tím, že budete dbát na zdravou stravu, bohatou na vitamíny, a zejména na pitný režim. Zde však platí, že každý jsme jedinečný a funguje nám tak něco jiného. Proto se o konkrétním jídelníčku pro vás pobavte s odborníkem. 

Invazivnější metody boje proti striím zahrnují laserové zákroky nebo mikrodermabrazi, při které je odstraněna tenká svrchní vrstva kůže.

VMD Drogerie

VMD Drogerie

Jsme ryze česká společnost, první obchod jsme otevřeli 13.dubna 1991 ve Veselí nad Moravou.

Zkratka VMD znamená činnost, kterou se zabýváme.
VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD, DROGERIE.

Našim nabízeným sortimentem jsou parfémy, kosmetika, drogerie, drogistické zboží, hygienické prostředky, dárkový sortiment, čisticí a úklidové prostředky, průmyslová chemie, hnojva a postřiky, autokosmetika, malířské a natěračské hmoty. Prodáváme přes eshop, maloobchodně a velkoobchodně. Nakupujeme přímo od výrobců. Díky uzavřeným smlouvám s výrobci na přímé dodávky garantujeme mimořádně příznivé ceny.

Krédo naší firmy je: NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN. TRVALÉ POSKYTOVÁNÍ KVALITNÍCH SLUŽEB PRO SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKŮ.

More about us
Action flyer
Why shop with us?

Proč nakupovat u VMD Drogerie

  • 1. Jsme česká firma, specialisté na drogerii, kterou prodáváme od roku 1991. 
  • 2. Provozujeme velkoobchod drogerie, maloobchod a eshop.
  • 3. Máme pro vás nejlepší ceny a originální značkové zboží s garancí kvality.
  • 4. Nabízíme časově omezené slevy, akční slevy a měsíční letákové slevy.  
  • 5. Česká kosmetika má u nás větší prostor než v zahraničních řetězcích. 
  • 6. Garance vrácení nerozbaleného, nepoškozeného zboží je samozřejmostí.
  • 7. Poštovné nad 3 000 Kč do 30 kg ZDARMA (pro registrované zákazníky).
  • 8. Osobní odběry v síti našich kamenných prodejnách.  

 

More about us
NEWSLETTER
Popular brandsTentoThierry MuglerAdidas®ALPA® Aviril®DermacolDomestosJelen®Nivea®Savo®WoodWick®


© 2014 VMD Drugstore, Cosmetics CZ