en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Parex

Parex je přední turecká značka založená v roce 2011, která se specializuje na inovativní a praktické potřeby pro domácnost a úklidové pomůcky. Její sortiment zahrnuje širokou škálu produktů od rotačních mopů přes kuchyňské pomůcky až po ekologicky.

Provel vyrábí a distribuuje produkty pod značkou Parex


Výrobce: Provel Tüketim Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Halkalı Mah. Atlas Sokak No:12/5, [email protected]
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
PAREX TREND bucket with wringer
Parex
PAREX TREND bucket with wringer
Code: 2602194
Code sup.: 577190
EAN: 8680895130918
 
3.52 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
PAREX TREND is a practical bucket with a wringing attachment designed for more comfortable mopping and easy wringing of mops without wetting hands.
PAREX MOP THUNDERBOLT 360° rotary pedal cleaning set
Parex
PAREX MOP THUNDERBOLT 360° rotary pedal cleaning set
Code: 2602192
Code sup.: 577188
EAN: 8680895103066
 
26.74 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Rotary pedal cleaning set with a microfiber mop and centrifugal wringing for comfortable and effective mopping without wetting hands.
Parex rubber cleaning gloves, size L
Parex
Parex rubber cleaning gloves, size L
Code: 2602215
Code sup.: 598671
EAN: 8699971795088
 
1.40 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex rubber cleaning gloves protect hands during household cleaning and ensure comfort thanks to the cotton inner layer.
AKCE
PAREX MOP JETSET EXTRA AUTOMATIC cleaning set
Parex
PAREX MOP JETSET EXTRA AUTOMATIC cleaning set
Code: 2602225
Code sup.: 577194
EAN: 8680895115526
 
19.35 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Rotary cleaning set with an automatic washing and wringing system for comfortable and efficient mopping without wetting hands.
PAREX Replacement Mop for 360° Multifunctional Cleaning Set
Parex
PAREX Replacement Mop for 360° Multifunctional Cleaning Set
Code: 2602193
Code sup.: 577189
EAN: 8699971793671
 
3.16 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
The PAREX replacement mop for the 360° multifunctional cleaning set is a washable microfiber head designed for Parex rotating mops, effectively capturing dirt and facilitating everyday floor cleaning.
Parex broom with dustpan, various colors
Parex
Parex broom with dustpan, various colors
Code: 2602741
Code sup.: 576074
EAN: 8699971798102
 
4.57 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex broom with dustpan is a practical cleaning set suitable for everyday use in the home, office, or workshop.
Parex car sponge, 1 pcs
Parex
Parex car sponge, 1 pcs
Code: 2602212
Code sup.: 591660
EAN: 8680895110743
 
1.23 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex car sponge is suitable for washing cars and effectively helps remove dirt from the surface of the vehicle.
PAREX CLIP MOP cleaning system
Parex
PAREX CLIP MOP cleaning system
Code: 2602197
Code sup.: 577192
EAN: 8680895130642
 
9.50 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Flat mop with a swivel head and microfiber pad for comfortable wet and dry cleaning of various types of floors.
Parex mop handle, 120 cm
Parex
Parex mop handle, 120 cm
Code: 2602196
Code sup.: 582069
EAN: 8699971793091
 
2.11 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
The Parex mop handle, 120 cm long, is suitable for comfortable use of mops during household cleaning.
PAREX MOP TORNADO 360° rotary cleaning set
Parex
PAREX MOP TORNADO 360° rotary cleaning set
Code: 2602191
Code sup.: 577187
EAN: 8699971793619
 
21.08 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Practical rotary cleaning set with a microfiber mop and centrifugal wringing for quick and comfortable mopping without wetting your hands.
Parex dish brush with detergent dispenser
Parex
Parex dish brush with detergent dispenser
Code: 2602203
Code sup.: 571115
EAN: 8699971796733
 
2.99 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex dish brush with dispenser allows convenient dishwashing with practical detergent dosing directly from the handle.
Parex rubber cleaning gloves, size S
Parex
Parex rubber cleaning gloves, size S
Code: 2602213
Code sup.: 598669
EAN: 8699971795064
 
1.40 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex rubber cleaning gloves protect hands during cleaning and, thanks to the cotton inner layer, provide greater comfort while wearing.
Parex dish brush, mix colors
Parex
Parex dish brush, mix colors
Code: 2602202
Code sup.: 571114
EAN: 8699971799659
 
0.98 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex dish brush makes dishwashing easier and helps effectively remove dirt and grease.
PAREX Flat Mop WINDY DUO with Spray
Parex
PAREX Flat Mop WINDY DUO with Spray
Code: 2602222
Code sup.: 577193
EAN: 8680895115649
 
12.66 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Flat mop with integrated sprayer and double-sided microfiber cover for quick and convenient mopping without the use of a bucket.
Parex dish sponge with detergent dispenser
Parex
Parex dish sponge with detergent dispenser
Code: 2602211
Code sup.: 591703
EAN: 8699971798263
 
2.25 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex dish sponge with dispenser allows easy dishwashing with practical dosing of detergent directly during use.
PAREX ULTRA MAX replacement mop tassels
Parex
PAREX ULTRA MAX replacement mop tassels
Code: 2602195
Code sup.: 577191
EAN: 8680895101956
 
2.81 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Replacement microfiber mop head for Parex cleaning systems, designed for effective mopping and easy dirt capture on various types of floors.
Parex ultra absorbent microfiber cloth, 29 × 30 cm, 2 pcs
Parex
Parex ultra absorbent microfiber cloth, 29 × 30 cm, 2 pcs
Code: 2602206
Code sup.: 588278
EAN: 8680895107699
 
1.97 EUR
0.99EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex ultra absorbent microfiber cloth helps to effectively clean and dry various surfaces in the household.
Parex Jetset Extra Automatic replacement mop head
Parex
Parex Jetset Extra Automatic replacement mop head
Code: 2602740
Code sup.: 577202
EAN: 8680895115748
 
3.16 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex Jetset Extra Automatic replacement mop head is the original replacement cover designed for the Parex Jetset Extra Automatic cleaning system.
Parex broom with angled handle
Parex
Parex broom with angled handle
Code: 2602201
Code sup.: 576073
EAN: 8680895130260
 
4.57 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex broom with angled handle simplifies sweeping in the household and helps effectively remove dust and dirt.
Parex Mega Comfort Dish Sponge with Nail Protection, 2 pcs
Parex
Parex Mega Comfort Dish Sponge with Nail Protection, 2 pcs
Code: 2602209
Code sup.: 591701
EAN: 8699971792612
100%
1.16 EUR
0.58EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex Mega Comfort dish sponge with nail protection offers comfortable dishwashing and effective dirt removal.
Parex dish sponge with nail protection yellow, 2 pcs
Parex
Parex dish sponge with nail protection yellow, 2 pcs
Code: 2602208
Code sup.: 591700
EAN: 8699971791561
 
0.70 EUR
0.35EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex dish sponge with nail protection makes dishwashing easier and helps protect nails during cleaning.
Protex Fresh liquid antibacterial soap, 300 ml
Parex
Protex Fresh liquid antibacterial soap, 300 ml
Code: 2600047
Code sup.: 790072
EAN: 8693495051712
 
2.81 EUR
9.37EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid soap that helps protect against bacteria.
Parex rubber cleaning gloves, size M
Parex
Parex rubber cleaning gloves, size M
Code: 2602214
Code sup.: 598670
EAN: 8699971795071
 
1.40 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex rubber cleaning gloves with a cotton inner layer provide hand protection and comfort during cleaning.
Parex broom and dustpan, mix of colors
Parex
Parex broom and dustpan, mix of colors
Code: 2602200
Code sup.: 575441
EAN: 8699971798126
 
1.86 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex broom and dustpan make quick cleaning of small debris in the household easier.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.