en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
K2r Color Catcher Laundry Wipes 22 pcs
Henkel K2r®
K2r Color Catcher Laundry Wipes 22 pcs
Code: 2507615
Code sup.: 772057
EAN: 9000101822243
 
3.71 EUR
0.17EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Colour Catcher wipes provide 100% protection against dye transfer accidents. They act like a magnet, capturing particles of released color from the water and preventing staining.
Wilkinson Sword Extra2 Sensitive Disposable Razors 10+5 pcs
Wilkinson
Wilkinson Sword Extra2 Sensitive Disposable Razors 10+5 pcs
Code: 2600390
Code sup.: 882348
EAN: 4027800348503
 
6.01 EUR
0.4EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
The disposable men's razor Extra2 Sensitive provides performance like a premium razor but at the cost of a disposable one and is suitable for sensitive skin. The moisturizing strip is enriched with Aloe Vera extract.
BALhome VILTEX SPONGE FOR DISHES SHAPED 5 pcs
BALhome
BALhome VILTEX SPONGE FOR DISHES SHAPED 5 pcs
Code: 2601176
Code sup.: 591707
EAN: 8591235104868
 
1.06 EUR
0.21EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
The shaped BALhome VILTEX sponges for dishes make daily hand washing easier thanks to the comfortable grip and practical packaging of five pieces.
PE-PO Wooden Fire Starter Cubes 28 pcs
Severochema Pe-Po®
PE-PO Wooden Fire Starter Cubes 28 pcs
Code: 2601752
Code sup.: 473134
EAN: 8595009289690
 
1.48 EUR
0.05EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
PE-PO wooden fire starter cubes for quick and convenient fire lighting in fireplaces, stoves, and grills.
Cosmos Coil Fixation Tape 1.25 cm × 5 m, 1 pcs
Hartmann Cosmos®
Cosmos Coil Fixation Tape 1.25 cm × 5 m, 1 pcs
Code: 48316
Code sup.: 905049
EAN: 4049500593946
 
1.14 EUR
0.23EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fixation tape made of non-woven fabric for easy fixation of dressings and bandages.
Bella My Friend absorbent pads for animals, 90 x 60 cm, 10 pcs
My friend
Bella My Friend absorbent pads for animals, 90 x 60 cm, 10 pcs
Code: 1703086
Code sup.: 976130
EAN: 5900516460624
73%
4.77 EUR
0.48EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Soft and pleasant to the touch. The non-woven top layer provides comfort. The inner absorbent core, made of cellulose, effectively absorbs moisture and keeps it inside the pad.
Spokar sponge cloth, 18 × 15 cm, pack of 5 pcs
Spokar®
Spokar sponge cloth, 18 × 15 cm, pack of 5 pcs
Code: 2503793
Code sup.: 588628
EAN: 8593534441590
 
1.91 EUR
0.38EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
The Spokar sponge cloth is very absorbent and flexible. It can hold up to 16 times its own weight. The size of the cloth is 18 × 15 cm.
Parex ultra absorbent microfiber cloth, 29 × 30 cm, 2 pcs
Parex
Parex ultra absorbent microfiber cloth, 29 × 30 cm, 2 pcs
Code: 2602206
Code sup.: 588278
EAN: 8680895107699
 
1.98 EUR
0.99EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parex ultra absorbent microfiber cloth helps to effectively clean and dry various surfaces in the household.
AKCE
Black LDPE Debris Bag 120 l, 200 µm, 1 pcs
Mako color
Black LDPE Debris Bag 120 l, 200 µm, 1 pcs
Code: 2509053
Code sup.: 992620
EAN: 8592884000785
 
0.67 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
The LDPE debris bag is designed for disposing of heavier waste during construction and cleaning tasks. With a volume of 120 l and strength of 200 µm, it is suitable for debris, construction waste, and coarser dirt.
Cosmos Coil Fine Adhesive Bandage 2.5 cm × 5 m, 1 pc
Hartmann Cosmos®
Cosmos Coil Fine Adhesive Bandage 2.5 cm × 5 m, 1 pc
Code: 48315
Code sup.: 905050
EAN: 4049500593977
90%
1.33 EUR
0.27EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fixation bandage made of non-woven fabric for easy fixation of dressings and bandages.
Cosmos Rolled Adhesive Bandage 2.5 cm × 5 m, 1 pcs
Hartmann Cosmos®
Cosmos Rolled Adhesive Bandage 2.5 cm × 5 m, 1 pcs
Code: 48317
Code sup.: 905048
EAN: 4049500593953
 
1.33 EUR
0.27EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Adhesive bandage made of non-woven fabric for easy fixation of dressings and bandages.
Bella Happy Midi 3 disposable baby diapers 5-9 kg, 50 pcs
TZMO - Bella Happy
Bella Happy Midi 3 disposable baby diapers 5-9 kg, 50 pcs
Code: 2308339
Code sup.: 911395
EAN: 5900516605391
 
11.66 EUR
0.23EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Happy diapers in size Midi are recommended for children weighing 5 to 9 kg. At this stage of development, the baby begins to move independently, so it is especially important that they feel comfortable in diaper pants and have complete freedom of movement.
AKCE
Dr. Beckmann laundry wipes Magic Leaves Fresh Blossom Color, 20 pcs
Dr. Beckmann®
Dr. Beckmann laundry wipes Magic Leaves Fresh Blossom Color, 20 pcs
Code: 2501382
Code sup.: 761221
EAN: 4008455584812
 
5.83 EUR
0.29EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Dr. Beckmann laundry wipes Magic Leaves Fresh Blossom Color is a laundry detergent as light as a feather that makes your laundry even more comfortable.
Spokar sandpaper type 637, 23 × 28 cm, grit 280, pack of 25 pcs
Spokar®
Spokar sandpaper type 637, 23 × 28 cm, grit 280, pack of 25 pcs
Code: 18269
Code sup.: 555574
EAN: 8593534870307
 
0.49 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Grit 280. Grain - artificial corundum, for manual sanding of wood and metals. Quality sandpaper for manual sanding both dry and wet.
Spokar sandpaper type 637, 23 × 28 cm, grit 220, package of 25 pcs
Spokar®
Spokar sandpaper type 637, 23 × 28 cm, grit 220, package of 25 pcs
Code: 18263
Code sup.: 555570
EAN: 8593534870284
 
0.49 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Grit 220. Grit - artificial corundum, for hand sanding wood and metals. High-quality sandpaper for hand sanding wet or dry.
Spokar waterproof sanding paper 23 × 28 cm, grit 1200, package 25 pcs
Spokar®
Spokar waterproof sanding paper 23 × 28 cm, grit 1200, package 25 pcs
Code: 2503661
Code sup.: 558315
EAN: 8593534870758
 
0.77 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Waterproof sanding paper, grain - silicon carbide, for hand and machine sanding of paints, fillers, non-ferrous metals, plastics, glass in wet and underwater conditions.
Linteo Baby Premium Maxi baby diapers 8 to 15 kg, 50 pcs
Linteo®
Linteo Baby Premium Maxi baby diapers 8 to 15 kg, 50 pcs
Code: 2103393
Code sup.: 7022
EAN: 8595686302934
 
11.66 EUR
0.23EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium diapers immediately absorb liquid thanks to absorbent channels that evenly distribute the liquid into the channels that lock it in, thus preventing unwanted leaks. Extra breathable and velvety soft material.
AKCE
Dona Vinyldona powder-free vinyl gloves, size S 100 pcs in box
Dona®
Dona Vinyldona powder-free vinyl gloves, size S 100 pcs in box
Code: 2108463
Code sup.: 598822
EAN: 8594200320331
 
5.23 EUR
0.05EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Vinylové bezprašné nesterilní rukavice vhodné např. k lékařskému vyšetření, diagnostickým, terapeutickým zákrokům, nebo pro práce s nakažlivým materiálem.
Dona Vinyldona powder-free vinyl gloves, size L 100 pcs in box
Dona®
Dona Vinyldona powder-free vinyl gloves, size L 100 pcs in box
Code: 2204186
Code sup.: 598817
EAN: 8594200320379
100%
5.19 EUR
0.05EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Vinylové bezprašné nesterilní rukavice vhodné např. k lékařskému vyšetření, diagnostickým, terapeutickým zákrokům, nebo pro práce s nakažlivým materiálem.
Bel premium cotton swabs without plastic with Aloe and B5, 160 pcs
Hartmann Bel®
Bel premium cotton swabs without plastic with Aloe and B5, 160 pcs
Code: 2400925
Code sup.: 904011
EAN: 4046871011000
 
1.41 EUR
0.01EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Bel premium cotton swabs clean and also care for your ear canals thanks to the added ingredients – aloe vera extract and Provitamin B5. And they now contain no plastics.
BALhome quick towel 32 × 38 cm, blue, 1 pc
BALhome
BALhome quick towel 32 × 38 cm, blue, 1 pc
Code: 2501201
Code sup.: 588655
EAN: 8591235088205
 
0.21 EUR
0.21EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
A universal towel suitable for cleaning all surfaces in the home. Suitable for use wet or dry. The package contains 1 pc.
AKCE
Bispol large cemetery candle without cover, red, pack of 4 pcs
Bispol®
Bispol large cemetery candle without cover, red, pack of 4 pcs
Code: 2501813
Code sup.: 962205
EAN: 5906927050409
 
1.24 EUR
0.31EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
The candle is without a cover and therefore suitable primarily as a replacement refill for glass lamps, or for use indoors in covered spaces.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.