en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Alpa Windsor Aftershave, 100 ml
ALPA® Windsor®
Alpa Windsor Aftershave, 100 ml
Code: 09498
Code sup.: 843131
EAN: 85922181
97%
1.69 EUR
16.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Aftershave that soothes, regenerates the skin, and reduces the roughness of shaved skin.
Alpa Aviril Children's Cream, 50 ml
ALPA® Aviril®
Alpa Aviril Children's Cream, 50 ml
Code: 09191
Code sup.: 821162
EAN: 8594001773923
100%
1.59 EUR
31.8EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa protective children's cream for chafing with a high content of zinc oxide in a quality cream base.
Alpa Luna, herbal shampoo birch, 430 ml
ALPA® Luna
Alpa Luna, herbal shampoo birch, 430 ml
Code: 12231
Code sup.: 00743
EAN: 8594001775736
100%
1.94 EUR
4.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The shampoo with birch extract cares for oily hair prone to dandruff. With regular use, it significa
Alpa Luna, herbal chamomile shampoo, 430 ml
ALPA® Luna
Alpa Luna, herbal chamomile shampoo, 430 ml
Code: 80275
Code sup.: 845407
EAN: 8595605200549
100%
1.94 EUR
4.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Herbal shampoo with natural extract and balanced pH. Extract from true chamomile helps relieve itchi
Alpa Amica Cleansing Facial Water, 60 ml
ALPA® Amica®
Alpa Amica Cleansing Facial Water, 60 ml
Code: 09983
Code sup.: 825051
EAN: 85911222
95%
0.95 EUR
15.83EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Mildly alcoholic solution cleanses and refreshes combination and oily skin after a long day of fatigue. Subtle fragrance creates a pleasant feeling.
Alpa Amica Nourishing Facial Water, 60 ml
ALPA® Amica®
Alpa Amica Nourishing Facial Water, 60 ml
Code: 09979
Code sup.: 825053
EAN: 85911253
100%
0.95 EUR
15.83EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The regenerative effect of allantoin is suitably complemented by oat extract with a high content of vitamins E and B and minerals.
Alpa Aviril children's powder with azulene, 100 g
ALPA® Aviril®
Alpa Aviril children's powder with azulene, 100 g
Code: 14294
Code sup.: 823200
EAN: 8594001770014
 
1.41 EUR
14.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
The powder with a pleasant fragrance contains the active ingredient azulene, essential oil of chamomile, which effectively protects children's skin, has a soothing, healing, and antiseptic effect, and also has anti-inflammatory properties.
Alpa Pamenol Herbal Massage Cream, 40 g
ALPA® Francovka
Alpa Pamenol Herbal Massage Cream, 40 g
Code: 10577
Code sup.: 00168
EAN: 8594001770472
95%
1.16 EUR
29EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Gentle herbal massage cream containing menthol, camphor, eucalyptus, and peppermint for relief from rheumatic pain, colds, headaches, physical fatigue, and bruises.
Alpa Luna Birch Herbal Hair Water, 120 ml
ALPA® Luna
Alpa Luna Birch Herbal Hair Water, 120 ml
Code: 11485
Code sup.: 856015
EAN: 85922150
96%
1.30 EUR
10.83EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The active ingredients of birch extract mainly include saponins and essential oils, tannins, vitamin C, and carotenoids. These substances positively affect the scalp and reduce excessive oiliness of the hair.
Alpa Francovka Lesana herbal alcoholic solution, 1 l
ALPA® Francovka
Alpa Francovka Lesana herbal alcoholic solution, 1 l
Code: 10603
Code sup.: 829014
EAN: 8594001771455
97%
8.84 EUR
8.84EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Francovka lesana is an alcoholic solution of natural menthol and needle extract. The higher concentration of menthol compared to ALPA francovka increases the cooling effect.
Alpa Apiko with royal jelly face cream 40 g
ALPA® Apico®
Alpa Apiko with royal jelly face cream 40 g
Code: 08928
Code sup.: 822564
EAN: 8594001771783
96%
1.23 EUR
30.75EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Face cream containing 0.1% royal jelly, which has regenerating and nourishing effects.
Alpa Aviril Hand Cream with Glycerin and Beeswax 100 ml
ALPA® Aviril®
Alpa Aviril Hand Cream with Glycerin and Beeswax 100 ml
Code: 43215
Code sup.: 820162
EAN: 8594001776306
100%
1.06 EUR
10.6EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa Aviril is a nourishing hand cream that combines the moisturizing effects of glycerin with the soothing and protective properties of beeswax.
Alpa Francovka Konopí Cannabis herbal solution 160 ml
ALPA® Francovka
Alpa Francovka Konopí Cannabis herbal solution 160 ml
Code: 1700982
Code sup.: 02401
EAN: 85929814
96%
1.94 EUR
12.13EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Traditional Czech herbal solution with extract of hemp (Cannabis sativa), intended for external use. It helps in the regeneration of muscles and joints, alleviates fatigue after physical exertion, and relaxes tense areas.
Alpa Sport Star Start warming massage emulsion before performance, 210 ml
ALPA® SportStart
Alpa Sport Star Start warming massage emulsion before performance, 210 ml
Code: 10569
Code sup.: 00894
EAN: 8594001774104
 
3.18 EUR
15.14EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Warming massage emulsion with extracts of camphor and ginger is used for massaging muscles before sports or strenuous physical activity.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.