en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Alpa Hemp Balm, 250 ml
ALPA®
Alpa Hemp Balm, 250 ml
Code: 65449
Code sup.: 02063
EAN: 8594001779628
98%
4.42 EUR
17.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Massage balm with hemp oil. Suitable for use in chronic joint diseases (osteoarthritis, arthritis), muscles, tendons and connective tissue (rheumatism).
Alpa Lipa hairspray refill, 500 ml
ALPA®
Alpa Lipa hairspray refill, 500 ml
Code: 13129
Code sup.: 860180
EAN: 85911291
100%
3.18 EUR
6.36EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal hairspray for all hair types.
Alpa gel after insect bites, 20 ml
ALPA®
Alpa gel after insect bites, 20 ml
Code: 16696
Code sup.: 675630
EAN: 85929630
100%
1.23 EUR
61.5EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
A product for local skin treatment that cools pleasantly. It has mildly anesthetic effects. It reduces the feeling of burning and itching after a sting.
Alpa Eau de Cologne Fougére cologne, 250 ml
ALPA®
Alpa Eau de Cologne Fougére cologne, 250 ml
Code: 10854
Code sup.: 00057
EAN: 85911123
99%
3.18 EUR
12.72EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cologne with an enticing sweet herbal-spicy scent with a mossy undertone. Provides long-lasting freshness to your skin and creates a festive feeling.
Alpa Arnica Massage Cream, 40 ml
ALPA®
Alpa Arnica Massage Cream, 40 ml
Code: 2600156
Code sup.: 812034
EAN: 8594001779086
 
1.30 EUR
32.5EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa Arnica Massage Cream is suitable for massaging stressed areas of the body.
Alpa Gel Roll-on Repellent, 50 ml
ALPA®
Alpa Gel Roll-on Repellent, 50 ml
Code: 2602015
Code sup.: 675622
EAN: 8595605201430
 
2.65 EUR
53EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The product is designed for treating unprotected areas of the skin in a quick roll-on manner, preventing direct contact with the skin by the hands of the user.
Alpa Arnica Massage Emulsion, 100 ml
ALPA®
Alpa Arnica Massage Emulsion, 100 ml
Code: 10581
Code sup.: 00451
EAN: 8594001773534
100%
2.29 EUR
22.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Emulsion with arnica is suitable for local application and body massages. The blend of arnica and calendula activates and optimizes physical condition and supports blood circulation.
Alpa Chypre Universal Cologne, 100 ml
ALPA®
Alpa Chypre Universal Cologne, 100 ml
Code: 10844
Code sup.: 00046
EAN: 8594001770137
100%
1.52 EUR
15.2EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal cologne suitable for both men and women, with a floral-citrus scent and a mossy undertone.
Alpa Comfrey Herbal Massage Gel, 100 ml
ALPA®
Alpa Comfrey Herbal Massage Gel, 100 ml
Code: 59697
Code sup.: 00264
EAN: 8594001779109
93%
2.01 EUR
20.1EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Herbal massage gel with comfrey suitable for relaxing muscles and joints.
Alpa Repellent repels biting insects and ticks, 90 ml
ALPA®
Alpa Repellent repels biting insects and ticks, 90 ml
Code: 79047
Code sup.: 02358
EAN: 8595605201454
100%
3.89 EUR
43.22EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The active ingredient in the repellent is diethyltoluamide, which repels biting insects and ticks. The product is applied to unprotected areas of the skin.
Alpa Francovka Arnica Herbal Solution 60 ml
ALPA®
Alpa Francovka Arnica Herbal Solution 60 ml
Code: 2504516
Code sup.: 829007
EAN: 85929739
90%
1.16 EUR
19.33EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Traditional Czech herbal solution containing arnica extract intended for external use.
Alpa Gel Repellent, 75 ml
ALPA®
Alpa Gel Repellent, 75 ml
Code: 2600197
Code sup.: 675625
EAN: 8595605201416
 
2.12 EUR
28.27EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Has the same effectiveness as an alcohol-based repellent, the novelty is the application form in the form of a transparent gel. Repels ticks and other insects.
Alpa Ice Cooling Gel, 250 ml
ALPA®
Alpa Ice Cooling Gel, 250 ml
Code: 2600949
Code sup.: 812012
EAN: 8594001776511
 
3.18 EUR
12.72EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa Ice cooling gel provides pleasant skin refreshment and a feeling of cold. It is suitable for use after physical activity or during muscle fatigue.
Alpa Uni insect repellent spray, 150 ml
ALPA®
Alpa Uni insect repellent spray, 150 ml
Code: 2602019
Code sup.: 675626
EAN: 8595605201973
 
4.95 EUR
33EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa repellent that reliably repels mosquitoes, ticks, and biting midges.
Alpa Lime Hair Spray with Lime Scent 150 ml
ALPA®
Alpa Lime Hair Spray with Lime Scent 150 ml
Code: 56261
Code sup.: 00216
EAN: 8594001778706
100%
2.01 EUR
13.4EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Hair spray with an alcohol base and a pleasant lime scent. Provides strong hold for hairstyles and helps prevent premature oiliness of the hair. Suitable for all hair types.
Alpa Lily of the Valley Cologne Water for Women 50 ml
ALPA®
Alpa Lily of the Valley Cologne Water for Women 50 ml
Code: 10860
Code sup.: 00072
EAN: 85911185
89%
0.95 EUR
19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa Lily of the Valley is a traditional Czech cologne with a delicate and fresh scent of lilies of the valley. It is intended for women who appreciate a light floral aroma suitable for everyday use.
Alpa Forte Repellent, 90 ml
ALPA®
Alpa Forte Repellent, 90 ml
Code: 70557
Code sup.: 02316
EAN: 8594001779413
 
4.24 EUR
47.11EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Repels mosquitoes, horseflies, ticks and other types of biting insects. Contains 28% active repellent ingredient - Diethyltoluamide.
Alpa Repellent for Children, 100 ml
ALPA®
Alpa Repellent for Children, 100 ml
Code: 98843
Code sup.: 05788
EAN: 8595605201102
 
4.59 EUR
45.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The spray product is intended for children from 1 year old. It contains Insect Repellent 3535 – a gentle substance with biocidal effect.
Alpa Hemp Warming Balm, 250 ml
ALPA®
Alpa Hemp Warming Balm, 250 ml
Code: 2600950
Code sup.: 812013
EAN: 8595605202666
 
4.42 EUR
17.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa Hemp Warming Balm is suitable for massaging the skin of strained body parts. Upon application, it induces a pleasant warming sensation.
Alpa Violet Cologne Water, 50 ml
ALPA®
Alpa Violet Cologne Water, 50 ml
Code: 10862
Code sup.: 00070
EAN: 85911161
86%
0.95 EUR
19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Traditional floral cologne with the scent of violet flowers.
Alpa warming massage emulsion with ginger, 1000 ml
ALPA®
Alpa warming massage emulsion with ginger, 1000 ml
Code: 2509099
Code sup.: 812005
EAN: 8594001774210
 
6.01 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is intended for preparatory massage of muscles before sports and strenuous work performance. The emulsion is suitable for both athletes and regular consumers. Ginger extract and camphor have significantly warming and blood-circulating effects on the muscles.
Alpa Horse Chestnut Herbal Massage Gel, 100 ml
ALPA®
Alpa Horse Chestnut Herbal Massage Gel, 100 ml
Code: 10585
Code sup.: 00620
EAN: 8594001775026
96%
2.01 EUR
20.1EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa massage gel with horse chestnut extract is intended for treating tired legs, alleviating the feeling of "heavy legs". The active ingredients are horse chestnut extract and rosemary oil.
Alpa Eau de Cologne Classique universal cologne, 100 ml
ALPA®
Alpa Eau de Cologne Classique universal cologne, 100 ml
Code: 10846
Code sup.: 00047
EAN: 8594001770113
92%
1.52 EUR
15.2EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cologne with a pleasant, fresh citrus-type scent with herbal elements, suitable for men and women. Intense, invigorating fragrance.
Alpa Clove Herbal Massage Gel 100 ml
ALPA®
Alpa Clove Herbal Massage Gel 100 ml
Code: 2503767
Code sup.: 812016
EAN: 8594001774074
 
2.01 EUR
20.1EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Alpa Clove Herbal Massage Gel is intended for external use and is suitable for massaging the skin in the area of joints, muscles, and the spine.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.