en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Max Color fluorescent spray paint, green, 400 ml
Mako color
Max Color fluorescent spray paint, green, 400 ml
Code: 2503204
Code sup.: 106191
EAN: 4009506031064
 
9.37 EUR
23.43EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
High-quality lacquer, suitable for the production of advertising posters, for highlighting. This will significantly improve weather resistance.
Max Color spray filler gray, 400 ml
Mako color
Max Color spray filler gray, 400 ml
Code: 2503675
Code sup.: 100115
EAN: 8592884002901
 
8.91 EUR
22.28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Max color spray filler for all substrates such as old paint, aluminum, iron, steel, etc. Suitable as an ideal medium between polyester filler and final paint.
Max Color Zinc Spray, 400 ml
Mako color
Max Color Zinc Spray, 400 ml
Code: 2503050
Code sup.: 101185
EAN: 8592884002680
 
9.37 EUR
23.43EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Zinc spray is suitable as an anti-corrosion protection for structures exposed to water and weather conditions. For repairing damaged zinc surfaces, for coating edges of internal sheets in spot welding.
Max Color Rapid Spray Filler, primer and filling spray, gray, 400 ml
Mako color
Max Color Rapid Spray Filler, primer and filling spray, gray, 400 ml
Code: 2503674
Code sup.: 100108
EAN: 4029534642445
 
11.14 EUR
27.85EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
As a primer and filling spray, it can be used without a primer coat, normally paintable with all common coating systems, also 2K and water-based, without the need for intermediate sanding.
AKCE
CQ interior film with paper tape, 55 cm x 33 m
Mako color
CQ interior film with paper tape, 55 cm x 33 m
Code: 2506218
Code sup.: 569900
EAN: 8592884000020
 
2.26 EUR
0.07EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
High-quality CQ masking tape suitable for interiors.
AKCE
Max Color marking spray, red, 500 ml
Mako color
Max Color marking spray, red, 500 ml
Code: 2503401
Code sup.: 106355
EAN: 8592884002758
 
4.91 EUR
9.82EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special combination of binders. Suitable for use on construction sites, during excavation work, in the forestry industry. Extremely fast drying time (approx. 2-3 min.), excellent cover ability, resistance to water and weather conditions.
AKCE
Max Color marking spray, light yellow, 500 ml
Mako color
Max Color marking spray, light yellow, 500 ml
Code: 2503400
Code sup.: 106354
EAN: 8592884002741
 
4.91 EUR
9.82EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special combination of binders. Suitable for use on construction sites, during excavation work, in the forestry industry. Extremely fast drying time (approximately 2-3 minutes), excellent covering ability, resistance to water and weather conditions.
Mako Japanese Spatula, PVC, 4 pcs
Mako color
Mako Japanese Spatula, PVC, 4 pcs
Code: 2503418
Code sup.: 560854
EAN: 4002168812293
 
2.37 EUR
0.59EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Set of Japanese spatulas for working on small joints, grooves, and holes, made of PVC, set includes 4 pcs
Mako Initiator paste for PE putty, hardener, red, 40 g
Mako color
Mako Initiator paste for PE putty, hardener, red, 40 g
Code: 2504659
Code sup.: 512023
EAN: 8592884002352
 
2.19 EUR
54.75EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
DBPO paste - red PE initiator - hardener for polyester putties. Reaction initiator for curing polyester putties. Hardener for polyester putties, hardener for acrylic fillers, hardener for clear coats, hardener for acrylic paints.
Mako mixer for putties and smoothing compounds, 5 kg, 60 mm
Mako color
Mako mixer for putties and smoothing compounds, 5 kg, 60 mm
Code: 2503394
Code sup.: 568094
EAN: 4002168829666
 
4.91 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Mako color mixer for paint, putties, and smoothing compounds, for mixing tasks. Suitable for 5 kg. Width 60 mm.
Mako Standard fabric repair tape, silver, 48 mm × 50 m
Mako color
Mako Standard fabric repair tape, silver, 48 mm × 50 m
Code: 2504922
Code sup.: 566117
EAN: 8592884000914
 
4.49 EUR
0.09EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fabric tape for repairs, fastening, sealing, binding, etc. in both interior and exterior, ideal for home and workshop, very resistant to weather conditions, tearing and aging, high adhesion to most surfaces, strongly adhesive, easily tearable.
Mako double-sided carpet tape, foil, width 50 mm, length 10 m
Mako color
Mako double-sided carpet tape, foil, width 50 mm, length 10 m
Code: 2505029
Code sup.: 567030
EAN: 8592884004882
 
2.26 EUR
0.23EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
For laying flooring materials with a smooth backing indoors, universally usable, suitable for bonding various materials. For floors with normal loading, moisture resistant.
Mako woven masking tape, sticks for 7 days, 50 mm × 33 m
Mako color
Mako woven masking tape, sticks for 7 days, 50 mm × 33 m
Code: 2505028
Code sup.: 565122
EAN: 8592884000013
 
7.04 EUR
0.21EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
For masking and covering work in both exterior and interior, easily removable without a trace for up to 14 days, excellent adhesion, on rough or coarse surfaces, extra strong adhesive, weather-resistant and UV resistant, extra water-resistant.
Mako masking construction PVC adhesive tape, plastering, sticks for 6 weeks, width 50 mm, length 33 m
Mako color
Mako masking construction PVC adhesive tape, plastering, sticks for 6 weeks, width 50 mm, length 33 m
Code: 2505031
Code sup.: 565140
EAN: 8592884004127
 
5.27 EUR
0.16EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Perforated for masking and covering work in exteriors and interiors, removable without a trace for up to 6 weeks, excellent adhesion, for smooth surfaces, extra strong adhesive, weather-resistant and UV-resistant, temperature resistant up to 70 °C
Mako Basic masking tape smooth crepe, 3 days, up to 60 °C, 19 mm × 50 m
Mako color
Mako Basic masking tape smooth crepe, 3 days, up to 60 °C, 19 mm × 50 m
Code: 2500663
Code sup.: 564800
EAN: 4002168830815
 
0.84 EUR
0.02EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Masking tape that holds well for one day. Suitable for painting work. Ideal for one-day masking.
AKCE
Max Color marking spray, light blue, 500 ml
Mako color
Max Color marking spray, light blue, 500 ml
Code: 2503403
Code sup.: 106357
EAN: 4009506001388
 
4.91 EUR
9.82EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special combination of binders. Suitable for use on construction sites, during excavation works, and in the forestry industry. Extremely fast drying time (approx. 2-3 min.), excellent coverage, resistance to water and weather conditions.
Rust Oleum Paint and Adhesive Remover, 500 ml
Mako color
Rust Oleum Paint and Adhesive Remover, 500 ml
Code: 2506098
Code sup.: 470216
EAN: 8715743017667
 
14.67 EUR
29.34EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint and adhesive remover, free of Methyl Chloride, is highly effective with very fast action.
Max Color radiator paint spray, white, 400 ml
Mako color
Max Color radiator paint spray, white, 400 ml
Code: 2503694
Code sup.: 103135
EAN: 4009506015040
 
9.09 EUR
22.73EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint for heating bodies, resistant to temperatures and yellowing in the range of 80 - 100 °C, efficient, quick-drying. Old coatings can be sanded and sprayed again.
Max Color Gold Decorative Spray, 150 ml
Mako color
Max Color Gold Decorative Spray, 150 ml
Code: 2503699
Code sup.: 103145
EAN: 4326470160249
 
3.25 EUR
21.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special spray, especially suitable for decorations. Everywhere where it is necessary to highlight the noble hue of gold.
Max Color Anti-Corrosion Primer Filler, Beige, 400 ml
Mako color
Max Color Anti-Corrosion Primer Filler, Beige, 400 ml
Code: 2503673
Code sup.: 100107
EAN: 4029534642438
 
8.20 EUR
20.5EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Suitable for all substrates pre-treated with max color primer (auto series) during repair painting work, providing excellent results when using subsequent coatings based on synthetic resins, acrylic paints, or two-component metallic paints.
LAVON Liquid Soap Aloe Vera, 500 ml
Lavon
LAVON Liquid Soap Aloe Vera, 500 ml
Code: 2501618
Code sup.: 790056
EAN: 8594187140229
 
1.06 EUR
2.12EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid soap with glycerin for clean, soft, and fragrant hands.
LAVON Liquid Soap Magnolia, 5 l
Lavon
LAVON Liquid Soap Magnolia, 5 l
Code: 2501717
Code sup.: 790060
EAN: 8594187140083
100%
3.36 EUR
0.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid soap with glycerin for clean, soft, and fragrant hands.
AKCE
LAVON degreaser for floors and surfaces, 5 l
Lavon
LAVON degreaser for floors and surfaces, 5 l
Code: 2501562
Code sup.: 702183
EAN: 8594187140274
 
16.62 EUR
3.32EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special professional cleaner for heavily soiled floors and greasy washable surfaces.
LAVON Bathroom Easy Clean, 500 ml
Lavon
LAVON Bathroom Easy Clean, 500 ml
Code: 2501694
Code sup.: 712267
EAN: 8594187141509
 
1.76 EUR
3.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Bathroom cleaner that quickly and easily removes rust, limescale, soap scum, and greasy dirt.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.