en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
CQ interior film with paper tape, 140 cm x 33 m
Mako color
CQ interior film with paper tape, 140 cm x 33 m
Code: 2507518
Code sup.: 569904
EAN: 8592884000037
 
3.53 EUR
0.11EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Quality CQ masking tape suitable for interiors.
Max Color spray filler gray, 400 ml
Mako color
Max Color spray filler gray, 400 ml
Code: 2503675
Code sup.: 100115
EAN: 8592884002901
 
8.91 EUR
22.28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Max color spray filler for all substrates such as old paint, aluminum, iron, steel, etc. Suitable as an ideal medium between polyester filler and final paint.
Max Color Zinc Spray, 400 ml
Mako color
Max Color Zinc Spray, 400 ml
Code: 2503050
Code sup.: 101185
EAN: 8592884002680
 
9.37 EUR
23.43EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Zinc spray is suitable as an anti-corrosion protection for structures exposed to water and weather conditions. For repairing damaged zinc surfaces, for coating edges of internal sheets in spot welding.
Max Color Rapid Spray Filler, primer and filling spray, gray, 400 ml
Mako color
Max Color Rapid Spray Filler, primer and filling spray, gray, 400 ml
Code: 2503674
Code sup.: 100108
EAN: 4029534642445
 
11.14 EUR
27.85EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
As a primer and filling spray, it can be used without a primer coat, normally paintable with all common coating systems, also 2K and water-based, without the need for intermediate sanding.
Max Color fluorescent spray paint, green, 400 ml
Mako color
Max Color fluorescent spray paint, green, 400 ml
Code: 2503204
Code sup.: 106191
EAN: 4009506031064
 
9.37 EUR
23.43EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
High-quality lacquer, suitable for the production of advertising posters, for highlighting. This will significantly improve weather resistance.
AKCE
Max Color marking spray, red, 500 ml
Mako color
Max Color marking spray, red, 500 ml
Code: 2503401
Code sup.: 106355
EAN: 8592884002758
 
4.91 EUR
9.82EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special combination of binders. Suitable for use on construction sites, during excavation work, in the forestry industry. Extremely fast drying time (approx. 2-3 min.), excellent cover ability, resistance to water and weather conditions.
AKCE
Max Color marking spray, light yellow, 500 ml
Mako color
Max Color marking spray, light yellow, 500 ml
Code: 2503400
Code sup.: 106354
EAN: 8592884002741
 
4.91 EUR
9.82EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special combination of binders. Suitable for use on construction sites, during excavation work, in the forestry industry. Extremely fast drying time (approximately 2-3 minutes), excellent covering ability, resistance to water and weather conditions.
AKCE
Max Color marking spray, light blue, 500 ml
Mako color
Max Color marking spray, light blue, 500 ml
Code: 2503403
Code sup.: 106357
EAN: 4009506001388
 
4.91 EUR
9.82EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special combination of binders. Suitable for use on construction sites, during excavation works, and in the forestry industry. Extremely fast drying time (approx. 2-3 min.), excellent coverage, resistance to water and weather conditions.
Max Color radiator paint spray, white, 400 ml
Mako color
Max Color radiator paint spray, white, 400 ml
Code: 2503694
Code sup.: 103135
EAN: 4009506015040
 
9.09 EUR
22.73EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint for heating bodies, resistant to temperatures and yellowing in the range of 80 - 100 °C, efficient, quick-drying. Old coatings can be sanded and sprayed again.
Rust Oleum Paint and Adhesive Remover, 500 ml
Mako color
Rust Oleum Paint and Adhesive Remover, 500 ml
Code: 2506098
Code sup.: 470216
EAN: 8715743017667
 
14.67 EUR
29.34EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint and adhesive remover, free of Methyl Chloride, is highly effective with very fast action.
Max Color Gold Decorative Spray, 150 ml
Mako color
Max Color Gold Decorative Spray, 150 ml
Code: 2503699
Code sup.: 103145
EAN: 4326470160249
 
3.25 EUR
21.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special spray, especially suitable for decorations. Everywhere where it is necessary to highlight the noble hue of gold.
Max Color Anti-Corrosion Primer Filler, Beige, 400 ml
Mako color
Max Color Anti-Corrosion Primer Filler, Beige, 400 ml
Code: 2503673
Code sup.: 100107
EAN: 4029534642438
 
8.20 EUR
20.5EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Suitable for all substrates pre-treated with max color primer (auto series) during repair painting work, providing excellent results when using subsequent coatings based on synthetic resins, acrylic paints, or two-component metallic paints.
Tatrachema Jaso Efekt stain and dirt remover, 100 g
Tatrachema Jaso
Tatrachema Jaso Efekt stain and dirt remover, 100 g
Code: 04543
Code sup.: 3096
EAN: 8585003930964
100%
1.23 EUR
12.3EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
An active oxygen based product that quickly and thoroughly removes dirt and stains from fruits and vegetables, grass, red wine, coffee and tea, cosmetics, etc., even at low temperatures. Jaso Efekt is suitable for white and colorfast laundry.
Mako Initiator paste for PE putty, hardener, red, 8 g
Mako color
Mako Initiator paste for PE putty, hardener, red, 8 g
Code: 2504661
Code sup.: 512017
EAN: 8592884002314
 
1.55 EUR
193.75EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
DBPO paste - red PE initiator - hardener for polyester putties. Reaction initiator for curing polyester putties. Hardener for polyester putties, hardener for acrylic fillers, hardener for clear coats, hardener for acrylic paints.
Mako electrical insulating tape, width 15 mm, length 10 meters
Mako color
Mako electrical insulating tape, width 15 mm, length 10 meters
Code: 2503007
Code sup.: 565196
EAN: 8592884000396
 
0.67 EUR
0.07EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Electrical tapes are a reliable and simple helper not only where you need to work with cables. Thanks to the high-quality adhesive, they hold very firmly, withstand voltages of up to 6000 V, and are flame retardant.
Mako corrugated cardboard roll, 250 g/m², 1 × 10 m
Mako color
Mako corrugated cardboard roll, 250 g/m², 1 × 10 m
Code: 2504091
Code sup.: 569820
EAN: 4002168022678
 
7.39 EUR
0.74EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Corrugated cardboard roll, total length 10 meters, weight 250 g/m². Floor protection during painting work, roll.
Mako Premium masking tape smooth crepe, 7 days, up to 80 °C, 50 mm × 50 m
Mako color
Mako Premium masking tape smooth crepe, 7 days, up to 80 °C, 50 mm × 50 m
Code: 2504915
Code sup.: 564838
EAN: 8592884000648
 
3.50 EUR
0.07EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
A masking tape that holds well for seven days. Suitable for painting jobs. Ideal for one-day masking.
Mako Comfort masking tape smooth crepe, 7 days, up to 60 °C, 30 mm × 50 m
Mako color
Mako Comfort masking tape smooth crepe, 7 days, up to 60 °C, 30 mm × 50 m
Code: 2504918
Code sup.: 564854
EAN: 8592884004028
 
2.12 EUR
0.04EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Mako Color masking tape sticks for 7 days, suitable for max 60 °C, dimensions width 19 mm and length 50 meters. Paper adhesive tapes suitable for painters and varnishers. The tapes can be removed without leaving adhesive.
Mako Basic masking tape smooth crepe, 3 days, up to 60 °C, 38 mm × 50 m
Mako color
Mako Basic masking tape smooth crepe, 3 days, up to 60 °C, 38 mm × 50 m
Code: 2500666
Code sup.: 564806
EAN: 8592884004844
 
1.73 EUR
0.03EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Masking tape that holds well for three days. Suitable for painting work. Ideal for one-day masking. Due to the limited adhesion time, there is no risk of damaging the original paint when removing it.
CQ exterior film with textile tape, 55 cm x 20 m
Mako color
CQ exterior film with textile tape, 55 cm x 20 m
Code: 2507520
Code sup.: 569908
EAN: 8592884000075
 
3.14 EUR
0.16EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
High-quality CQ masking tape suitable for exterior use.
Max Color leather dye, black, 250 ml
Mako color
Max Color leather dye, black, 250 ml
Code: 2506261
Code sup.: 950172
EAN: 8592884005445
 
6.26 EUR
25.04EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For coloring the surface of leather products, leather footwear, and leather goods.
Max Color zinc-aluminum spray paint, 400 ml
Mako color
Max Color zinc-aluminum spray paint, 400 ml
Code: 2503398
Code sup.: 101187
EAN: 8592884002697
 
9.37 EUR
23.43EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
With the zinc spray containing aluminum, you can quickly repair the base coat that has been damaged, for example, during welding. The spray ensures clean and quick work, as the paint does not drip and has high spreadability.
Max Color Epoxy paint for white goods, white, 400 ml
Mako color
Max Color Epoxy paint for white goods, white, 400 ml
Code: 2503047
Code sup.: 106212
EAN: 4009506008158
 
9.02 EUR
22.55EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Super hard spray, adheres excellently in kitchens and bathrooms. Ideal for painting refrigerators, washing machines, dryers, bathtubs, glazed tiles, railings, and garden furniture.
CQ exterior film with textile tape, 110 cm x 20 m
Mako color
CQ exterior film with textile tape, 110 cm x 20 m
Code: 2506225
Code sup.: 569910
EAN: 8592884000082
 
3.96 EUR
0.2EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
Quality CQ masking tape suitable for exterior use.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.