en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu
Nejprodávanější
AKCE
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and alcohol citrus, 1.85 l
Io
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and alcohol citrus, 1.85 l
Code: 2306468
Code sup.: 700501
EAN: 8056646091751
100%
2.32 EUR
1.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
IO CASA AMICA universal and highly effective cleaner with a hygienizing effect that you can use for cleaning the entire home. It cleans and degreases all types of household surfaces. Thanks to the ammonia and alcohol contained, surfaces dry quickly and remain streak-free.
AKCE
Well Done cold degreaser, 750 ml
Well Done
Well Done cold degreaser, 750 ml
Code: 1701617
Code sup.: 706543
EAN: 5998466114018
98%
3.16 EUR
4.21EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Degreaser with high efficiency. Acts quickly and effectively removes dirt from stoves, ovens, grills, fryers, combi ovens, and heavily soiled stainless steel cookware. Perfectly removes burnt-on food, soot, and grease.
AKCE
IO Sgrasso & Brilla concentrated degreaser, 5 l
Io
IO Sgrasso & Brilla concentrated degreaser, 5 l
Code: 2300033
Code sup.: 706524
EAN: 8056646091553
100%
9.67 EUR
1.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Its advantage is that it not only degreases but also cleans, including kitchen ovens, sinks, pots, slicers, and grills, but it is also effective on tiles, work surfaces, and floors.
AKCE
Sanytol Washing Machine Disinfectant Cleaner, 240 ml
Sanytol
Sanytol Washing Machine Disinfectant Cleaner, 240 ml
Code: 2402937
Code sup.: 765993
EAN: 8411660006295
100%
2.95 EUR
12.29EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Disinfectant cleaner for washing machines that eliminates 99.9% of bacteria. Cleans, disinfects, and prevents further contamination.
AKCE
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and musk alcohol, 1.85 l
Io
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and musk alcohol, 1.85 l
Code: 2305708
Code sup.: 700502
EAN: 8056646091829
100%
2.32 EUR
1.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
IO CASA AMICA with citrus fruit fragrance - Universal and highly effective cleaner with a hygienic effect, which you can use for cleaning the whole house.
Tapuna Iron Cleaner 55 g
Tapuna®
Tapuna Iron Cleaner 55 g
Code: 04553
Code sup.: 785006
EAN: 8595121900015
95%
2.46 EUR
44.73EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For aluminum, stainless steel, Teflon, and ceramic irons. Removes burnt dirt without damaging the ironing surface of the iron.
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lavon stainless steel alcohol cleaner, 500ml
Lavon
Lavon stainless steel alcohol cleaner, 500ml
Code: 2501696
Code sup.: 710030
EAN: 8594187143398
 
3.16 EUR
6.32EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Lavon NEREZ is a fast-drying cleaner designed for all types of stainless steel and metal surfaces
Tatrachema Luxon crystalline soda, for water softening, 1000 g
Tatrachema Luxon
Tatrachema Luxon crystalline soda, for water softening, 1000 g
Code: 06952
Code sup.: 3031
EAN: 8585003930315
92%
1.23 EUR
1.23EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is a highly soluble agent for water softening and prevents the accumulation of limescale. The soda can also be used for rinsing beer or greasy pipes. The soda binds magnesium and calcium ions, resulting in the formation of appropriate insoluble carbonates.
Real Fine Green Tea & Aloe Universal Cleaning Agent, 600 g
Zenit Real
Real Fine Green Tea & Aloe Universal Cleaning Agent, 600 g
Code: 07539
Code sup.: 738048
EAN: 8594004376138
100%
1.76 EUR
2.93EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cleaning cream with colored active particles against grease and dirt.
AKCE
Pulirapid Bathroom and Kitchen Limescale Remover with Vinegar, 500 ml
Madel® Pulirapid®
Pulirapid Bathroom and Kitchen Limescale Remover with Vinegar, 500 ml
Code: 2005952
Code sup.: 712236
EAN: 8002295001184
 
1.93 EUR
3.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Thoroughly cleans and removes limescale, dried water spots, and soap scum. With natural vinegar.
Real for ovens, grills, and fireplace glass cleaning agent, 550 g
Zenit Real
Real for ovens, grills, and fireplace glass cleaning agent, 550 g
Code: 2501981
Code sup.: 706518
EAN: 8594004376480
 
3.16 EUR
5.75EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
The strongest concentrated agent with a high content of active ingredients. Thanks to its special formulation, it can tackle stubborn dirt, grease, burnt-on food, or soot.
Grilpur gel cleaner for tubes and grills, 500 ml
Tatrachema Grilpur
Grilpur gel cleaner for tubes and grills, 500 ml
Code: 67177
Code sup.: 1225
EAN: 8585003912250
100%
2.64 EUR
5.28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special cleaning agent for removing organic burnt residues (fats and food) from baking tubes, grills, and ceramic surfaces.
AKCE
IO Sgrasse Brilla concentrated degreaser, refill, 750 ml
Io
IO Sgrasse Brilla concentrated degreaser, refill, 750 ml
Code: 2303035
Code sup.: 0460IO
EAN: 8056646091621
80%
1.90 EUR
2.53EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Say goodbye to grease. The Sgrasso & Brilla product degreases all surfaces and provides them with the desired shine and cleanliness.
Deo Clean Odor Stop pohlcovač pachů do lednice
Drogerie.cz
Deo Clean Odor Stop pohlcovač pachů do lednice
Code: 2602809
Code sup.: 960003
EAN: 8002100241682
 
1.23 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Deo Clean Odor Stop je praktický pohlcovač pachů určený do chladniček. Účinně neutralizuje nepříjemné vůně vznikající ze směsi různých potravin, aniž by ovlivňoval jejich chuť, vůni nebo kvalitu.
SAVO disinfectant Prim Floral scent, 1.2 l
Savo®
SAVO disinfectant Prim Floral scent, 1.2 l
Code: 2002018
Code sup.: 724078
EAN: 8710522605035
100%
2.11 EUR
1.76EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal cleaner, suitable for homes with pets. Reliably eliminates 99.9% of bacteria, viruses, yeasts, and molds.
SAVO disinfection Prim Fresh scent, 1.2 l
Savo®
SAVO disinfection Prim Fresh scent, 1.2 l
Code: 2002751
Code sup.: 724077
EAN: 8710522605042
100%
2.11 EUR
1.76EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal cleaner, suitable even for households with pets. Reliably eliminates 99.9% of bacteria, viruses, yeasts, and molds.
PE-PO flue cleaning agent, 20 doses
Severochema Pe-Po®
PE-PO flue cleaning agent, 20 doses
Code: 2507896
Code sup.: 473503
EAN: 8595009210243
 
5.80 EUR
0.29EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
PE-PO flue cleaning agent is an effective chemical preparation designed to remove soot and deposits from chimneys, flue pipes, and solid fuel heaters.
Druchema Mefisto Special cleaner for fireplace inserts and stoves, 500 ml
Druchema Mefisto®
Druchema Mefisto Special cleaner for fireplace inserts and stoves, 500 ml
Code: 48447
Code sup.: 11280031
EAN: 8594825002025
93%
4.57 EUR
9.14EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Mefisto Special, a product for removing soot and greasy dirt from the surface of the glass doors of fireplace stoves, glazed fireplace inserts, and grills.
Dettol Lime & Mint, antibacterial spray, disinfectant cleaner, 500 ml
Dettol
Dettol Lime & Mint, antibacterial spray, disinfectant cleaner, 500 ml
Code: 1803182
Code sup.: 724141
EAN: 5997321781051
100%
2.99 EUR
5.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Removes 99.9% of bacteria. Provides 3x protection against - allergens, bacteria, flu viruses. For daily cleaning and streak-free with a scent of lime and mint. Does not contain bleach or dyes.
LAVON convection ovens and kitchen devices Professional, 5 l
Lavon
LAVON convection ovens and kitchen devices Professional, 5 l
Code: 2505709
Code sup.: 712263
EAN: 8594187140397
 
17.59 EUR
3.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly concentrated cleaning agent intended for use in all types of catering equipment.
Savo Washing Machine Cleaner, 250 ml
Savo®
Savo Washing Machine Cleaner, 250 ml
Code: 2602245
Code sup.: 712343
EAN: 8710522828243
100%
2.64 EUR
10.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Savo washing machine cleaner effectively cleans the internal parts of the washing machine, helps remove deposits, and neutralizes unpleasant odors.
AKCE
Pulirapid Bathroom and Kitchen Limescale Remover, 500 ml
Madel® Pulirapid®
Pulirapid Bathroom and Kitchen Limescale Remover, 500 ml
Code: 2005951
 
EAN: 8002295000316
 
1.93 EUR
3.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Thoroughly cleans and removes limescale, dried water droplets, and soap stains.
PE-PO Stove Glass Cleaner, 500 ml
Severochema Pe-Po®
PE-PO Stove Glass Cleaner, 500 ml
Code: 47239
Code sup.: 1061050
EAN: 8595009210502
93%
2.81 EUR
5.62EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The stove glass cleaner is a highly effective agent for cleaning and degreasing stove glass, grills, baking and roasting equipment, pipes, fireplaces, and stoves.
Lanza Washing Machine Cleaner, 250 ml
Lanza
Lanza Washing Machine Cleaner, 250 ml
Code: 97113
Code sup.: 712335
EAN: 5999109521958
100%
2.64 EUR
10.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cleans and removes dirt and residues of laundry detergent from all surfaces inside the washing machine, keeps the internal parts of the washing machine clean to ensure its optimal operation and leaves a pleasant scent inside your entire washing machine.
Frosch Eco Cleaner for Induction and Ceramic Hobs, 300 ml
Frosch®
Frosch Eco Cleaner for Induction and Ceramic Hobs, 300 ml
Code: 2103783
Code sup.: 6768191
EAN: 9001531924996
100%
3.87 EUR
12.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Removes all dirt from induction and ceramic hobs and leaves a long-lasting shine.
Bril Profesional, universal degreaser, 750 ml
Bril
Bril Profesional, universal degreaser, 750 ml
Code: 04257
Code sup.: 42204112
EAN: 8411660001733
100%
3.34 EUR
4.45EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The universal degreaser, thanks to its improved formula, is now 40% more effective at removing stubborn grease in the home – stoves, countertops, hoods, kitchen tiles, cabinets, sinks, etc.
AKCE
Jelen Raspberry Vinegar Cleaner, 500 ml
Jelen®
Jelen Raspberry Vinegar Cleaner, 500 ml
Code: 1810123
Code sup.: 100257957
EAN: 8592613579575
98%
2.11 EUR
4.22EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Vinegar-based cleaner for cleaning in the kitchen and bathroom with a raspberry vinegar scent.
Fixinela Perfekt Fireplace Glass and Grill Cleaner, 500 ml
Tatrachema Fixinela®
Fixinela Perfekt Fireplace Glass and Grill Cleaner, 500 ml
Code: 65175
Code sup.: 1218
EAN: 8585003912182
84%
2.64 EUR
5.28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The fireplace glass cleaner is a special cleaning agent for fireplace glass, grills, and grates, removing grease, burned-on food, soot, and organic dirt.
Tatrachema Toro cleaning paste for unpolished aluminum and enameled cookware, 200 g
Tatrachema Toro
Tatrachema Toro cleaning paste for unpolished aluminum and enameled cookware, 200 g
Code: 07523
Code sup.: 742010
EAN: 8585003920064
99%
1.23 EUR
6.15EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cleaning paste for unpolished enameled and aluminum cookware, ceramic tiles, sinks, bathtubs, and more. Removes grease, dirt, and burnt-on food.
Dr. Beckmann Washing Machine Cleaner, removes dirt and odor, 250 g
Dr. Beckmann®
Dr. Beckmann Washing Machine Cleaner, removes dirt and odor, 250 g
Code: 73944
Code sup.: 712332
EAN: 4008455433110
100%
4.04 EUR
16.16EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Dr. Beckmann washing machine cleaner removes odors, hygienically cleans the deep interior of the washing machine, including the drum, heating element, hoses, and other hard-to-reach components.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.