en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu
Nejprodávanější
AKCE
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and alcohol citrus, 1.85 l
Io
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and alcohol citrus, 1.85 l
Code: 2306468
Code sup.: 700501
EAN: 8056646091751
100%
2.32 EUR
1.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
IO CASA AMICA universal and highly effective cleaner with a hygienizing effect that you can use for cleaning the entire home. It cleans and degreases all types of household surfaces. Thanks to the ammonia and alcohol contained, surfaces dry quickly and remain streak-free.
AKCE
Well Done cold degreaser, 750 ml
Well Done
Well Done cold degreaser, 750 ml
Code: 1701617
Code sup.: 706543
EAN: 5998466114018
98%
3.16 EUR
4.21EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Degreaser with high efficiency. Acts quickly and effectively removes dirt from stoves, ovens, grills, fryers, combi ovens, and heavily soiled stainless steel cookware. Perfectly removes burnt-on food, soot, and grease.
AKCE
IO Sgrasso & Brilla concentrated degreaser, 5 l
Io
IO Sgrasso & Brilla concentrated degreaser, 5 l
Code: 2300033
Code sup.: 706524
EAN: 8056646091553
100%
9.67 EUR
1.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Its advantage is that it not only degreases but also cleans, including kitchen ovens, sinks, pots, slicers, and grills, but it is also effective on tiles, work surfaces, and floors.
AKCE
Sanytol Washing Machine Disinfectant Cleaner, 240 ml
Sanytol
Sanytol Washing Machine Disinfectant Cleaner, 240 ml
Code: 2402937
Code sup.: 765993
EAN: 8411660006295
100%
2.95 EUR
12.29EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Disinfectant cleaner for washing machines that eliminates 99.9% of bacteria. Cleans, disinfects, and prevents further contamination.
AKCE
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and musk alcohol, 1.85 l
Io
iO Casa Amica universal cleaner with ammonia and musk alcohol, 1.85 l
Code: 2305708
Code sup.: 700502
EAN: 8056646091829
100%
2.32 EUR
1.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
IO CASA AMICA with citrus fruit fragrance - Universal and highly effective cleaner with a hygienic effect, which you can use for cleaning the whole house.
Tapuna Iron Cleaner 55 g
Tapuna®
Tapuna Iron Cleaner 55 g
Code: 04553
Code sup.: 785006
EAN: 8595121900015
95%
2.46 EUR
44.73EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For aluminum, stainless steel, Teflon, and ceramic irons. Removes burnt dirt without damaging the ironing surface of the iron.
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Dr. Beckmann glass ceramic and induction hob cleaner, spray, 250 ml
Dr. Beckmann®
Dr. Beckmann glass ceramic and induction hob cleaner, spray, 250 ml
Code: 47168
Code sup.: 710192
EAN: 4008455330617
100%
4.04 EUR
16.16EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The glass ceramic cleaner is specially developed for cleaning and caring for all glass ceramic hobs and heat-resistant oven doors.
CILLIT BANG Degreaser Spray for Kitchen, 750 ml
Cillit
CILLIT BANG Degreaser Spray for Kitchen, 750 ml
Code: 40095
Code sup.: 706560
EAN: 5900627024210
100%
3.16 EUR
4.21EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cillit Bang for removing grease and for greater shine works in just a few seconds. The product effectively removes food stains, grease, and baked-on food. Bang! And the dirt disappears.
Solo cleaning log, 1 piece
Solo
Solo cleaning log, 1 piece
Code: 2505443
Code sup.: 473510
EAN: 8595025709233
 
6.55 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
It removes dirt and deposits from the flue paths of stoves, fireplaces, and ovens by chemical means.
Druchema Mefisto Degreaser for Ovens, Grills, and Stoves, Spray, 500 ml
Druchema Mefisto®
Druchema Mefisto Degreaser for Ovens, Grills, and Stoves, Spray, 500 ml
Code: 04239
Code sup.: 706520
EAN: 8594825000779
90%
3.69 EUR
7.38EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Mefisto Degreaser for Ovens, Grills, and Stoves, Spray. Cleans stainless steel, enamel, or glazed surfaces, such as stoves, ovens, grills, cookware, and kitchen tiles. Contains a pleasant fresh lime scent.
PE-PO Grill Cleaner and Accessories, 500 ml
Severochema Pe-Po®
PE-PO Grill Cleaner and Accessories, 500 ml
Code: 65459
Code sup.: 1061048
EAN: 8595009210489
 
2.64 EUR
5.28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The grill cleaner is a highly effective agent for cleaning and degreasing grills and grilling accessories, baking and roasting equipment.
DENAS Degreaser 500 ml
DENAS Degreaser 500 ml
Code: 2506475
Code sup.: 340230
EAN: 8592474102653
 
6.65 EUR
13.3EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Concentrated non-foaming degreasing agent without hydroxides for perfect surface degreasing.
AKCE
Hlubna Ava Liquid Descaler, 500 ml
Hlubna - Ava
Hlubna Ava Liquid Descaler, 500 ml
Code: 91929
Code sup.: 716041
EAN: 8594003011740
100%
1.86 EUR
3.72EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Gently removes limescale from cookware, kettles, coffee pots, drip trays, and washing machines without damaging surfaces. Non-toxic.
AKCE
AVA vinegar limescale remover, 500 ml
Hlubna - Ava
AVA vinegar limescale remover, 500 ml
Code: 2203164
Code sup.: VD22A1588
EAN: 8594003015533
 
1.83 EUR
3.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid agent for easy and effective removal of limescale from washing machines, dishwashers, coffee makers, kettles, etc. without damaging surfaces. Regular use of the product ensures the cleanliness of your appliances.
Real Gentle Lavender Cleaning Agent, 600 g
Zenit Real
Real Gentle Lavender Cleaning Agent, 600 g
Code: 07537
Code sup.: 738046
EAN: 8594004376176
 
1.76 EUR
2.93EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cleaning cream with creamy consistency for traditional and modern surfaces in the home.
Severochema Technical alcohol 1l
Severochema
Severochema Technical alcohol 1l
Code: 60662
Code sup.: 460433
EAN: 8595009249915
100%
3.41 EUR
3.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Je určen do lihových vařičů, pro technické účely, k ředění lihových nátěrových hmot a k čištění některých typů skvrn na textilu.
Tatrachema Kalit tablet salt, 1 kg
Kalit
Tatrachema Kalit tablet salt, 1 kg
Code: 58652
Code sup.: 717065
EAN: 8588001483425
99%
1.76 EUR
1.76EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Tablet salt against limescale. It is used to reduce water hardness, regenerate cation filters in automatic water softeners, coffee makers, and other devices where treated water is required.
Severochema technical alcohol 9 l
Severochema
Severochema technical alcohol 9 l
Code: 31452
Code sup.: 4046
EAN: 8595009240462
100%
29.38 EUR
3.26EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is intended for alcohol burners, for technical purposes, for diluting alcohol paints and for cleaning certain types of stains on textiles.
Severochema technical alcohol, 500 ml
Severochema
Severochema technical alcohol, 500 ml
Code: 2407090
Code sup.: 460421
EAN: 8595009249908
 
2.11 EUR
4.22EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is intended for use in alcohol burners, for technical purposes, for diluting alcohol paints and for cleaning certain types of stains on textiles.
SIDOLUX Strong Dirt Two-Phase 500 ml
LAKMA Sidolux
SIDOLUX Strong Dirt Two-Phase 500 ml
Code: 1903113
Code sup.: 702048
EAN: 5902986208003
100%
3.16 EUR
6.32EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For stubborn grease and dirt, for washing window frames, plastic garden furniture, blinds, bicycles, lawnmower frames, aluminum wheels on cars, engines, and other greasy contaminated surfaces.
HG fireplace glass cleaner and glass doors of fireplaces and stoves, 500 ml + free HG toilet hygiene gel 500 ml
HG
HG fireplace glass cleaner and glass doors of fireplaces and stoves, 500 ml + free HG toilet hygiene gel 500 ml
Code: 2505894
Code sup.: H06159
EAN: 8711577243364
 
9.78 EUR
19.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
HG fireplace glass cleaner helps remove dirt and deposits from the glass doors of fireplaces and stoves. The package also includes a free HG toilet hygiene gel.
AKCE
Clin Multi Shine, universal cleaner for shiny surfaces, spray bottle, 500 ml
Henkel Clin
Clin Multi Shine, universal cleaner for shiny surfaces, spray bottle, 500 ml
Code: 62805
Code sup.: 705145
EAN: 9000100866385
100%
2.11 EUR
4.22EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Clin Multi-Shine, universal cleaner. Quickly and effectively removes common dirt from various surfaces – from glass or plastics to steel or even leather.
Larrin Nano Effect Kitchen, 500 ml
Styl Nano Efekt
Larrin Nano Effect Kitchen, 500 ml
Code: 83698
Code sup.: 01417
EAN: 8595000914171
93%
3.34 EUR
6.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Modern kitchen cleaner utilizing nanotechnology. Removes grease from all surfaces and washable areas in the kitchen. Removes burnt fat from ovens and grills.
Dettol Lemon and Lime antibacterial spray for surfaces 500 ml
Dettol
Dettol Lemon and Lime antibacterial spray for surfaces 500 ml
Code: 1809029
Code sup.: 724144
EAN: 5900627074284
 
2.99 EUR
5.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Dettol Lemon and Lime antibacterial universal spray cleaner with a capacity of 500 ml destroys 99.9% of bacteria and viruses.
IO Sgrasse Brilla concentrated degreaser, 750 ml
Io
IO Sgrasse Brilla concentrated degreaser, 750 ml
Code: 2302615
Code sup.: 0450IO
EAN: 8056646091614
 
2.64 EUR
3.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Concentrated degreaser Sgrasso & Brilla 79.00 CZK including VAT (65.29 CZK excluding VAT) Say goodbye to grease. The Sgrasso & Brilla product degreases all surfaces and gives them the desired shine and cleanliness. It certainly fights against grease from engines and gearboxes.
Larrin Kera, cleaner for ceramic glass surfaces, 200 ml
Styl Larrin®
Larrin Kera, cleaner for ceramic glass surfaces, 200 ml
Code: 07499
Code sup.: 05007
EAN: 8595000910685
93%
3.16 EUR
15.8EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Larrin kera cleaner 200 ml for ceramic glass surfaces has a new formula for easier use, thoroughly cleans, protects against damage, and treats. Regular use will facilitate maintenance and keep the surface looking new.
Bril Professional Oven and Grill Cleaner, 750 ml
Bril
Bril Professional Oven and Grill Cleaner, 750 ml
Code: 45131
Code sup.: 706051
EAN: 8411660420756
 
3.34 EUR
4.45EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The new innovative formulation offers even more effective cleaning power. It thoroughly and effortlessly removes grease and burnt-on dirt from ovens, grills, grilling accessories, grates, as well as baking trays and pots.
Real Kitchen active foam cleaner with a strong degreasing effect on grease, burns and settled dirt spray 550 g
Zenit Real
Real Kitchen active foam cleaner with a strong degreasing effect on grease, burns and settled dirt spray 550 g
Code: 37833
Code sup.: 30735
EAN: 8594004376336
100%
2.64 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Prostředek se silným odmašťujícím efektem na mastnotu, připáleniny a usazené nečistoty kdekoliv v domácnosti.
CILLIT BANG Cleaning and Disinfecting Spray, 750 ml
Cillit
CILLIT BANG Cleaning and Disinfecting Spray, 750 ml
Code: 55651
Code sup.: 706570
EAN: 3059940003609
100%
3.16 EUR
4.21EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cleaning product for whitening and cleanliness. Effectively removes everyday stains, burnt grease, and hard dirt.
Cif Cream Lemon Liquid Sand, 250 ml
Cif
Cif Cream Lemon Liquid Sand, 250 ml
Code: 07368
Code sup.: 738024
EAN: 8712561560696
100%
1.02 EUR
4.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Cif Cream Lemon creamy abrasive cleaning agent with lemon scent. It easily loosens dirt and cleans even seemingly uncleanable areas throughout the house, including modern surfaces.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.