en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
1 Chosen
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Sensodyne Dental Floss Expanding, 30 m
Sensodyne
Sensodyne Dental Floss Expanding, 30 m
Code: 33110
Code sup.: 899020
EAN: 5000347084065
 
3.52 EUR
0.12EUR/1m
In stock
heartFavoritecompareCompare
The gently waxed compressed fibers are designed for easy insertion into the interproximal spaces, where they expand in volume, thus providing thorough cleaning.
AKCE
Sensodyne Pronamel Toothpaste Kids, 50 ml
Sensodyne
Sensodyne Pronamel Toothpaste Kids, 50 ml
Code: 2404790
Code sup.: 888026
EAN: 5054563219534
 
3.45 EUR
69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The Odol Perlička Blue Toothpaste is designed for children from 3 years old. It is specially developed for milk teeth and helps prevent cavities due to the fluoride content.
Parodontax Whitening Toothpaste 2 x 75ml
Parodontax®
Parodontax Whitening Toothpaste 2 x 75ml
Code: 2500911
Code sup.: 885268
EAN: 5054563194398
 
5.80 EUR
35.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parodontax Whitening toothpaste helps restore the natural whiteness of teeth by gently removing surface stains.
Sensodyne Toothpaste Clinical Repair Active Clean 75 ml
Sensodyne
Sensodyne Toothpaste Clinical Repair Active Clean 75 ml
Code: 2601101
Code sup.: 885262
EAN: 5054563207142
 
6.51 EUR
86.8EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Sensodyne Toothpaste Clinical Repair Active Clean alleviates pain from sensitive teeth with regular use twice a day.
Sensodyne Toothpaste Clinical Repair Active White 75 ml
Sensodyne
Sensodyne Toothpaste Clinical Repair Active White 75 ml
Code: 2601102
Code sup.: 885263
EAN: 5054563207241
 
6.51 EUR
86.8EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Toothpaste that combines care for sensitive teeth with a gentle whitening effect for a healthier and naturally radiant smile.
AKCE
Sensodyne Clinical White Toothpaste 75 ml
Sensodyne
Sensodyne Clinical White Toothpaste 75 ml
Code: 2601168
Code sup.: 885271
EAN: 5054563236722
 
6.47 EUR
86.27EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Whitening toothpaste Sensodyne Clinical White Stain Protector combines clinically proven whitening with everyday comfort. The formula with potassium nitrate provides all-day protection against sensitivity and fresh breath after each use.
AKCE
Sensodyne Repair & Protect Whitening Toothpaste, 75 ml
Sensodyne
Sensodyne Repair & Protect Whitening Toothpaste, 75 ml
Code: 69949
Code sup.: 885220
EAN: 5054563234247
 
4.72 EUR
62.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Exposed dentin areas are the cause of sensitive teeth. With Sensodyne Repair & Protect Whitening toothpaste, these areas can be repaired.
Parodontax Whitening Complete Protection, toothpaste, 75 ml
Parodontax®
Parodontax Whitening Complete Protection, toothpaste, 75 ml
Code: 1802458
Code sup.: 885207
EAN: 5054563227553
100%
4.57 EUR
60.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parodontax Whitening toothpaste gently removes stains from teeth, helps to restore natural whiteness, and also helps to stop and prevent gum bleeding. The new parodontax Complete Protection Whitening is more than just a regular toothpaste.
AKCE
Corega Power Max denture adhesive cream without flavor 40 g
Corega
Corega Power Max denture adhesive cream without flavor 40 g
Code: 1803451
Code sup.: 900021
EAN: 5054563036100
 
5 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Corega Power Max is an adhesive cream for partial and complete removable dentures that provides maximum retention and comfort throughout the day.
AKCE
Parodontax Gentle Clean Extra Soft extra soft tooth cat for bleeding gums, triopack
Parodontax®
Parodontax Gentle Clean Extra Soft extra soft tooth cat for bleeding gums, triopack
Code: 1806762
Code sup.: 895186
EAN: 5054563049889
 
7.81 EUR
2.6EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Usazování plaku může způsobovat problémy s dásněmi. Zubní kartáček parodontax je speciálně navržen pro lidi s krvácejícími dásněmi. Jeho extra jemná vlákna jsou šetrná k dásním, ale účinná pro odstraňování plaku.
Odol Perlička children's toothpaste, mint flavor, 0-2 years, 50 ml
Odol®
Odol Perlička children's toothpaste, mint flavor, 0-2 years, 50 ml
Code: 2508787
Code sup.: 888031
EAN: 5054563265821
 
1.40 EUR
28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Odol Perlička toothpaste with mint flavor is specially developed for the smallest children aged from birth to 2 years.
Odol Perlička toothpaste for children, strawberry flavor, 3-6 years, 50 ml
Odol®
Odol Perlička toothpaste for children, strawberry flavor, 3-6 years, 50 ml
Code: 2508811
Code sup.: 888034
EAN: 5054563265807
 
1.40 EUR
28EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fun tooth brushing with strawberry flavor! Odol Perlička toothpaste is specially developed for children aged 3 to 6 years, helping them easily and enjoyably adopt good dental care habits.
AKCE
Sensodyne White Complete Protection Toothpaste 75 ml
Sensodyne
Sensodyne White Complete Protection Toothpaste 75 ml
Code: 2508983
Code sup.: 885291
EAN: 5054563242983
 
4.43 EUR
59.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Sensodyne White Complete Protection is a toothpaste designed for everyday care of sensitive teeth. It offers complete oral cavity protection while helping to maintain the natural whiteness of teeth.
AKCE
Sensodyne Sensitivity & Gum Mint Toothpaste 75 ml
Sensodyne
Sensodyne Sensitivity & Gum Mint Toothpaste 75 ml
Code: 2508919
Code sup.: 885277
EAN: 5054563231819
 
4.43 EUR
59.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Sensodyne Sensitivity & Gum with a new formulation and microfoam effectively protects sensitive teeth and also relieves gum problems. The gentle mint flavor provides a refreshing feel and fluoride strengthens teeth for everyday care, ensuring they are strong and healthy.
AKCE
Sensodyne Clinical White Enamel Toothpaste, 75 ml
Sensodyne
Sensodyne Clinical White Enamel Toothpaste, 75 ml
Code: 2601169
Code sup.: 885399
EAN: 5054563289377
 
6.47 EUR
86.27EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Sensodyne Clinical White Enamel Toothpaste is designed for the care of sensitive teeth and their appearance.
AKCE
Parodontax Interdental Brushes Straight Size 0 (0.4 mm), 6 pcs
Parodontax®
Parodontax Interdental Brushes Straight Size 0 (0.4 mm), 6 pcs
Code: 2601452
Code sup.: 896543
EAN: 5054563264855
 
4.05 EUR
0.68EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parodontax interdental brushes size 0 are designed for cleaning interdental spaces.
AKCE
Corega Antibacterial Cleaning Tablets 6 pcs
Corega
Corega Antibacterial Cleaning Tablets 6 pcs
Code: 2602615
Code sup.: A00927
EAN: EAN021
 
0 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Corega Antibacterial are cleaning tablets with active oxygen, designed for thorough and quick cleaning of dentures.
AKCE
Sensodyne Deep Clean Extra Soft Toothbrush Tripack, 3 pcs
Sensodyne
Sensodyne Deep Clean Extra Soft Toothbrush Tripack, 3 pcs
Code: 2602654
Code sup.: 895249
EAN: 5054563256812
 
7.39 EUR
2.46EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Sensodyne Deep Clean Extra Soft toothbrushes help gently and thoroughly clean teeth and sensitive gums.
Parodontax toothbrush Gentle Clean Extra Soft
Parodontax®
Parodontax toothbrush Gentle Clean Extra Soft
Code: 2601435
Code sup.: 895174
EAN: 5054563048417
 
4.22 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Helps remove plaque and prevents gum problems (when brushing twice a day). The recommended replacement of the toothbrush is every three months.
AKCE
Sensodyne Repair & Protect, toothbrush, soft
Sensodyne
Sensodyne Repair & Protect, toothbrush, soft
Code: 2601436
Code sup.: 895178
EAN: 5054563029768
 
4.08 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Sensodyne toothbrush for sensitive teeth.
AKCE
Parodontax Icy Mint mouthwash for gum protection, 500 ml
Parodontax®
Parodontax Icy Mint mouthwash for gum protection, 500 ml
Code: 2601440
Code sup.: 889047
EAN: 5054563205551
 
5.63 EUR
11.26EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parodontax Icy Mint mouthwash is designed for gum care and daily oral hygiene. It helps maintain a feeling of cleanliness and freshness in the mouth.
AKCE
Corega Power Max Max Clean Tablets for Dentures, 36 pcs
Corega
Corega Power Max Max Clean Tablets for Dentures, 36 pcs
Code: 2601441
Code sup.: 900024
EAN: 5054563060174
 
5 EUR
0.14EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Corega Power Max tablets for cleaning dentures help remove dirt and keep dentures clean and fresh.
AKCE
Parodontax Interdental Extra Soft toothbrushes for interproximal care, tripack
Parodontax®
Parodontax Interdental Extra Soft toothbrushes for interproximal care, tripack
Code: 2601455
Code sup.: 895247
EAN: 5054563048523
 
7.81 EUR
2.6EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Parodontax Interdental toothbrushes are designed for cleaning interproximal spaces.
TOOTHPASTE RESIST HERBAL 75 ML NEW 8306
Odol®
TOOTHPASTE RESIST HERBAL 75 ML NEW 8306
Code: 2603297
Code sup.: 885168
EAN: 5054563308306
 
1.40 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.