en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
1 Chosen
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Laguna Chlor Shock Pool Disinfection, 1 kg
Stachema - Laguna
Laguna Chlor Shock Pool Disinfection, 1 kg
Code: 2503021
Code sup.: 676230
EAN: 8595039302369
 
9.32 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Serves as a disinfectant for the year-round maintenance of all types of pools, primarily for one-time, or "shock" treatment of pool water after filling or during heavy contamination. It eliminates algae and bacteria.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, green, 1 kg
Code: 2503300
Code sup.: 675912
EAN: 8595039303526
 
8.55 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for the preventative surface protection of wood in interiors and exteriors against wood-damaging fungi, molds, and wood-damaging insects.
Laguna Chlor Shock Pool Disinfectant, 1 + 0.5 kg
Stachema - Laguna
Laguna Chlor Shock Pool Disinfectant, 1 + 0.5 kg
Code: 2504678
Code sup.: 676231
EAN: 8595039310531.
 
9.32 EUR
6.21EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Serves as a disinfectant for seasonal maintenance of all types of pools primarily for a one-time, i.e., 'shock' treatment of pool water after filling or during heavy contamination. It eliminates algae and bacteria.
Laguna ALG Blue Algae Remover for Pools, 1 l
Stachema - Laguna
Laguna ALG Blue Algae Remover for Pools, 1 l
Code: 2503572
Code sup.: 676181
EAN: 8595039302956
 
9.68 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
A liquid preparation for the prevention and elimination of algae in pool water. Dose the preparation into the pool with the filtration system running.
Laguna Triplex Mini tablets 3in1, disinfection, flocculation, and against algae, 500 g
Stachema - Laguna
Laguna Triplex Mini tablets 3in1, disinfection, flocculation, and against algae, 500 g
Code: 2504094
Code sup.: 676195
EAN: 8595039306459
 
6.16 EUR
12.32EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
The 3in1 product ensures disinfection of pool water using slowly releasing chlorine, prevention against algae growth, and helps remove microscopic impurities through flocculation.
AKCE
Fungi Mould Eradication Chlorine Free Spray 750 ml Sprayer
Stachema - FungiSan-FungiSpray
Fungi Mould Eradication Chlorine Free Spray 750 ml Sprayer
Code: 2206300
Code sup.: 676162
EAN: 8595039311736
100%
2.81 EUR
3.75EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
K likvidaci plísní v domácnostech, zdravotnictví, potravinářství, veterinárních zařízeních a zemědělství zejména na porézních stavebních materiálech (zdi, omítky, beton, dřevo apod.) a na textiliích.
Stachema Hardener P 11 for Eprosins and epoxies, 45 g
Stachema
Stachema Hardener P 11 for Eprosins and epoxies, 45 g
Code: 2503580
Code sup.: 502706
EAN: 8594024091646
100%
2.60 EUR
57.78EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For curing epoxy resins and Eprosin. The Hardener P 11 is used for curing epoxy resins and Eprosin, especially in the construction sector, as well as in the production of composites and adhesives.
Stachema Fungisan Chlorine-Free Additive for Paint Coatings Against Molds, 1 L
Stachema Fungisan Chlorine-Free Additive for Paint Coatings Against Molds, 1 L
Code: 2503501
Code sup.: 475188
EAN: 8595039304868
 
9.68 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fungicidal, antibacterial, and algicidal liquid additive for the protection of masonry in water-dilutable paint coatings and other mineral construction materials.
AKCE
Lignofix I-profi insect pest control, clear, 500 g
Lignofix
Lignofix I-profi insect pest control, clear, 500 g
Code: 2503308
Code sup.: 675951
EAN: 8595039302901
 
7.25 EUR
14.5EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For treating wood infested with wood-destroying insects (woodworm, longhorn beetle, etc.) and for preventive treatment of wood against wood-destroying insects in interiors (roof structures, paneling, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact...
Laguna chlorine tablets mini pool water disinfection, 1 kg
Stachema - Laguna
Laguna chlorine tablets mini pool water disinfection, 1 kg
Code: 2503605
Code sup.: 676221
EAN: 8595039302147
 
10.03 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Chlorine tablets serve as a disinfectant for seasonal maintenance of water in all types of pools. Prevents algae growth, eliminates bacteria.
Laguna Blue Arrow Pool Chemicals, 1 kg
Stachema - Laguna
Laguna Blue Arrow Pool Chemicals, 1 kg
Code: 2503133
Code sup.: 676175
EAN: 8595039301393
 
11.08 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Laguna Blue Arrow is used for shock disinfection of pool water with a rapid decrease of excess chlorine from the water and the possibility of swimming in a very short time after treatment.
Chlor Shock POOL Balance 2.2 Kg
Chlor Shock POOL Balance 2.2 Kg
Code: 2602048
Code sup.: 676644
EAN: 8595039316113
 
13.69 EUR
6.22EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Dissolvable product for intensive disinfection of swimming pool water.
Sinepox s2300 two-component primer for metal and steel, white + hardener, 1.18 kg
Stachema
Sinepox s2300 two-component primer for metal and steel, white + hardener, 1.18 kg
Code: 2504913
Code sup.: 251102
EAN: 8594162724543
 
21.99 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Two-component epoxy primer containing anti-corrosive pigment, designed for priming steel and other metal surfaces.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, clear, 500 g
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, clear, 500 g
Code: 2503297
Code sup.: 675900
EAN: 8595039302819
 
4.72 EUR
9.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation intended for the preventive surface protection of wood in interiors and exteriors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
Stachema Fungispray Chlorine Disinfectant, 500 ml +50 %
Stachema - FungiSan-FungiSpray
Stachema Fungispray Chlorine Disinfectant, 500 ml +50 %
Code: 2206299
Code sup.: 676155
EAN: 8595039311729
 
2.67 EUR
3.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
for eliminating mold in households, especially in bathrooms on bathtubs and sinks, tiles, grout between tiles, pavement, and in healthcare and food processing facilities.
Stachema Fungisan Chlorine-Free Additive for Paint Coatings Against Molds, 500 ml
Stachema - FungiSan-FungiSpray
Stachema Fungisan Chlorine-Free Additive for Paint Coatings Against Molds, 500 ml
Code: 77177
Code sup.: 475186
EAN: 8595039304851
 
4.89 EUR
9.78EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fungicidal, antibacterial, and algicidal liquid additive for the protection of masonry in water-dilutable paint coatings and other mineral building materials.
Stachema Buch-much insect elimination, 500 ml
Stachema
Stachema Buch-much insect elimination, 500 ml
Code: 88737
Code sup.: 675124
EAN: 8595039300013
97%
4.19 EUR
8.38EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
BUCH MUCH is a liquid preparation designed to eliminate all insects penetrating into living spaces.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, and molds, brown, 1 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, and molds, brown, 1 kg
Code: 2503302
Code sup.: 675922
EAN: 8595039303977
 
8.55 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for preventive surface protection of wood indoors and outdoors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
Stachema Qualicar refill for chemical toilets, 1 l
Stachema
Stachema Qualicar refill for chemical toilets, 1 l
Code: 2505058
Code sup.: 627557
EAN: 8595039312689
 
7.71 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
QUALICAR ensures the cleanliness of the chemical toilet tank, prevents the formation of gases and the occurrence of unpleasant odors.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, molds, brown, 5 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, fungi, molds, brown, 5 kg
Code: 2503303
Code sup.: 675924
EAN: 8595039303984
 
35.22 EUR
7.04EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective preparation designed for the preventive surface protection of wood indoors and outdoors against wood-destroying fungi, molds, and wood-destroying insects.
AKCE
Lignofix I-profi OH pest control and prevention of wood-destroying insects, replacement cartridge, 800 g
Lignofix
Lignofix I-profi OH pest control and prevention of wood-destroying insects, replacement cartridge, 800 g
Code: 2503312
Code sup.: 675962
EAN: 8595039303038
 
8.55 EUR
10.69EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For treating wood infested by wood-destroying insects (woodworm, longhorn beetle, etc.) and for preventive treatment of wood against wood-destroying insects in interiors (roof structures, paneling, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact with...
Stachema Rebel Bed Bug Stop insecticide, 250 ml
Stachema - Rebel
Stachema Rebel Bed Bug Stop insecticide, 250 ml
Code: 2501844
Code sup.: 675555
EAN: 8595039305544
100%
4.75 EUR
19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Insecticidal preparation is intended for the extermination of bed bugs in poultry houses or coops. Apply as a spray after thorough mechanical cleaning on the walls of the equipment in halls and coops, it is recommended to apply the product before each stocking.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.