en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
1 Chosen
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Lignofix I-profi insect pest control, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix I-profi insect pest control, green, 1 kg
Code: 2503405
Code sup.: 675956
EAN: 8595039304981
 
14.46 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the treatment of wood infested by wood pests (woodworm, sawyer beetle, etc.) and for preventative treatment of wood against wood pests in interiors (roof structures, paneling, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact...
Laguna Flokul Ultra for coagulation and sedimentation of impurities, 1 l
Stachema - Laguna
Laguna Flokul Ultra for coagulation and sedimentation of impurities, 1 l
Code: 2503570
Code sup.: 676253
EAN: 8595039301447
 
6.30 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
The product ensures crystal clear water. Microscopic (colloidal) impurities are introduced into the water or are present, which deteriorate the hygienic quality of the water and its transparent appearance.
Laguna Ca Water Hardness Stabilizer, 1 l
Stachema - Laguna
Laguna Ca Water Hardness Stabilizer, 1 l
Code: 2503571
Code sup.: 676256
EAN: 8595039301065
 
10.73 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
To reduce water hardness, which is generally caused mainly by calcium and magnesium salts. It prevents the formation of deposits on the walls and bottom of the pool and simultaneously binds iron and manganese ions, which cause undesirable discoloration of the water.
Stachema Eprosin T-30 epoxy putty for body repair + hardener, 400 g
Stachema
Stachema Eprosin T-30 epoxy putty for body repair + hardener, 400 g
Code: 2502901
Code sup.: 512651
EAN: 8594024090939
 
7.57 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For repairing corroded car sills while maintaining strength. For sealing and bonding metals, concrete, ceramics, glass, fiberglass, polystyrene, wood, wood fiberboards, in modeling, etc.
Laguna tester 4v1, pH strips, 10 pcs in the package
Stachema - Laguna
Laguna tester 4v1, pH strips, 10 pcs in the package
Code: 2503632
Code sup.: 676191
EAN: 8595039302628
 
3.84 EUR
0.38EUR/1ks
In stock
heartFavoritecompareCompare
Tester for measuring pH values, chlorine content (total + free), and total alkalinity. The tester is used to measure pH values, chlorine content (total + free), and total alkalinity in pool water.
Stachema Eprosin T-30 epoxy putty for body repairs + hardener, 900 g
Stachema
Stachema Eprosin T-30 epoxy putty for body repairs + hardener, 900 g
Code: 2502902
Code sup.: 512653
EAN: 8594024090922
 
10.87 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the repair of corroded car sills while maintaining strength. For sealing and bonding metals, concrete, ceramics, glass, fiberglass, polystyrene, wood, wood fiber boards, in modeling, etc.
AKCE
Lignofix I-profi application for the elimination of wood-destroying insects, 500 ml
Lignofix I-profi application for the elimination of wood-destroying insects, 500 ml
Code: 2503306
Code sup.: 675945
EAN: 8595039302963
 
4.19 EUR
8.38EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the treatment of wood infested by wood-destroying insects (woodworm, beetles, etc.) and for the preventive treatment of wood against wood-destroying insects in interiors (roof structures, cladding, stairs, floors, etc.) and in exteriors without direct and permanent contact...
POOL Pool Chemistry Kombi Tablets 4in1 1 kg
POOL Balance
POOL Pool Chemistry Kombi Tablets 4in1 1 kg
Code: 2602049
Code sup.: 676646
EAN: 8595039316120
 
9.47 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
POOL pool chemistry kombi tablets 4in1 (1 kg) are multifunctional chlorine tablets designed for complete pool water maintenance throughout the entire season.
AKCE
Stachema Fungispray Lemon Chlorine-free Disinfectant, 500 ml
Stachema - FungiSan-FungiSpray
Stachema Fungispray Lemon Chlorine-free Disinfectant, 500 ml
Code: 2501992
Code sup.: 676169
EAN: 8595039311743
 
2.81 EUR
3.75EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For disinfecting surfaces contaminated with the SARS-CoV-2 virus. Eliminates viruses, bacteria, molds. Suitable for fabrics, leaves no stains.
Laguna Flokul Ultra for flocculation and sedimentation of impurities, 500 ml
Stachema - Laguna
Laguna Flokul Ultra for flocculation and sedimentation of impurities, 500 ml
Code: 2503022
Code sup.: 676252
EAN: 8595039301591
 
3.16 EUR
6.32EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The product ensures crystal clear water. Microscopic (colloidal) impurities, which worsen the hygienic quality of the water and its transparent appearance, are either introduced into the water or are present in it.
Laguna 6 in 1 Mini Multifunctional Tablets for Year-Round Pool Water Maintenance, 1 kg
Stachema - Laguna
Laguna 6 in 1 Mini Multifunctional Tablets for Year-Round Pool Water Maintenance, 1 kg
Code: 2505508
Code sup.: 676265
EAN: 8595039313549
 
10.73 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Modern multifunctional product (tablet 20 g) for year-round continuous maintenance of water in all types of pools.
AKCE
Lignofix Effect prevention against insects, fungi and mold, green, 1 kg
Lignofix
Lignofix Effect prevention against insects, fungi and mold, green, 1 kg
Code: 2503305
Code sup.: 675938
EAN: 8595039303465
 
4.61 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is a concentrated liquid preparation with a preventive effect against wood-damaging insects (e.g., woodworm, longhorn beetle), wood-damaging fungi (e.g., house wood rot), wood-staining fungi, and mold.
Laguna Economy immersion thermometer for pools, 18 cm
Stachema - Laguna
Laguna Economy immersion thermometer for pools, 18 cm
Code: 2504558
Code sup.: 676402
EAN: 8595039305889
 
2.99 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Thermometer for immediate measurement of water temperature in the pool.
Stachema Hardener P 11 for Eprosin and epoxy, 10 g
Stachema
Stachema Hardener P 11 for Eprosin and epoxy, 10 g
Code: 2502880
Code sup.: 502710
EAN: 8594024091639
 
2.46 EUR
246EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For curing epoxy resins and Eprosin. Hardener P 11 is used for curing epoxy resins and Eprosin, especially for the construction industry, as well as in the manufacture of composites and adhesives.
POOL Pool Chemistry Kombi Tablets 4in1 2.2 kg
POOL Balance
POOL Pool Chemistry Kombi Tablets 4in1 2.2 kg
Code: 2602050
Code sup.: 676648
EAN: 8595039316137
 
19.18 EUR
8.72EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
POOL pool chemistry kombi tablets 4in1 are multifunctional chlorine tablets designed for complete maintenance of pool water throughout the entire season.
POOL Pool Chemical for Hardness Reduction 500 ml
POOL Balance
POOL Pool Chemical for Hardness Reduction 500 ml
Code: 2602057
Code sup.: 676662
EAN: 8595039316229
 
4.89 EUR
9.78EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
POOL pool chemical for hardness reduction (approx. 500 ml) is a product designed to stabilize minerals and reduce water hardness in the pool.
AKCE
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, clear, 5 kg
Lignofix
Lignofix E-profi prevention against insects, molds, fungi, clear, 5 kg
Code: 2503299
Code sup.: 675904
EAN: 8595039303489
 
33.64 EUR
6.73EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly effective product designed for preventive surface protection of wood in interiors and exteriors against wood-destroying fungi, molds and wood-destroying insects.
Laguna Chlorinator Medium Floating Dispenser
Stachema - Laguna
Laguna Chlorinator Medium Floating Dispenser
Code: 2503685
Code sup.: 676432
EAN: 8595039304271
 
6.65 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Chlorinator - medium floating dispenser for pool chemicals (1 - 2 tablets).
Laguna chlorine tablets pool water disinfection, 1 kg
Stachema - Laguna
Laguna chlorine tablets pool water disinfection, 1 kg
Code: 2503020
Code sup.: 676220
EAN: 8595039300600
 
8.41 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Prevents algae growth, eliminates bacteria. Chlorine tablets serve as a disinfectant for year-round maintenance of water in all types of pools.
Laguna Quatro multifunctional pool chemistry tablets, 1.4 kg
Stachema - Laguna
Laguna Quatro multifunctional pool chemistry tablets, 1.4 kg
Code: 2505929
Code sup.: 676262
EAN: 8595039312863
 
11.08 EUR
7.91EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Pool chemistry multifunctional product designed for regular disinfection of pool water, prevention of algae formation, removal of impurities through flocculation, and stabilization of chlorine.
POOL Balance Wall Cleaner 0.5 kg
POOL Balance
POOL Balance Wall Cleaner 0.5 kg
Code: 2602056
Code sup.: 676660
EAN: 8595039316205
 
2.81 EUR
5.62EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wall Cleaner is a special product designed to remove deposits, grease, and dirt from the walls and edges of the pool.
AKCE
Stachema Fungispray avocado chlorine-free disinfectant, 500 ml + 50 %
Stachema - FungiSan-FungiSpray
Stachema Fungispray avocado chlorine-free disinfectant, 500 ml + 50 %
Code: 2501991
Code sup.: 676156
EAN: 8595039311750
 
2.81 EUR
3.75EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
With avocado scent. For the elimination of mold in households, healthcare, food industry, veterinary facilities, and agriculture, especially on porous building materials (walls, plasters, concrete, wood, etc.) and on textiles.
AKCE
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 1 kg
Lignofix
Lignofix Super prevention against wood-destroying insects, clear, 1 kg
Code: 2506246
Code sup.: 675973
EAN: 8595039314911
 
33.89 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Liquid preparation with a preventive effect against wood-destroying fungi (e.g. wood rot), molds and a preventive as well as lethal effect on wood-destroying insects (e.g. woodworm, longhorn beetle).
Laguna pool salt, 10 kg
Stachema - Laguna
Laguna pool salt, 10 kg
Code: 2504802
Code sup.: 676187
EAN: 8595039307562
 
9.57 EUR
0.96EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special non-iodized pool salt. Treatment of pool water using salt.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.