en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
PATTEX Wood Super 3, adhesive for wood, 250 g
Henkel Pattex®
PATTEX Wood Super 3, adhesive for wood, 250 g
Code: 2503263
Code sup.: 500368
EAN: 5997272367885
 
5.36 EUR
21.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Waterproof dispersion adhesive for gluing wood and related materials exposed to higher humidity or short-term water exposure.
REMAL Standard highly breathable wall paint, 1 kg
REMAL
REMAL Standard highly breathable wall paint, 1 kg
Code: 2500212
Code sup.: 400600
EAN: 8591235028270
 
1.76 EUR
1.76EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Remal Standard, highly breathable paint. It is recommended for coatings in utility and industrial spaces. It is used for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
PONAL Construct PU-Express, 440 g
Ponal
PONAL Construct PU-Express, 440 g
Code: 2506401
Code sup.: 500728
EAN: 4015000402736
 
17.63 EUR
40.07EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
PONAL Construct PU-Express is the perfect choice for those who need not only a strong but also a fast adhesive. It excels in renovations, furniture production, and outdoor installations.
REMAL Standard highly breathable wall paint, 13+2 kg
REMAL
REMAL Standard highly breathable wall paint, 13+2 kg
Code: 2503705
Code sup.: 400816
EAN: 8591235036169
 
16.75 EUR
1.12EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Remal Standard, highly breathable painting finish. It is recommended for coatings in utility and industrial spaces. It is used for painting walls and ceilings indoors on plasters, drywall, and other surfaces.
AKCE
Het Hetline Forte plaster-like appearance paint for drywall, 12 kg
Het
Het Hetline Forte plaster-like appearance paint for drywall, 12 kg
Code: 2503649
Code sup.: 400320
EAN: 8594002531294
 
35.97 EUR
3EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Unification of the appearance of various substrates, creation of a grainy surface, resistance to dry abrasion, high hiding power, matte finish, vapor permeability, tintability on tinting machines.
Lazurol Alcohol Stain, Pine, 500 ml
Lazurol
Lazurol Alcohol Stain, Pine, 500 ml
Code: 2504279
Code sup.: 330016
EAN: 8591235043143
 
3.84 EUR
7.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Lazurol Alcohol Stain is a color concentrate based on alcohol. It is intended for staining wood and all porous materials (e.g. concrete, bricks). It highlights the wood grain and penetrates deeply into the substrate.
Lazurol Alcohol Stain, Mahogany, 500 ml
Lazurol
Lazurol Alcohol Stain, Mahogany, 500 ml
Code: 2504274
Code sup.: 330011
EAN: 8591235043099
 
3.84 EUR
7.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Lazurol Alcohol Stain is a colored concentrate based on alcohol. It is intended for staining wood and all porous materials (e.g., concrete, bricks). It highlights the structure of the wood and penetrates deeply into the substrate.
AKCE
Sokrates Colour Semi-Matt Universal Top Coat for Wood and Metal, 0840 Red-Brown, 0.7 kg
Sokrates
Sokrates Colour Semi-Matt Universal Top Coat for Wood and Metal, 0840 Red-Brown, 0.7 kg
Code: 2503161
Code sup.: 356275
EAN: 8594040502607
 
7.40 EUR
10.57EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For outdoor and indoor coatings of wooden, mineral, and metal substrates such as metal roofs, gutters, and building cladding, as well as steel structures, metal fences, and hot water pipelines, in the exterior treated with a basic anti-corrosive primer.
Het Klasik Premium paint, 15+3 kg
Het
Het Klasik Premium paint, 15+3 kg
Code: 2506508
Code sup.: 400373
EAN: 8595614514668
 
35.08 EUR
1.95EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
High white interior paint designed for painting walls and ceilings, lime, lime-cement, gypsum-lime and gypsum plasters, plasterboard, fiber gypsum, and wood fiber boards, and more.
AKCE
Sokrates Colour semi-gloss universal topcoat for wood and metal, 0603 ivory, 0.7 kg
Sokrates
Sokrates Colour semi-gloss universal topcoat for wood and metal, 0603 ivory, 0.7 kg
Code: 2503159
Code sup.: 356250
EAN: 8594040502508
 
8.46 EUR
12.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For outdoor and indoor coatings of wooden, mineral, and metal substrates such as metal roofs, gutter drains, and building cladding, as well as steel structures, metal fences, and hot water pipes, in the exterior coated with a basic anti-corrosive primer.
Essence Gel nail Colour 21 Bubble Rush, 8 ml
Essence
Essence Gel nail Colour 21 Bubble Rush, 8 ml
Code: 2601713
Code sup.: ES585615
EAN: 4059729585615
 
1.59 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Brilliant and perfectly manicured nails in an instant. Try the essence 21 BUBBLE RUSH nail polish an
Artdeco Tinted Aqua serum SPF50 No.3 Tan 40 ml
Artdeco
Artdeco Tinted Aqua serum SPF50 No.3 Tan 40 ml
Code: 2601792
Code sup.: 46083.3
EAN: 4052136371505
 
19.25 EUR
481.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
ARTDECO Tinted Aqua Serum Daily Skin Defense SPF 50+ is a lightly tinted moisturizing cream that com
Polykar New Rapid Universal Two-Component Filler, 1 kg
Polykar
Polykar New Rapid Universal Two-Component Filler, 1 kg
Code: 2503548
Code sup.: 512304
EAN: 8594007010572
 
14.42 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For filling medium and larger unevennesses. Suitable for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass. Well applicable and easily sandable, pore-free, usable for leveling unevennesses of wood (harder types), laminate, concrete, etc.
Het Hetcolor paint tinting color, 0310 purple, 1 kg
Het
Het Hetcolor paint tinting color, 0310 purple, 1 kg
Code: 2502823
Code sup.: 430307
EAN: 8594002536312
 
5.71 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Hetcolor, acrylic tinting color - for tinting facade and interior dispersion as well as classic coatings or for direct application.
Het Hetcolor Toning Paint, 0770 Pastel Orange, 350 g
Het
Het Hetcolor Toning Paint, 0770 Pastel Orange, 350 g
Code: 2503510
Code sup.: 430397
EAN: 8594002531775
 
2.99 EUR
8.54EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Hetcolor, acrylic toning paint - for coloring facade and interior dispersion as well as classic coatings or for direct application.
got2b hair spray Glued Blasting Freeze (6), 300 ml
Henkel Schwarzkopf Got2b™
got2b hair spray Glued Blasting Freeze (6), 300 ml
Code: 2506599
Code sup.: 981398
EAN: 9000101290875
 
6.52 EUR
21.73EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Got2b Glued Blasting Freeze hair spray - for an extremely durable look for up to 72h. It is used as a spray, holds like glue! The Glued hair spray freezes bold hairstyles until the next wash.
Essence Nail Polish Gel Nail Colour 03 Icing On The Cake, 8 ml
Essence
Essence Nail Polish Gel Nail Colour 03 Icing On The Cake, 8 ml
Code: 2601693
Code sup.: ES585431
EAN: 4059729585431
 
1.59 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Perfect manicure with a gel effect in just a few minutes. Discover the magic of perfectly groomed na
Essence Gel Nail Colour 05 Sugar Blush, 8 ml
Essence
Essence Gel Nail Colour 05 Sugar Blush, 8 ml
Code: 2601696
Code sup.: ES585455
EAN: 4059729585455
 
1.59 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Delicate beauty and perfectly manicured nails in an instant. Try the essence 05 SUGAR BLUSH polish a
Polykar Super Plus fine two-component polyester filling compound, 500 g
Polykar
Polykar Super Plus fine two-component polyester filling compound, 500 g
Code: 2502892
Code sup.: 512322
EAN: 8594007010312
 
11.11 EUR
22.22EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fine filling compound for filling small irregularities, grooves, and pores. Designed for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass.
AKCE
Ceys Montack invisible mounting glue, 135 g
Ceys®
Ceys Montack invisible mounting glue, 135 g
Code: 2601415
Code sup.: 503058
EAN: 8411519772753
 
4.23 EUR
31.33EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Absolute adhesion, universal glue Ceys Montack invisible.
Detecha Ekoban wood and concrete paint, gray, 5 kg
Detecha®
Detecha Ekoban wood and concrete paint, gray, 5 kg
Code: 2502717
Code sup.: 301474
EAN: 8595002300798
 
34.17 EUR
6.83EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Water-dilutable paint for concrete and other absorbent materials with mild mechanical stress. The coating is flexible with very good adhesion to the substrate.
Polykar Super two-component polyester filler, 500 g
Polykar
Polykar Super two-component polyester filler, 500 g
Code: 2502890
Code sup.: 512312
EAN: 8594007010213
 
10.40 EUR
20.8EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For filling medium-sized irregularities. Suitable for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass. Excellent sanding properties, easy to apply, pore-free, and can also be used for leveling irregularities in wood (harder types), laminate, concrete, etc.
CERESIT CX 10, 850ML
Henkel Ceresit
CERESIT CX 10, 850ML
Code: 2507970
Code sup.: 519500
EAN: 4740008200885
 
11.21 EUR
13.19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
CERESIT CX 10 is a universal polyurethane adhesive designed for fast bonding of various construction materials with high adhesion, particularly suitable for non-load-bearing interior walls.
Polykar Wood Two-Component Wood Filler, Sandable, 500 g
Polykar
Polykar Wood Two-Component Wood Filler, Sandable, 500 g
Code: 2502898
Code sup.: 512352
EAN: 8594007010817
 
12.66 EUR
25.32EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Special filler with a high content of wood flour for filling solid wood, chipboard, slats, and all wooden products. Flexible, tough, and dimensionally stable (works with wood), does not sag.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.