en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
REMAL Vinyl Color Matt washable paint for walls, 110 dove grey, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt washable paint for walls, 110 dove grey, 3.2 kg
Code: 2504772
Code sup.: 401503
EAN: 8591235072792
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable paint for walls with a velvet matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Supermal Email S2013 2430 chocolate 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 2430 chocolate 2.5 l
Code: 2508256
Code sup.: 189034
EAN: 8591235099270
 
25.99 EUR
10.4EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and modesty to every surface.
Het plaster filler for indoor and outdoor plasters, 400 g
Het
Het plaster filler for indoor and outdoor plasters, 400 g
Code: 2504820
Code sup.: 511320
EAN: 8595614505468
 
2.54 EUR
6.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor and outdoor use for minor repairs of grainy surfaces, especially plaster coatings.
DENAS NA KOV-ZÁKLAD anticorrosive paint for metal, 0840 reddish-brown, 700 g
Denas
DENAS NA KOV-ZÁKLAD anticorrosive paint for metal, 0840 reddish-brown, 700 g
Code: 2500300
Code sup.: 340410
EAN: 8592474003448
 
8.20 EUR
11.71EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Basic anticorrosive protection for iron, aluminum, copper, galvanized surfaces on metal roofs and construction. Water-dilutable paint for metals for interior and exterior.
Supermal Email S2013 0100 white matte, 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 0100 white matte, 2.5 l
Code: 2507157
Code sup.: 189002
EAN: 8591235099164
 
44.37 EUR
17.75EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
REMAL Color Efekt washable decorative paint, 0900 silver, 400 g
REMAL
REMAL Color Efekt washable decorative paint, 0900 silver, 400 g
Code: 2506077
Code sup.: 431133
EAN: 8591235091519
 
7.14 EUR
17.85EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Decorative painting color with a metallic and pearlescent appearance for modern design decoration using various painting techniques such as brush or roller painting, spraying, stippling with a sponge, and using painting stencils.
Supermal Email S2013 1100 medium gray, 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 1100 medium gray, 2.5 l
Code: 2508241
Code sup.: 189016
EAN: 8591235099201
 
25.99 EUR
10.4EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Betex S2131 2v1 base and top coat for concrete 0840 reddish-brown, 800 g
Betex
Betex S2131 2v1 base and top coat for concrete 0840 reddish-brown, 800 g
Code: 2504685
Code sup.: 301331
EAN: 8591235039559
 
8.45 EUR
10.56EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g. floors of basements, garages, terraces, balconies, walls, posts, etc. The product has high weather resistance.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 4 l
Code: 2503085
Code sup.: 249788
EAN: 8595073019445
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Betex S2131 2in1 basic and top coat for concrete 0840 red-brown, 5 kg
Betex
Betex S2131 2in1 basic and top coat for concrete 0840 red-brown, 5 kg
Code: 2504687
Code sup.: 301336
EAN: 8591235039573
 
41.68 EUR
8.34EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g. basement floors, garages, terraces, balconies, walls, posts, etc. The product has high weather resistance.
Het plaster filler for internal and external coatings, 1.6 kg
Het
Het plaster filler for internal and external coatings, 1.6 kg
Code: 2504822
Code sup.: 511324
EAN: 8595614505727
 
7.46 EUR
4.66EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For internal and external use for minor repairs of grainy surfaces, primarily plastered coatings.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 750 ml
Code: 2500595
Code sup.: 249243
EAN: 8595073020243
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stain coatings on soft and hardwood exposed to weather influences and for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Paint for Walls, 340 Lilac Purple, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Paint for Walls, 340 Lilac Purple, 3.2 kg
Code: 2504778
Code sup.: 401539
EAN: 8591235072914
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvet matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Supermal Email S2013 5300 medium green 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 5300 medium green 0.6 l
Code: 2508271
Code sup.: 189048
EAN: 8591235098662
 
6.68 EUR
11.13EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Lazurol S1039 Impregnating Oil, Natural, 0.75 l
Lazurol
Lazurol S1039 Impregnating Oil, Natural, 0.75 l
Code: 2502862
Code sup.: 260185
EAN: 8595073026139
 
14.18 EUR
18.91EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
LAZUROL IMPREGNATING OIL is intended for the treatment of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors, e.g., wooden furniture.
Het plaster filler for indoor and outdoor plaster, 800 g
Het
Het plaster filler for indoor and outdoor plaster, 800 g
Code: 2504821
Code sup.: 511322
EAN: 8595614505451
 
4.42 EUR
5.53EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor and outdoor use for minor repairs of granular surfaces, particularly plaster finishes.
Supermal Email S2013 5400 dark green 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 5400 dark green 2.5 l
Code: 2507214
Code sup.: 189054
EAN: 8591235099324
 
27.40 EUR
10.96EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Supermal Email S2013 1000 white, 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 1000 white, 2.5 l
Code: 2508238
Code sup.: 189012
EAN: 8591235099195
 
28.25 EUR
11.3EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte appearance brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0840 red-brown, 2 kg
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0840 red-brown, 2 kg
Code: 2504686
Code sup.: 301334
EAN: 8591235071214
 
19.98 EUR
9.99EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g., floors of basements, garages, terraces, balconies, walls, posts, etc. The product has high weather resistance.
SAVO against Molds disinfectant, 500 ml
Savo®
SAVO against Molds disinfectant, 500 ml
Code: 02008
Code sup.: 627021
EAN: 8594005390225
98%
2.82 EUR
5.64EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
You can use it on various surfaces: walls, ceramics, tiles and joints, plaster, masonry, stone, enamel, plastics, acrylic surfaces, silicone, rubber, stainless steel.
REMAL Telsal stain neutralizing salt V2026, 1 kg
REMAL
REMAL Telsal stain neutralizing salt V2026, 1 kg
Code: 2503267
Code sup.: 475601
EAN: 8591235024791
 
3.64 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Neutralizing salt for stains on walls. The product is intended for neutralizing fresh dried plasters against the efflorescence of water-soluble salts and lime from the plasters and for sanitizing color stains from smoke, nicotine, and infiltrated water.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0022 rosewood, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0022 rosewood, 4 l
Code: 2502743
Code sup.: 249267
EAN: 8595073019278
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather effects and for indoor applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 0.6 l
Code: 2508281
Code sup.: 189058
EAN: 8591235098631
 
8.10 EUR
13.5EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Betex S2131 2v1 base and top coat for concrete 0440 blue, 2 kg
Betex
Betex S2131 2v1 base and top coat for concrete 0440 blue, 2 kg
Code: 2504683
Code sup.: 301314
EAN: 8591235071238
 
20.47 EUR
10.24EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g. basement, garage, terrace, balcony, walls, posts, etc. The product has high weather resistance.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.