en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lazurol alcohol stain, black ebony, 500 ml
Lazurol
Lazurol alcohol stain, black ebony, 500 ml
Code: 2504266
Code sup.: 330003
EAN: 8591235043013
 
3.85 EUR
7.7EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Lazurol Alcohol Stain is a color concentrate based on alcohol. It is intended for staining wood and all porous materials (e.g., concrete, bricks). It enhances the wood structure, penetrating deeply into the substrate.
AKCE
Het Mikral 100 facade paint, 15+3 kg
Het
Het Mikral 100 facade paint, 15+3 kg
Code: 2502795
Code sup.: 415535
EAN: 8594158028327
 
61.69 EUR
3.43EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For outdoor coatings of lime, lime-cement and briquette plasters, plasters with acrylic binder, masonry, for decorative coatings of vertical concrete structures, etc.
Het Klasik Color paint, 0347 purple, 4 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0347 purple, 4 kg
Code: 2504103
Code sup.: 401064
EAN: 8594158021113
 
11.14 EUR
2.79EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor wall and ceiling coatings, excellent covering power and spreadability, matte finish, resistance to abrasion when dry, outstanding vapor permeability.
Supermal Email S2013 6700 light ochre 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 6700 light ochre 0.6 l
Code: 2508285
Code sup.: 189062
EAN: 8591235099355
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Jub Jubolin Classic leveling compound for masonry, 3 kg
Jub
Jub Jubolin Classic leveling compound for masonry, 3 kg
Code: 2502908
Code sup.: 517110
EAN: 3831000206355
 
4.45 EUR
1.48EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paste-like putty intended for fine leveling of interior wall and ceiling surfaces.
AKCE
truckFree
Bisil waterproof color for concrete, waterproof, 0100 white, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof color for concrete, waterproof, 0100 white, 3.5 kg
Code: 2502680
Code sup.: 242915
EAN: 8590518341358
 
51.87 EUR
14.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
A paint with increased UV resistance designed for waterproof coatings of water reservoir walls, silage pits, and swimming pools, also for the surface treatment of steel structures and eternit roofs.
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0510 green, 2 kg
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0510 green, 2 kg
Code: 2504684
Code sup.: 301324
EAN: 8591235071221
 
21.04 EUR
10.52EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g. basement floors, garages, terraces, balconies, walls, columns, etc. The product has high weather resistance.
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 2.5 l
Code: 2507220
Code sup.: 189060
EAN: 8591235099348
 
33.55 EUR
13.42EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood colorless, satin 375 ml
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood colorless, satin 375 ml
Code: 2506154
Code sup.: 243267
EAN: 8591235097382
 
6.58 EUR
17.55EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden construction elements indoors and outdoors. The varnish is highly resistant to moisture and water, characterized by excellent workability, long-term protection against weather influences, and a matte finish.
Het Klasik Color paint, 0427 sky blue, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0427 sky blue, 7+1 kg
Code: 2601010
Code sup.: 400990
EAN: 8595614526999
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, strong covering power and spreadability, matte appearance, resistance to dry abrasion, excellent vapor permeability.
AKCE
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 5 kg
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 5 kg
Code: 2504682
Code sup.: 301306
EAN: 8591235039481
100%
38.85 EUR
7.77EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g. floors of basements, garages, terraces, balconies, walls, posts, etc. The product has high weather resistance.
REMAL Vinyl White Matte Washable Wall Paint 1 kg
REMAL
REMAL Vinyl White Matte Washable Wall Paint 1 kg
Code: 2505363
Code sup.: 401623
EAN: 8591235090291
100%
5.97 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium white paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. The surface is gently washable. The paint is designed for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 2 kg
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 2 kg
Code: 2504681
Code sup.: 301304
EAN: 8591235071245
 
18.70 EUR
9.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g., basement floors, garages, terraces, balconies, walls, posts, etc. The product has high weather resistance.
DENAS NA KOV-ZÁKLAD anticorrosive paint for metal, 0840 reddish-brown, 700 g
Denas
DENAS NA KOV-ZÁKLAD anticorrosive paint for metal, 0840 reddish-brown, 700 g
Code: 2500300
Code sup.: 340410
EAN: 8592474003448
 
8.20 EUR
11.71EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Basic anticorrosive protection for iron, aluminum, copper, galvanized surfaces on metal roofs and construction. Water-dilutable paint for metals for interior and exterior.
REMAL Vinyl Color Matt washable paint for walls, 110 dove grey, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt washable paint for walls, 110 dove grey, 3.2 kg
Code: 2504772
Code sup.: 401503
EAN: 8591235072792
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable paint for walls with a velvet matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Supermal Email S2013 2430 chocolate 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 2430 chocolate 2.5 l
Code: 2508256
Code sup.: 189034
EAN: 8591235099270
 
25.99 EUR
10.4EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and modesty to every surface.
Het plaster filler for indoor and outdoor plasters, 400 g
Het
Het plaster filler for indoor and outdoor plasters, 400 g
Code: 2504820
Code sup.: 511320
EAN: 8595614505468
 
2.54 EUR
6.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor and outdoor use for minor repairs of grainy surfaces, especially plaster coatings.
Supermal Email S2013 0100 white matte, 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 0100 white matte, 2.5 l
Code: 2507157
Code sup.: 189002
EAN: 8591235099164
 
44.37 EUR
17.75EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
REMAL Color Efekt washable decorative paint, 0900 silver, 400 g
REMAL
REMAL Color Efekt washable decorative paint, 0900 silver, 400 g
Code: 2506077
Code sup.: 431133
EAN: 8591235091519
 
7.14 EUR
17.85EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Decorative painting color with a metallic and pearlescent appearance for modern design decoration using various painting techniques such as brush or roller painting, spraying, stippling with a sponge, and using painting stencils.
Supermal Email S2013 1100 medium gray, 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 1100 medium gray, 2.5 l
Code: 2508241
Code sup.: 189016
EAN: 8591235099201
 
25.99 EUR
10.4EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Code: 2503223
Code sup.: 249822
EAN: 8595073018325
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather effects as well as for interior coatings. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Code: 2503994
Code sup.: 355905
EAN: 8592474019357
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble top coat paint for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 4 l
Code: 2503026
Code sup.: 249224
EAN: 8595073019377
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard woods exposed to weather influences as well as for interior applications. It protects the wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 9 l
Code: 2502747
Code sup.: 249301
EAN: 8595073017342
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings on soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.