en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 750 ml
Code: 2500595
Code sup.: 249243
EAN: 8595073020243
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stain coatings on soft and hardwood exposed to weather influences and for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Supermal Email S2013 6700 light ochre 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 6700 light ochre 0.6 l
Code: 2508285
Code sup.: 189062
EAN: 8591235099355
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Jub Jubolin Classic leveling compound for masonry, 3 kg
Jub
Jub Jubolin Classic leveling compound for masonry, 3 kg
Code: 2502908
Code sup.: 517110
EAN: 3831000206355
 
4.45 EUR
1.48EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paste-like putty intended for fine leveling of interior wall and ceiling surfaces.
AKCE
truckFree
Bisil waterproof color for concrete, waterproof, 0100 white, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof color for concrete, waterproof, 0100 white, 3.5 kg
Code: 2502680
Code sup.: 242915
EAN: 8590518341358
 
51.87 EUR
14.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
A paint with increased UV resistance designed for waterproof coatings of water reservoir walls, silage pits, and swimming pools, also for the surface treatment of steel structures and eternit roofs.
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 2.5 l
Code: 2507220
Code sup.: 189060
EAN: 8591235099348
 
33.55 EUR
13.42EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood colorless, satin 375 ml
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood colorless, satin 375 ml
Code: 2506154
Code sup.: 243267
EAN: 8591235097382
 
6.58 EUR
17.55EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden construction elements indoors and outdoors. The varnish is highly resistant to moisture and water, characterized by excellent workability, long-term protection against weather influences, and a matte finish.
Het Klasik Color paint, 0427 sky blue, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0427 sky blue, 7+1 kg
Code: 2601010
Code sup.: 400990
EAN: 8595614526999
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, strong covering power and spreadability, matte appearance, resistance to dry abrasion, excellent vapor permeability.
Het Klasik Color paint, 0347 purple, 4 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0347 purple, 4 kg
Code: 2504103
Code sup.: 401064
EAN: 8594158021113
 
11.14 EUR
2.79EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor wall and ceiling coatings, excellent covering power and spreadability, matte finish, resistance to abrasion when dry, outstanding vapor permeability.
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Code: 2504136
Code sup.: 243283
EAN: 8591235039344
 
36.03 EUR
14.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden building elements in both interior and exterior. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-term protection against weather influences, and stable gloss.
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Code: 2502685
Code sup.: 242928
EAN: 8590518327079
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with enhanced resistance to UV radiation, intended for waterproof coatings of walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
truckFree
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Code: 2504188
Code sup.: 243304
EAN: 8591235041064
 
76.68 EUR
30.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hard, especially indoors. The wax lacquer gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Het
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Code: 2503219
Code sup.: 511275
EAN: 8594002535063
 
7.46 EUR
4.66EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling walls (plasters, masonry, panels, plasterboard, etc.) in interiors. The filler is not recommended for joints.
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Primacol
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Code: 2506204
Code sup.: 404115
EAN: 5906725243157
 
31.08 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Structural paint for creating decorative effects. Surfaces painted with this paint change due to the impact of light using pearlescent reflections, creating a three-dimensional depth effect.
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Code: 2504187
Code sup.: 243302
EAN: 8591235041057
 
23.16 EUR
30.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hardwood, especially indoors. The lacquer with wax gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Polykar
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Code: 2503504
Code sup.: 512320
EAN: 8594007010367
 
7.60 EUR
38EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fine filler for filling small unevenness, grooves, and pores. Designed for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass.
truckFree
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Code: 2502684
Code sup.: 242925
EAN: 8590518347350
 
61.48 EUR
17.57EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with increased UV resistance intended for waterproof coatings, walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, as well as for surface treatment of steel constructions and eternit roofs.
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Lazurol
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Code: 2505123
Code sup.: 388209
EAN: 8591235045505
 
9.30 EUR
31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Urethane-acrylate water-based wood lacquer for interiors. The lacquer is intended for creating a high-quality and durable surface on all types of wooden floors made from both hard and soft wood indoors.
Het Klasik Color painter's paint, 0618 intense yellow, 4 kg
Het
Het Klasik Color painter's paint, 0618 intense yellow, 4 kg
Code: 2504104
Code sup.: 401073
EAN: 8594158021052
 
11.14 EUR
2.79EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior coatings of walls and ceilings, significant coverage and spreadability, matte appearance, resistance to dry abrasion, excellent vapor permeability.
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 600 vanilla yellow, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 600 vanilla yellow, 3.2 kg
Code: 2504785
Code sup.: 401581
EAN: 8591235073058
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and wear resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood transparent, satin 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood transparent, satin 2.5 l
Code: 2507476
Code sup.: 243271
EAN: 8591235097405
 
39.92 EUR
15.97EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden structural elements in interiors and exteriors. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-lasting protection against weather influences, and a matte finish.
Supermal Email S2013 4400 light blue 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 4400 light blue 2.5 l
Code: 2507202
Code sup.: 189042
EAN: 8591235099300
 
27.40 EUR
10.96EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
AKCE
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 800 g
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 800 g
Code: 2504680
Code sup.: 301301
EAN: 8591235039467
 
7.95 EUR
9.94EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g., basement floors, garages, terraces, balconies, walls, columns, etc. The product has high weather resistance.
REMAL Vinyl Color mat washable paint for walls, 430 azure blue, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat washable paint for walls, 430 azure blue, 3.2 kg
Code: 2504781
Code sup.: 401557
EAN: 8591235072952
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable paint for walls with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Het Klasik Color paint, 0728 orange peach, 4 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0728 orange peach, 4 kg
Code: 2505307
Code sup.: 401057
EAN: 8595614512954
 
11.14 EUR
2.79EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior painting of walls and ceilings, high covering capability and spreadability, matte finish, resistance to abrasion when dry, excellent vapor permeability.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.