en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
REMAL Color Efekt washable decorative paint, 0900 silver, 400 g
REMAL
REMAL Color Efekt washable decorative paint, 0900 silver, 400 g
Code: 2506077
Code sup.: 431133
EAN: 8591235091519
 
7.14 EUR
17.85EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Decorative painting color with a metallic and pearlescent appearance for modern design decoration using various painting techniques such as brush or roller painting, spraying, stippling with a sponge, and using painting stencils.
Supermal Email S2013 1100 medium gray, 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 1100 medium gray, 2.5 l
Code: 2508241
Code sup.: 189016
EAN: 8591235099201
 
25.99 EUR
10.4EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Supermal Email S2013 6700 light ochre 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 6700 light ochre 0.6 l
Code: 2508285
Code sup.: 189062
EAN: 8591235099355
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Jub Jubolin Classic leveling compound for masonry, 3 kg
Jub
Jub Jubolin Classic leveling compound for masonry, 3 kg
Code: 2502908
Code sup.: 517110
EAN: 3831000206355
 
4.45 EUR
1.48EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paste-like putty intended for fine leveling of interior wall and ceiling surfaces.
AKCE
truckFree
Bisil waterproof color for concrete, waterproof, 0100 white, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof color for concrete, waterproof, 0100 white, 3.5 kg
Code: 2502680
Code sup.: 242915
EAN: 8590518341358
 
51.87 EUR
14.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
A paint with increased UV resistance designed for waterproof coatings of water reservoir walls, silage pits, and swimming pools, also for the surface treatment of steel structures and eternit roofs.
Het Klasik Color paint, 0347 purple, 4 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0347 purple, 4 kg
Code: 2504103
Code sup.: 401064
EAN: 8594158021113
 
11.14 EUR
2.79EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor wall and ceiling coatings, excellent covering power and spreadability, matte finish, resistance to abrasion when dry, outstanding vapor permeability.
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0510 green, 2 kg
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0510 green, 2 kg
Code: 2504684
Code sup.: 301324
EAN: 8591235071221
 
21.04 EUR
10.52EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g. basement floors, garages, terraces, balconies, walls, columns, etc. The product has high weather resistance.
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 6201 chrome yellow 2.5 l
Code: 2507220
Code sup.: 189060
EAN: 8591235099348
 
33.55 EUR
13.42EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood colorless, satin 375 ml
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood colorless, satin 375 ml
Code: 2506154
Code sup.: 243267
EAN: 8591235097382
 
6.58 EUR
17.55EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden construction elements indoors and outdoors. The varnish is highly resistant to moisture and water, characterized by excellent workability, long-term protection against weather influences, and a matte finish.
Het Klasik Color paint, 0427 sky blue, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0427 sky blue, 7+1 kg
Code: 2601010
Code sup.: 400990
EAN: 8595614526999
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, strong covering power and spreadability, matte appearance, resistance to dry abrasion, excellent vapor permeability.
SAVO against Molds disinfectant, 500 ml
Savo®
SAVO against Molds disinfectant, 500 ml
Code: 02008
Code sup.: 627021
EAN: 8594005390225
98%
2.82 EUR
5.64EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
You can use it on various surfaces: walls, ceramics, tiles and joints, plaster, masonry, stone, enamel, plastics, acrylic surfaces, silicone, rubber, stainless steel.
REMAL Telsal stain neutralizing salt V2026, 1 kg
REMAL
REMAL Telsal stain neutralizing salt V2026, 1 kg
Code: 2503267
Code sup.: 475601
EAN: 8591235024791
 
3.64 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Neutralizing salt for stains on walls. The product is intended for neutralizing fresh dried plasters against the efflorescence of water-soluble salts and lime from the plasters and for sanitizing color stains from smoke, nicotine, and infiltrated water.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 80 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 80 g
Code: 2500183
Code sup.: 326125
EAN: 8590518383082
 
3.96 EUR
49.5EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces subjected to cyclic thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar connectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0099 ebony, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0099 ebony, 750 ml
Code: 2500613
Code sup.: 249981
EAN: 8595073020328
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to outdoor conditions, as well as for indoor applications. Protects wood from UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0062 pine, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0062 pine, 2.5 l
Code: 2500610
Code sup.: 249815
EAN: 8595073018301
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood, exposed to atmospheric effects, as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood staining glaze with oil content, 0080 mahogany, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood staining glaze with oil content, 0080 mahogany, 750 ml
Code: 2500611
Code sup.: 249781
EAN: 8595073020311
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings on soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0025 sipo, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0025 sipo, 2.5 l
Code: 2500604
Code sup.: 248765
EAN: 8595073018233
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain for coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions and for use indoors. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
BALSPREJ top universal acrylic spray paint, RAL 3004 purple red, 400 ml
BALsprej
BALSPREJ top universal acrylic spray paint, RAL 3004 purple red, 400 ml
Code: 2501665
Code sup.: 107020
EAN: 4009506093048
 
5.27 EUR
13.18EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal top paint is used for painting wood, metal, car bodies, and some plastics. It excels in coverage, dries quickly, and does not drip after application. It is resistant to weather conditions and corrosion.
AKCE
truckFree
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 3.5 kg
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 3.5 kg
Code: 2503213
Code sup.: 243012
EAN: 8590518323354
 
83.58 EUR
23.88EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0000 colorless, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0000 colorless, 4 l
Code: 2504064
Code sup.: 249015
EAN: 8595073019353
 
32.14 EUR
8.04EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coating stains of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol s1080 terrace oil colorless, 2.5 l
Lazurol
Lazurol s1080 terrace oil colorless, 2.5 l
Code: 2505135
Code sup.: 259982
EAN: 8591235088717
 
47.34 EUR
18.94EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors.
Lazurol s1080 terrace oil teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol s1080 terrace oil teak, 2.5 l
Code: 2505137
Code sup.: 259988
EAN: 8591235088724
 
43.10 EUR
17.24EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood including tropical hardwoods, exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors.
Pragoprimer Plus S 2070 basic wood paint, 0100 white, 2.5 l
Pragoprimer
Pragoprimer Plus S 2070 basic wood paint, 0100 white, 2.5 l
Code: 2503800
Code sup.: 181507
EAN: 8595073021820
 
31.64 EUR
12.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint is intended for priming and undercoating of wood. It excels in very good hiding power, good flow, quick drying. It has excellent sandability and high adhesion to wooden substrates.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 9 l
Code: 2503030
Code sup.: 249612
EAN: 8595073017380
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather influences as well as for interior coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.