en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Den Braven
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Code: 2504397
Code sup.: 516947
EAN: 8595100127884
 
6.08 EUR
12.16EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For filling joints during the installation of window frames and door frames, insulating piping systems, and sealing passages in walls. Filling wooden wall claddings, insulation, and thermal insulation of roof structures.
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Code: 2506145
Code sup.: 401014
EAN: 8595614512527
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, high coverage ability and spreadability, matte finish, dry abrasion resistance, excellent vapor permeability.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Code: 2500612
Code sup.: 249784
EAN: 8595073018349
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
REMAL Vinyl Color Matte Washable Wall Paint, 820 Coral Red, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matte Washable Wall Paint, 820 Coral Red, 3.2 kg
Code: 2504790
Code sup.: 401611
EAN: 8591235073157
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvet matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
Code: 2600175
Code sup.: 401608
EAN: 8591235073164
 
0.67 EUR
2.68EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 810 Raspberry Pink, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 810 Raspberry Pink, 3.2 kg
Code: 2504789
Code sup.: 401605
EAN: 8591235073133
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Het
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Code: 2503217
Code sup.: 511271
EAN: 8594002535049
 
2.54 EUR
6.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling surfaces of walls (plasters, masonry, panels, gypsum board, etc.) in interiors. The sealant is not recommended for jointing.
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Code: 2508289
Code sup.: 189066
EAN: 8591235098709
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Code: 2502735
Code sup.: 329082
EAN: 8715743006647
 
10.22 EUR
40.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent durability, flexibility, abrasion resistance, and fast drying (even at temperatures as low as +5°C). Its main advantage, however, is its high anti-corrosive ability and the ability to paint over already rusted and heavily rusted metal.
truckFree
LAZUROL impregnation primer S1033 clear, 9 l
Lazurol
LAZUROL impregnation primer S1033 clear, 9 l
Code: 2504014
Code sup.: 246176
EAN: 8595073027235
 
99.66 EUR
11.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For preventive chemical surface protection of wood and materials based on it against attack by fungi, wood-staining and wood-destroying fungi, and wood-destroying insects.
Bisil waterproof concrete paint, waterproof, 0100 white, 700 g
Bisil
Bisil waterproof concrete paint, waterproof, 0100 white, 700 g
Code: 74662
Code sup.: 242910
EAN: 8590518341075
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Enamel with increased UV resistance intended for waterproof coatings of walls of water tanks, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Code: 2503995
Code sup.: 355910
EAN: 8592474019364
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0020 chestnut, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0020 chestnut, 9 l
Code: 2503027
Code sup.: 249239
EAN: 8595073017281
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coats on soft and hard woods exposed to weather influences and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Code: 2500591
Code sup.: 249041
EAN: 8595073020229
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Code: 2500607
Code sup.: 249601
EAN: 8595073020298
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Code: 2500594
Code sup.: 249223
EAN: 8595073018189
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0051 fir green, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0051 fir green, 2.5 l
Code: 2500606
Code sup.: 249529
EAN: 8595073018271
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions and for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 2.5 l
Code: 2500590
Code sup.: 249012
EAN: 8595073018165
 
22.24 EUR
8.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood against the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 2.5 l
Code: 2500608
Code sup.: 249607
EAN: 8595073018288
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard woods exposed to weather effects as well as for coatings in interiors. It protects the wood from UV radiation. Contains natural oil.
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Unibal
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Code: 2502696
Code sup.: 264280
EAN: 8590882100599
 
11.14 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor use as a base and top coat for wood and metal. For outdoor use as a base paint. Not intended for coatings that come into direct contact with drinking water, food, feed, and for coatings on children's furniture and toys.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Code: 2502793
Code sup.: 249605
EAN: 8595073019421
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Code: 2503996
Code sup.: 355915
EAN: 8592474019418
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Code: 2503032
Code sup.: 246400
EAN: 8595073025842
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Code: 2503106
Code sup.: 243018
EAN: 8590518359070
 
24.92 EUR
35.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.