en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 800 g
Betex
Betex S2131 2in1 base and top coat for concrete 0110 gray, 800 g
Code: 2504680
Code sup.: 301301
EAN: 8591235039467
 
7.93 EUR
9.91EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For matte coatings for indoor and outdoor use, e.g., basement floors, garages, terraces, balconies, walls, columns, etc. The product has high weather resistance.
REMAL Vinyl Color mat washable paint for walls, 430 azure blue, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat washable paint for walls, 430 azure blue, 3.2 kg
Code: 2504781
Code sup.: 401557
EAN: 8591235072952
 
19.22 EUR
6.01EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable paint for walls with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Het Klasik Color painter's paint, 0618 intense yellow, 4 kg
Het
Het Klasik Color painter's paint, 0618 intense yellow, 4 kg
Code: 2504104
Code sup.: 401073
EAN: 8594158021052
 
11.11 EUR
2.78EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior coatings of walls and ceilings, significant coverage and spreadability, matte appearance, resistance to dry abrasion, excellent vapor permeability.
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 600 vanilla yellow, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 600 vanilla yellow, 3.2 kg
Code: 2504785
Code sup.: 401581
EAN: 8591235073058
 
19.22 EUR
6.01EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and wear resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood transparent, satin 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish resistant varnish for wood transparent, satin 2.5 l
Code: 2507476
Code sup.: 243271
EAN: 8591235097405
 
39.81 EUR
15.92EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden structural elements in interiors and exteriors. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-lasting protection against weather influences, and a matte finish.
Supermal Email S2013 4400 light blue 2.5 l
Supermal
Supermal Email S2013 4400 light blue 2.5 l
Code: 2507202
Code sup.: 189042
EAN: 8591235099300
 
27.33 EUR
10.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to every surface.
truckFree
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Code: 2502684
Code sup.: 242925
EAN: 8590518347350
 
61.32 EUR
17.52EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with increased UV resistance intended for waterproof coatings, walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, as well as for surface treatment of steel constructions and eternit roofs.
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Lazurol
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Code: 2505123
Code sup.: 388209
EAN: 8591235045505
 
9.27 EUR
30.9EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Urethane-acrylate water-based wood lacquer for interiors. The lacquer is intended for creating a high-quality and durable surface on all types of wooden floors made from both hard and soft wood indoors.
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Het
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Code: 2503219
Code sup.: 511275
EAN: 8594002535063
 
7.44 EUR
4.65EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling walls (plasters, masonry, panels, plasterboard, etc.) in interiors. The filler is not recommended for joints.
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Primacol
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Code: 2506204
Code sup.: 404115
EAN: 5906725243157
 
30.99 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Structural paint for creating decorative effects. Surfaces painted with this paint change due to the impact of light using pearlescent reflections, creating a three-dimensional depth effect.
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Code: 2504187
Code sup.: 243302
EAN: 8591235041057
 
23.10 EUR
30.8EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hardwood, especially indoors. The lacquer with wax gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Polykar
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Code: 2503504
Code sup.: 512320
EAN: 8594007010367
 
7.58 EUR
37.9EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fine filler for filling small unevenness, grooves, and pores. Designed for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass.
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Code: 2504136
Code sup.: 243283
EAN: 8591235039344
 
35.93 EUR
14.37EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden building elements in both interior and exterior. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-term protection against weather influences, and stable gloss.
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Code: 2502685
Code sup.: 242928
EAN: 8590518327079
 
13.36 EUR
19.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with enhanced resistance to UV radiation, intended for waterproof coatings of walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
truckFree
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Code: 2504188
Code sup.: 243304
EAN: 8591235041064
 
76.48 EUR
30.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hard, especially indoors. The wax lacquer gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Code: 2503223
Code sup.: 249822
EAN: 8595073018325
 
77.04 EUR
8.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather effects as well as for interior coatings. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Code: 2503994
Code sup.: 355905
EAN: 8592474019357
 
10.19 EUR
14.56EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble top coat paint for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
AKCE
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 80 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 80 g
Code: 2500184
Code sup.: 243016
EAN: 8590518389084
 
3.52 EUR
44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 700 g
Code: 2500190
Code sup.: 355800
EAN: 8592474019142
 
10.19 EUR
14.56EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 750 ml
Code: 2500609
Code sup.: 249809
EAN: 8595073020304
 
7.86 EUR
10.48EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coats of soft and hardwoods, exposed to weather influences, as well as for indoor coatings. It protects wood against the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Code: 2500614
Code sup.: 249985
EAN: 8595073018356
 
24.15 EUR
9.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Code: 2500598
Code sup.: 249266
EAN: 8595073020250
 
7.86 EUR
10.48EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood stains for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 4 l
Code: 2503026
Code sup.: 249224
EAN: 8595073019377
 
36.14 EUR
9.04EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard woods exposed to weather influences as well as for interior applications. It protects the wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 9 l
Code: 2502747
Code sup.: 249301
EAN: 8595073017342
 
77.04 EUR
8.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings on soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.