en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Code: 2503106
Code sup.: 243018
EAN: 8590518359070
 
24.92 EUR
35.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 4 l
Code: 2502741
Code sup.: 249252
EAN: 8595073019384
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 9 l
Code: 2503086
Code sup.: 249792
EAN: 8595073017403
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 l
Code: 2502746
Code sup.: 249291
EAN: 8595073018219
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
REMAL
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
Code: 2504800
Code sup.: 401632
EAN: 8591235073751
 
66.64 EUR
4.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium white paint with a velvety matte appearance, excellent opacity, and abrasion resistance. The surface is gently washable. The coating is intended for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
Code: 2504787
Code sup.: 401593
EAN: 8591235073096
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Code: 2504053
Code sup.: 249018
EAN: 8595073017243
 
68.91 EUR
7.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather influences as well as for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Code: 2503996
Code sup.: 355915
EAN: 8592474019418
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Code: 2503995
Code sup.: 355910
EAN: 8592474019364
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard.
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Code: 2503032
Code sup.: 246400
EAN: 8595073025842
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Unibal
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Code: 2502696
Code sup.: 264280
EAN: 8590882100599
 
11.14 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor use as a base and top coat for wood and metal. For outdoor use as a base paint. Not intended for coatings that come into direct contact with drinking water, food, feed, and for coatings on children's furniture and toys.
AKCE
Karbolineum Extra 3v1 wood stain, chestnut, 8 kg
Detecha®
Karbolineum Extra 3v1 wood stain, chestnut, 8 kg
Code: 2504517
Code sup.: 302100
EAN: 8595002324091
 
83.40 EUR
10.43EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Modern impregnation coating with decorative properties. It acts as an effective deep penetrating agent while also serving as a top protective coating available in ten color shades.
AKCE
Karbolineum Extra 3v1 wood stain, walnut, 3.5 kg
Detecha®
Karbolineum Extra 3v1 wood stain, walnut, 3.5 kg
Code: 2503614
Code sup.: 302123
EAN: 8595002322691
 
41.33 EUR
11.81EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
A modern impregnating coating with decorative properties. It acts as an effective deep-penetrating preservative while also serving as a top protective coat in ten color shades.
AKCE
LAZUROL impregnation base S1033 clear, 750 ml
Lazurol
LAZUROL impregnation base S1033 clear, 750 ml
Code: 2502861
Code sup.: 246170
EAN: 8595073025835
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For preventive chemical surface protection of wood and materials based on it against mold, wood-coloring and wood-destroying fungi, and wood-destroying insects.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Code: 2500194
Code sup.: 355830
EAN: 8592474019203
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Code: 2500189
Code sup.: 355954
EAN: 8592474018978
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. Most common for finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0250 palisander, 700 g
Denas
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0250 palisander, 700 g
Code: 2500195
Code sup.: 355835
EAN: 8592474019210
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0220 light brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0220 light brown, 700 g
Code: 2500192
Code sup.: 355820
EAN: 8592474019180
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and gypsum board.
REMAL Expert Brilliant White Wall Paint, 6.5+1 kg
REMAL
REMAL Expert Brilliant White Wall Paint, 6.5+1 kg
Code: 2500317
Code sup.: 400883
EAN: 8591235065947
 
13.05 EUR
1.74EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium wall and ceiling paint, dispersion, tintable, vapor permeable, velvety matte, whiteness 96 %. The brilliant white wall paint is recommended for coatings in residential and commercial spaces.
truckFree
Lazurol s1020 walking varnish for wood semi-matt, colorless, 4 l
Lazurol
Lazurol s1020 walking varnish for wood semi-matt, colorless, 4 l
Code: 2504013
Code sup.: 243256
EAN: 8595073027143
 
74.56 EUR
18.64EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Synthetic urethanized varnish intended for top semi-matt transparent coatings of wood, chipboard, or cork for outdoor and indoor environments, e.g. parquet, wooden floors, wall cladding, staircases, doors, railings, decorative strips.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1015 Light Ivory, 700 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1015 Light Ivory, 700 g
Code: 2505800
Code sup.: 355518
EAN: 8590892122086
 
9.02 EUR
12.89EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal silk-matt water-based paint for wood, metal, plastics, and concrete for indoor and outdoor use.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0320 purple, 700 g
Denas
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0320 purple, 700 g
Code: 2503983
Code sup.: 355840
EAN: 8592474019227
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble top coat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
Lazurol Oknobal Email U2015 gloss topcoat for windows 6003 ivory, 600 ml
Lazurol
Lazurol Oknobal Email U2015 gloss topcoat for windows 6003 ivory, 600 ml
Code: 2504128
Code sup.: 323830
EAN: 8595073022995
 
16.16 EUR
26.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint is characterized by excellent mechanical properties, high opacity and UV resistance, excellent plasticity, very quick drying, and high gloss.
EPOLEX TOP COAT S2321 epoxy two-component paint for wood, metal, masonry, 1000 white, 700 g + hardener 240 g
Epolex
EPOLEX TOP COAT S2321 epoxy two-component paint for wood, metal, masonry, 1000 white, 700 g + hardener 240 g
Code: 2504540
Code sup.: 253501
EAN: 8591235063134
 
20.82 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email is intended for high-gloss coatings of wood, metals, masonry, certain plastics, etc. The coating can be sanded and polished with paste or polish.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.