en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Code: 2504187
Code sup.: 243302
EAN: 8591235041057
 
23.16 EUR
30.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hardwood, especially indoors. The lacquer with wax gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
truckFree
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Code: 2502684
Code sup.: 242925
EAN: 8590518347350
 
61.48 EUR
17.57EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with increased UV resistance intended for waterproof coatings, walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, as well as for surface treatment of steel constructions and eternit roofs.
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Lazurol
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Code: 2505123
Code sup.: 388209
EAN: 8591235045505
 
9.30 EUR
31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Urethane-acrylate water-based wood lacquer for interiors. The lacquer is intended for creating a high-quality and durable surface on all types of wooden floors made from both hard and soft wood indoors.
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Code: 2504136
Code sup.: 243283
EAN: 8591235039344
 
36.03 EUR
14.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden building elements in both interior and exterior. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-term protection against weather influences, and stable gloss.
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Code: 2502685
Code sup.: 242928
EAN: 8590518327079
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with enhanced resistance to UV radiation, intended for waterproof coatings of walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
truckFree
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Code: 2504188
Code sup.: 243304
EAN: 8591235041064
 
76.68 EUR
30.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hard, especially indoors. The wax lacquer gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Polykar
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Code: 2503504
Code sup.: 512320
EAN: 8594007010367
 
7.60 EUR
38EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fine filler for filling small unevenness, grooves, and pores. Designed for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504084
Code sup.: 355801
EAN: 8592474019432
 
49.11 EUR
9.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall.
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Lazurol
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Code: 2504134
Code sup.: 243261
EAN: 8591235039283
 
11.56 EUR
15.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For creating a transparent coating for wood or metal, especially on vertical or sloped surfaces, such as wall coverings, soffits, etc. It is suitable for both indoor and outdoor use.
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Bisil
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Code: 2503220
Code sup.: 326127
EAN: 8590518383358
 
11.84 EUR
33.83EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings on fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Code: 2500593
Code sup.: 249217
EAN: 8595073020236
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stains on soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from UV radiation effects. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Code: 2500589
Code sup.: 249004
EAN: 8595073020212
 
7.14 EUR
9.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwoods exposed to weather influences, as well as for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 9 l
Code: 2502744
Code sup.: 249269
EAN: 8595073017328
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings of soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
REMAL Vinyl Color mat wash-resistant wall paint, 410 pastel blue, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat wash-resistant wall paint, 410 pastel blue, 3.2 kg
Code: 2504779
Code sup.: 401545
EAN: 8591235072938
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Code: 2505134
Code sup.: 259980
EAN: 8591235088694
 
16.79 EUR
22.39EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods, exposed to weather effects, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0099 ebony, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0099 ebony, 750 ml
Code: 2500613
Code sup.: 249981
EAN: 8595073020328
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to outdoor conditions, as well as for indoor applications. Protects wood from UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0062 pine, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0062 pine, 2.5 l
Code: 2500610
Code sup.: 249815
EAN: 8595073018301
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood, exposed to atmospheric effects, as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood staining glaze with oil content, 0080 mahogany, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood staining glaze with oil content, 0080 mahogany, 750 ml
Code: 2500611
Code sup.: 249781
EAN: 8595073020311
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings on soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0025 sipo, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0025 sipo, 2.5 l
Code: 2500604
Code sup.: 248765
EAN: 8595073018233
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain for coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions and for use indoors. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
BALSPREJ top universal acrylic spray paint, RAL 3004 purple red, 400 ml
BALsprej
BALSPREJ top universal acrylic spray paint, RAL 3004 purple red, 400 ml
Code: 2501665
Code sup.: 107020
EAN: 4009506093048
 
5.27 EUR
13.18EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal top paint is used for painting wood, metal, car bodies, and some plastics. It excels in coverage, dries quickly, and does not drip after application. It is resistant to weather conditions and corrosion.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 80 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 80 g
Code: 2500183
Code sup.: 326125
EAN: 8590518383082
 
3.96 EUR
49.5EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces subjected to cyclic thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar connectors.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 700 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 700 g
Code: 2502688
Code sup.: 243010
EAN: 8590518323071
 
21.99 EUR
31.41EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclical thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0025 sipo, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0025 sipo, 4 l
Code: 2503065
Code sup.: 248766
EAN: 8595073019407
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for indoor applications. It protects the wood against the effects of UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
truckFree
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 3.5 kg
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 3.5 kg
Code: 2503213
Code sup.: 243012
EAN: 8590518323354
 
83.58 EUR
23.88EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.