en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Code: 2500614
Code sup.: 249985
EAN: 8595073018356
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Code: 2500598
Code sup.: 249266
EAN: 8595073020250
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood stains for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 + 0.5 l
Code: 2600189
Code sup.: 249293
EAN: 8591235081084
 
24.22 EUR
8.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings on soft and hardwoods exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
truckFree
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Code: 2502684
Code sup.: 242925
EAN: 8590518347350
 
61.48 EUR
17.57EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with increased UV resistance intended for waterproof coatings, walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, as well as for surface treatment of steel constructions and eternit roofs.
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Lazurol
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Code: 2505123
Code sup.: 388209
EAN: 8591235045505
 
9.30 EUR
31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Urethane-acrylate water-based wood lacquer for interiors. The lacquer is intended for creating a high-quality and durable surface on all types of wooden floors made from both hard and soft wood indoors.
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Het
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Code: 2503219
Code sup.: 511275
EAN: 8594002535063
 
7.46 EUR
4.66EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling walls (plasters, masonry, panels, plasterboard, etc.) in interiors. The filler is not recommended for joints.
truckFree
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Code: 2504188
Code sup.: 243304
EAN: 8591235041064
 
76.68 EUR
30.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hard, especially indoors. The wax lacquer gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Polykar
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Code: 2503504
Code sup.: 512320
EAN: 8594007010367
 
7.60 EUR
38EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fine filler for filling small unevenness, grooves, and pores. Designed for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass.
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Code: 2504136
Code sup.: 243283
EAN: 8591235039344
 
36.03 EUR
14.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden building elements in both interior and exterior. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-term protection against weather influences, and stable gloss.
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Code: 2502685
Code sup.: 242928
EAN: 8590518327079
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with enhanced resistance to UV radiation, intended for waterproof coatings of walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Primacol
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Code: 2506204
Code sup.: 404115
EAN: 5906725243157
 
31.08 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Structural paint for creating decorative effects. Surfaces painted with this paint change due to the impact of light using pearlescent reflections, creating a three-dimensional depth effect.
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Code: 2504187
Code sup.: 243302
EAN: 8591235041057
 
23.16 EUR
30.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hardwood, especially indoors. The lacquer with wax gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Devoskyt roller plaster compound, 16 kg
Devoskyt
Devoskyt roller plaster compound, 16 kg
Code: 2505596
Code sup.: 517177
EAN: 8594035638021
 
20.40 EUR
1.28EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Very fine plaster compound excellent for large and local applications on all absorbent surfaces with small unevenness – drywall, construction adhesives, plasters, etc.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504084
Code sup.: 355801
EAN: 8592474019432
 
49.11 EUR
9.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall.
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Lazurol
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Code: 2504134
Code sup.: 243261
EAN: 8591235039283
 
11.56 EUR
15.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For creating a transparent coating for wood or metal, especially on vertical or sloped surfaces, such as wall coverings, soffits, etc. It is suitable for both indoor and outdoor use.
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Bisil
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Code: 2503220
Code sup.: 326127
EAN: 8590518383358
 
11.84 EUR
33.83EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings on fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Code: 2500593
Code sup.: 249217
EAN: 8595073020236
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stains on soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from UV radiation effects. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Code: 2500589
Code sup.: 249004
EAN: 8595073020212
 
7.14 EUR
9.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwoods exposed to weather influences, as well as for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Code: 2505134
Code sup.: 259980
EAN: 8591235088694
 
16.79 EUR
22.39EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods, exposed to weather effects, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 9 l
Code: 2502744
Code sup.: 249269
EAN: 8595073017328
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings of soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
REMAL Vinyl Color mat wash-resistant wall paint, 410 pastel blue, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat wash-resistant wall paint, 410 pastel blue, 3.2 kg
Code: 2504779
Code sup.: 401545
EAN: 8591235072938
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Code: 2500191
Code sup.: 355815
EAN: 8592474019173
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Code: 2503981
Code sup.: 355805
EAN: 8592474019159
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-SATIN topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.7 kg
Denas
DENAS UNIVERZÁL-SATIN topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.7 kg
Code: 2507432
Code sup.: 356078
EAN: 8592474112874
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Meets the standard for surface treatments of products and toys for children aged 0-3 years (ČSN EN 71, part 3) and is suitable for contact with food.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.