en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 350 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 350 g
Code: 2503565
Code sup.: 243017
EAN: 8590518389350
 
11.63 EUR
33.23EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipelines, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T023 teak, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T023 teak, 750 ml
Code: 2503038
Code sup.: 246420
EAN: 8595073025927
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior coatings.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 218 red, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 218 red, 350 g
Code: 2503668
Code sup.: 355505
EAN: 8590892116382
 
6.33 EUR
18.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for renewing old coatings of furniture, windows, doors, frames, radiators, colored interior accessories, garden structures, benches, children's playground structures, school boards.
DENAS UNIVERZÁL-LESK top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERZÁL-LESK top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.3 kg
Code: 2505466
Code sup.: 355953
EAN: 8592474101250
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall. Most commonly used for finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 4.5 l
Code: 2502986
Code sup.: 246308
EAN: 8595073026665
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hard wood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T080 mahogany, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T080 mahogany, 2.5 l
Code: 2502855
Code sup.: 246362
EAN: 8595073025767
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0413 sky blue, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0413 sky blue, 700 g
Code: 2504720
Code sup.: 355843
EAN: 8592474072772
 
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and plasterboard.
Lazurol S1002 gloss, lacquer for metal and wood, colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1002 gloss, lacquer for metal and wood, colorless, 750 ml
Code: 2504024
Code sup.: 243122
EAN: 8595073020151
 
8.31 EUR
11.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The product is intended for top transparent coatings of wood, fiberboard, and metals, e.g., wooden wall and ceiling paneling, metal accessories, and wooden and metal railings in interiors and exteriors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 2.5 + 0.5 l
Code: 2504970
Code sup.: 246321
EAN: 8591235081046
 
29.66 EUR
9.89EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hard wood exposed to the elements, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Code: 2502863
Code sup.: 246407
EAN: 8595073025873
 
50.38 EUR
20.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hard woods exposed to weather conditions and for interior coatings.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 209 brown, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 209 brown, 350 g
Code: 2503666
Code sup.: 355500
EAN: 8590892116337
 
5.90 EUR
16.86EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for renewing old coatings of furniture, windows, doors, frames, radiators, colored interior accessories, garden structures, benches, playground constructions, school boards.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 4.5 l
Code: 2503000
Code sup.: 246313
EAN: 8595073026672
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
truckFree
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, water-resistant, 0464 blue, 3.5 kg
Code: 2502684
Code sup.: 242925
EAN: 8590518347350
 
61.48 EUR
17.57EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with increased UV resistance intended for waterproof coatings, walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, as well as for surface treatment of steel constructions and eternit roofs.
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Lazurol
Lazurol Aqua Ekohost Semi-Matt V1305 Floor Lacquer 300 g
Code: 2505123
Code sup.: 388209
EAN: 8591235045505
 
9.30 EUR
31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Urethane-acrylate water-based wood lacquer for interiors. The lacquer is intended for creating a high-quality and durable surface on all types of wooden floors made from both hard and soft wood indoors.
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1119 boat varnish clear wood varnish glossy 2.5 l
Code: 2504136
Code sup.: 243283
EAN: 8591235039344
 
36.03 EUR
14.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For decorative transparent glossy coatings of wooden building elements in both interior and exterior. The varnish is highly resistant to moisture and water, features excellent workability, long-term protection against weather influences, and stable gloss.
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Bisil
Bisil waterproof paint for concrete, waterproof, 0454 dark blue, 700 g
Code: 2502685
Code sup.: 242928
EAN: 8590518327079
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Email with enhanced resistance to UV radiation, intended for waterproof coatings of walls of water reservoirs, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
truckFree
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, colorless, 2.5 l
Code: 2504188
Code sup.: 243304
EAN: 8591235041064
 
76.68 EUR
30.67EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hard, especially indoors. The wax lacquer gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Het
Het Acrylic Filler for Plasterboard, Masonry and Plasters, 1.6 kg
Code: 2503219
Code sup.: 511275
EAN: 8594002535063
 
7.46 EUR
4.66EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling walls (plasters, masonry, panels, plasterboard, etc.) in interiors. The filler is not recommended for joints.
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Primacol
Primacol Decorative Silver Sand decorative structural paint, S0 Base, 1 l
Code: 2506204
Code sup.: 404115
EAN: 5906725243157
 
31.08 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Structural paint for creating decorative effects. Surfaces painted with this paint change due to the impact of light using pearlescent reflections, creating a three-dimensional depth effect.
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Polykar
Polykar Super Plus fine two-component polyester filler, 200 g
Code: 2503504
Code sup.: 512320
EAN: 8594007010367
 
7.60 EUR
38EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Fine filler for filling small unevenness, grooves, and pores. Designed for common substrates including cast iron, aluminum, zinc, and fiberglass.
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Lazurol
LAZUROL protective oil coating with beeswax S1022, transparent, 750 ml
Code: 2504187
Code sup.: 243302
EAN: 8591235041057
 
23.16 EUR
30.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of wood, both soft and hardwood, especially indoors. The lacquer with wax gives the wood a highly decorative appearance, water-repellent and breathable surface.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 2.5 l
Code: 2500596
Code sup.: 249249
EAN: 8595073018196
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 2.5 l
Code: 2500597
Code sup.: 249263
EAN: 8595073018202
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor applications. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0023 teak, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0023 teak, 4 l
Code: 2500602
Code sup.: 249289
EAN: 8595073019391
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior applications. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.