en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Code: 2500614
Code sup.: 249985
EAN: 8595073018356
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Code: 2500598
Code sup.: 249266
EAN: 8595073020250
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood stains for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Code: 2503223
Code sup.: 249822
EAN: 8595073018325
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather effects as well as for interior coatings. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Code: 2503994
Code sup.: 355905
EAN: 8592474019357
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble top coat paint for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 9 l
Code: 2502747
Code sup.: 249301
EAN: 8595073017342
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings on soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 rosewood, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 rosewood, 2.5 + 0.5 l
Code: 2504968
Code sup.: 249260
EAN: 8591235081039
 
24.22 EUR
8.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard woods exposed to weather conditions and for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0025 sipo, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0025 sipo, 9 l
Code: 2503028
Code sup.: 248767
EAN: 8595073018257
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 + 0.5 l
Code: 2600189
Code sup.: 249293
EAN: 8591235081084
 
24.22 EUR
8.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings on soft and hardwoods exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Code: 2500593
Code sup.: 249217
EAN: 8595073020236
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stains on soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from UV radiation effects. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Code: 2500589
Code sup.: 249004
EAN: 8595073020212
 
7.14 EUR
9.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwoods exposed to weather influences, as well as for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504084
Code sup.: 355801
EAN: 8592474019432
 
49.11 EUR
9.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall.
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Lazurol
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Code: 2504134
Code sup.: 243261
EAN: 8591235039283
 
11.56 EUR
15.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For creating a transparent coating for wood or metal, especially on vertical or sloped surfaces, such as wall coverings, soffits, etc. It is suitable for both indoor and outdoor use.
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Bisil
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Code: 2503220
Code sup.: 326127
EAN: 8590518383358
 
11.84 EUR
33.83EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings on fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Code: 2505134
Code sup.: 259980
EAN: 8591235088694
 
16.79 EUR
22.39EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods, exposed to weather effects, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T060 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T060 pine, 750 ml
Code: 2503080
Code sup.: 246340
EAN: 8595073025675
 
10.78 EUR
14.37EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for indoor coatings.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 2.5 l
Code: 2504483
Code sup.: 246270
EAN: 8591235059670
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-GLOSS top coat for wood, metal, and concrete, 0530 green, 700 g
Denas
DENAS UNIVERZÁL-GLOSS top coat for wood, metal, and concrete, 0530 green, 700 g
Code: 2504004
Code sup.: 355982
EAN: 8592474019050
 
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard. Most common applications include finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 750 ml
Code: 2502848
Code sup.: 246320
EAN: 8595073025590
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0250 rosewood, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0250 rosewood, 700 g
Code: 2504000
Code sup.: 355958
EAN: 8592474018817
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall. Most common applications include doors, door frames, railings, cladding, garden furniture, sheet metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Code: 2503981
Code sup.: 355805
EAN: 8592474019159
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-SATIN topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.7 kg
Denas
DENAS UNIVERZÁL-SATIN topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.7 kg
Code: 2507432
Code sup.: 356078
EAN: 8592474112874
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Meets the standard for surface treatments of products and toys for children aged 0-3 years (ČSN EN 71, part 3) and is suitable for contact with food.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 750 ml
Code: 2502845
Code sup.: 246310
EAN: 8595073025552
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for indoor coatings.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 750 ml
Code: 2504484
Code sup.: 246268
EAN: 8591235059663
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather influences, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Code: 2503214
Code sup.: 246307
EAN: 8595073025545
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.