en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Code: 2504006
Code sup.: 355998
EAN: 8592474019067
 
12.34 EUR
17.63EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-soluble top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. The most common finishes for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-film stain for wood T025 cherry, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-film stain for wood T025 cherry, 4.5 l
Code: 2504482
Code sup.: 246272
EAN: 8591235059687
 
54.87 EUR
12.19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather influences, as well as for coatings in interiors.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0199 black, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0199 black, 0.3 kg
Code: 2506436
Code sup.: 355871
EAN: 8592474101243
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and gypsum board.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0660 ochre, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0660 ochre, 700 g
Code: 2503992
Code sup.: 355895
EAN: 8592474019333
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Code: 2500612
Code sup.: 249784
EAN: 8595073018349
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Den Braven
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Code: 2504397
Code sup.: 516947
EAN: 8595100127884
 
6.08 EUR
12.16EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For filling joints during the installation of window frames and door frames, insulating piping systems, and sealing passages in walls. Filling wooden wall claddings, insulation, and thermal insulation of roof structures.
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Code: 2506145
Code sup.: 401014
EAN: 8595614512527
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, high coverage ability and spreadability, matte finish, dry abrasion resistance, excellent vapor permeability.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 810 Raspberry Pink, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 810 Raspberry Pink, 3.2 kg
Code: 2504789
Code sup.: 401605
EAN: 8591235073133
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Het
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Code: 2503217
Code sup.: 511271
EAN: 8594002535049
 
2.54 EUR
6.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling surfaces of walls (plasters, masonry, panels, gypsum board, etc.) in interiors. The sealant is not recommended for jointing.
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Code: 2508289
Code sup.: 189066
EAN: 8591235098709
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
REMAL Vinyl Color Matte Washable Wall Paint, 820 Coral Red, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matte Washable Wall Paint, 820 Coral Red, 3.2 kg
Code: 2504790
Code sup.: 401611
EAN: 8591235073157
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvet matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
Code: 2600175
Code sup.: 401608
EAN: 8591235073164
 
0.67 EUR
2.68EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0230 medium brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0230 medium brown, 700 g
Code: 2500193
Code sup.: 355825
EAN: 8592474019197
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Code: 2500187
Code sup.: 355934
EAN: 8592474018909
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard. Most common applications include finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 218 red, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 218 red, 350 g
Code: 2503668
Code sup.: 355505
EAN: 8590892116382
 
6.33 EUR
18.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for renewing old coatings of furniture, windows, doors, frames, radiators, colored interior accessories, garden structures, benches, children's playground structures, school boards.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0530 green, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0530 green, 700 g
Code: 2503988
Code sup.: 355865
EAN: 8592474019272
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
Eternal mat Revital paint for restoring old coatings, 206 green, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital paint for restoring old coatings, 206 green, 350 g
Code: 2503665
Code sup.: 355498
EAN: 8590892116313
 
6.33 EUR
18.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for restoring old coatings on furniture, windows, doors, door frames, radiators, decorative interior accessories, garden buildings, benches, children's playground structures, school boards.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T027 meranti, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T027 meranti, 750 ml
Code: 2504478
Code sup.: 246280
EAN: 8591235059724
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 + 0.5 l
Code: 2508147
Code sup.: 246311
EAN: 8591235098921
 
33.41 EUR
11.14EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mix of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Lazurol S1020 Walkable Wood Lacquer Semi-Matt, Transparent, 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1020 Walkable Wood Lacquer Semi-Matt, Transparent, 2.5 l
Code: 2503972
Code sup.: 243253
EAN: 8595073027136
 
49.67 EUR
19.87EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Synthetic urethanized lacquer designed for top semi-matt transparent coatings of wood, chipboard, or cork for outdoor and indoor environments, such as parquet, wooden floors, wall cladding, staircases, doors, railings, decorative strips.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS topcoat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS topcoat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Code: 2503997
Code sup.: 355942
EAN: 8592474018633
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall. Most common finishes for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0823 light pink, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0823 light pink, 700 g
Code: 2504721
Code sup.: 355908
EAN: 8592474072789
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and gypsum board.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0610 cream, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0610 cream, 700 g
Code: 2503989
Code sup.: 355880
EAN: 8592474019302
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and gypsum board.
AKCE
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 350 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 350 g
Code: 2503565
Code sup.: 243017
EAN: 8590518389350
 
11.63 EUR
33.23EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipelines, engines, heat exchangers, solar collectors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.