en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 l
Code: 2502846
Code sup.: 246312
EAN: 8595073025569
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mix of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 2.5 l
Code: 2503644
Code sup.: 246302
EAN: 8595073025521
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-film stain for wood T025 cherry, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-film stain for wood T025 cherry, 4.5 l
Code: 2504482
Code sup.: 246272
EAN: 8591235059687
 
54.87 EUR
12.19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather influences, as well as for coatings in interiors.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0199 black, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0199 black, 0.3 kg
Code: 2506436
Code sup.: 355871
EAN: 8592474101243
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and gypsum board.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0660 ochre, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0660 ochre, 700 g
Code: 2503992
Code sup.: 355895
EAN: 8592474019333
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T024 cedar, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T024 cedar, 750 ml
Code: 2503055
Code sup.: 246325
EAN: 8595073025613
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and oil mixture for protective coatings for softwood and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-SATIN topcoat for wood, metal, and concrete, 0610 cream, 0.7 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-SATIN topcoat for wood, metal, and concrete, 0610 cream, 0.7 kg
Code: 2507433
Code sup.: 356080
EAN: 8592474112850
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Semi-matte water-based topcoat for coatings of structural elements and constructions made of wood, metal, construction materials, fresh galvanized sheet metal, galvanized roofing tiles, aluminum, certain types of plastics, laminate, ceramic tiles, etc.
BARLET silicone base A, white, 20 kg
BARLET
BARLET silicone base A, white, 20 kg
Code: 2505083
Code sup.: 416077
EAN: 8591235085754
 
141.37 EUR
7.07EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Used for coating facades, lime-cement plasters, concrete, aerated concrete, particle boards, and similar surfaces. The paint is easy to process, health-safe, and environmentally friendly.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0566 green fencing, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0566 green fencing, 700 g
Code: 2505477
Code sup.: 355878
EAN: 8592474101700
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and plasterboard.
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0120 roof anthracite, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0120 roof anthracite, 700 g
Code: 2506456
Code sup.: 356023
EAN: 8592474101762
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall. Most commonly used for finishing doors, door frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 2.5 l
Code: 2503074
Code sup.: 246317
EAN: 8595073025583
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and oil blend for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
Eternal mat Revital paint for restoring old coatings, 213 black, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital paint for restoring old coatings, 213 black, 350 g
Code: 2503667
Code sup.: 355501
EAN: 8590892116344
 
5.90 EUR
16.86EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for restoring old coatings on furniture, windows, doors, frames, radiators, colorful interior accessories, garden structures, benches, children's playground structures, blackboards.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Code: 2504006
Code sup.: 355998
EAN: 8592474019067
 
12.34 EUR
17.63EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-soluble top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. The most common finishes for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Code: 2500612
Code sup.: 249784
EAN: 8595073018349
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Code: 2508289
Code sup.: 189066
EAN: 8591235098709
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Het
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Code: 2503217
Code sup.: 511271
EAN: 8594002535049
 
2.54 EUR
6.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling surfaces of walls (plasters, masonry, panels, gypsum board, etc.) in interiors. The sealant is not recommended for jointing.
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Code: 2506145
Code sup.: 401014
EAN: 8595614512527
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, high coverage ability and spreadability, matte finish, dry abrasion resistance, excellent vapor permeability.
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Den Braven
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Code: 2504397
Code sup.: 516947
EAN: 8595100127884
 
6.08 EUR
12.16EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For filling joints during the installation of window frames and door frames, insulating piping systems, and sealing passages in walls. Filling wooden wall claddings, insulation, and thermal insulation of roof structures.
AKCE
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
Code: 2600175
Code sup.: 401608
EAN: 8591235073164
 
0.67 EUR
2.68EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Code: 2502735
Code sup.: 329082
EAN: 8715743006647
 
10.22 EUR
40.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent durability, flexibility, abrasion resistance, and fast drying (even at temperatures as low as +5°C). Its main advantage, however, is its high anti-corrosive ability and the ability to paint over already rusted and heavily rusted metal.
truckFree
LAZUROL impregnation primer S1033 clear, 9 l
Lazurol
LAZUROL impregnation primer S1033 clear, 9 l
Code: 2504014
Code sup.: 246176
EAN: 8595073027235
 
99.66 EUR
11.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For preventive chemical surface protection of wood and materials based on it against attack by fungi, wood-staining and wood-destroying fungi, and wood-destroying insects.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Code: 2500591
Code sup.: 249041
EAN: 8595073020229
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Code: 2500607
Code sup.: 249601
EAN: 8595073020298
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Code: 2500594
Code sup.: 249223
EAN: 8595073018189
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.