en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Code: 2503106
Code sup.: 243018
EAN: 8590518359070
 
24.92 EUR
35.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 4 l
Code: 2502741
Code sup.: 249252
EAN: 8595073019384
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 9 l
Code: 2503086
Code sup.: 249792
EAN: 8595073017403
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 l
Code: 2502746
Code sup.: 249291
EAN: 8595073018219
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
REMAL
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
Code: 2504800
Code sup.: 401632
EAN: 8591235073751
 
66.64 EUR
4.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium white paint with a velvety matte appearance, excellent opacity, and abrasion resistance. The surface is gently washable. The coating is intended for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
Code: 2504787
Code sup.: 401593
EAN: 8591235073096
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Code: 2504053
Code sup.: 249018
EAN: 8595073017243
 
68.91 EUR
7.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather influences as well as for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Code: 2503996
Code sup.: 355915
EAN: 8592474019418
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Code: 2503032
Code sup.: 246400
EAN: 8595073025842
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Unibal
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Code: 2502696
Code sup.: 264280
EAN: 8590882100599
 
11.14 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor use as a base and top coat for wood and metal. For outdoor use as a base paint. Not intended for coatings that come into direct contact with drinking water, food, feed, and for coatings on children's furniture and toys.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Code: 2502793
Code sup.: 249605
EAN: 8595073019421
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Code: 2502735
Code sup.: 329082
EAN: 8715743006647
 
10.22 EUR
40.88EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent durability, flexibility, abrasion resistance, and fast drying (even at temperatures as low as +5°C). Its main advantage, however, is its high anti-corrosive ability and the ability to paint over already rusted and heavily rusted metal.
truckFree
LAZUROL impregnation primer S1033 clear, 9 l
Lazurol
LAZUROL impregnation primer S1033 clear, 9 l
Code: 2504014
Code sup.: 246176
EAN: 8595073027235
 
99.66 EUR
11.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For preventive chemical surface protection of wood and materials based on it against attack by fungi, wood-staining and wood-destroying fungi, and wood-destroying insects.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Code: 2500194
Code sup.: 355830
EAN: 8592474019203
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Code: 2500189
Code sup.: 355954
EAN: 8592474018978
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. Most common for finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0250 palisander, 700 g
Denas
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0250 palisander, 700 g
Code: 2500195
Code sup.: 355835
EAN: 8592474019210
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0220 light brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0220 light brown, 700 g
Code: 2500192
Code sup.: 355820
EAN: 8592474019180
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and gypsum board.
REMAL Expert Brilliant White Wall Paint, 6.5+1 kg
REMAL
REMAL Expert Brilliant White Wall Paint, 6.5+1 kg
Code: 2500317
Code sup.: 400883
EAN: 8591235065947
 
13.05 EUR
1.74EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium wall and ceiling paint, dispersion, tintable, vapor permeable, velvety matte, whiteness 96 %. The brilliant white wall paint is recommended for coatings in residential and commercial spaces.
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0100 white, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0100 white, 0.3 kg
Code: 2506435
Code sup.: 355799
EAN: 8592474101229
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
Lazurol Oknobal Email U2015 gloss topcoat for windows 1000 white, 600 ml
Lazurol
Lazurol Oknobal Email U2015 gloss topcoat for windows 1000 white, 600 ml
Code: 2504126
Code sup.: 323809
EAN: 8595073022940
 
16.16 EUR
26.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint features excellent mechanical properties, high coverage, UV resistance, outstanding plasticity, very fast drying, and high gloss.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-SHINY top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-SHINY top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Code: 2504010
Code sup.: 356014
EAN: 8592474018664
 
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall. Most common finishes for doors, frames, railings, claddings, garden furniture, metal roofs, etc.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T022 rosewood, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T022 rosewood, 2.5 l
Code: 2503037
Code sup.: 246417
EAN: 8595073025910
 
50.38 EUR
20.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior coatings.
truckFree
Lazurol s1020 walking varnish for wood semi-matt, colorless, 4 l
Lazurol
Lazurol s1020 walking varnish for wood semi-matt, colorless, 4 l
Code: 2504013
Code sup.: 243256
EAN: 8595073027143
 
74.56 EUR
18.64EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Synthetic urethanized varnish intended for top semi-matt transparent coatings of wood, chipboard, or cork for outdoor and indoor environments, e.g. parquet, wooden floors, wall cladding, staircases, doors, railings, decorative strips.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1015 Light Ivory, 700 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1015 Light Ivory, 700 g
Code: 2505800
Code sup.: 355518
EAN: 8590892122086
 
9.02 EUR
12.89EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal silk-matt water-based paint for wood, metal, plastics, and concrete for indoor and outdoor use.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.