en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 750 ml
Code: 2504481
Code sup.: 246274
EAN: 8591235059694
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hard wood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
truckFree
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504083
Code sup.: 355931
EAN: 8592474018619
 
61.13 EUR
12.23EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Gloss universal water-soluble top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall. Most common applications include finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
EPOLEX bathtub paint S2321O + hardener S7300, 940 g
Epolex
EPOLEX bathtub paint S2321O + hardener S7300, 940 g
Code: 2503819
Code sup.: 256480
EAN: 8595073025040
 
24.22 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Two-component epoxy paint intended for the renovation of the surfaces of enamel bathtubs and shower trays. Not suitable for acrylic surfaces.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0510 light green, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0510 light green, 700 g
Code: 2503987
Code sup.: 355860
EAN: 8592474019265
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
AKCE
Karbolineum Extra 3v1 wood glaze, pine, 0.7 kg
Detecha®
Karbolineum Extra 3v1 wood glaze, pine, 0.7 kg
Code: 2503622
Code sup.: 302118
EAN: 8595002320079
 
9.86 EUR
14.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Modern impregnating coating with decorative properties. It acts as an effective deep penetrating soaking agent and also as a top protective coating in ten color shades.
BARLET acrylic base plus A, white, 10 kg
BARLET
BARLET acrylic base plus A, white, 10 kg
Code: 2504154
Code sup.: 416097
EAN: 8591235039801
 
54.54 EUR
5.45EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Highly efficient, water-repellent, washable acrylic façade paint. Covers cracks, suitable for renovating insulation systems, and designed for tinting.
Lazurol S1002 matt, paint for metal and wood, colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1002 matt, paint for metal and wood, colorless, 750 ml
Code: 2503820
Code sup.: 243117
EAN: 8595073020199
 
10.22 EUR
13.63EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For top transparent coatings of wood, fiberboard, and metals, e.g., wooden wall and ceiling paneling, metal fittings, wooden and metal railings indoors and outdoors.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 1 l
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 1 l
Code: 2504242
Code sup.: 329081
EAN: 8715743015175
 
21.88 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent durability, flexibility, abrasion resistance, and quick drying (even at temperatures up to +5°C). The main advantage is its high anti-corrosive ability and the possibility of painting even on already rusted and heavily rusted metal.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T027 meranti, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T027 meranti, 2.5 l
Code: 2504477
Code sup.: 246282
EAN: 8591235059731
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather influences, as well as for coatings in interiors.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T064 beech, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T064 beech, 4.5 l
Code: 2503134
Code sup.: 246353
EAN: 8595073026733
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings for soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T080 mahogany, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T080 mahogany, 750 ml
Code: 2503066
Code sup.: 246360
EAN: 8595073025750
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Gold S1037 thick-coat wood stain T020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-coat wood stain T020 chestnut, 750 ml
Code: 2503034
Code sup.: 246405
EAN: 8595073025866
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Designed for long-term protective colored transparent coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0655 dark ochre, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0655 dark ochre, 700 g
Code: 2504007
Code sup.: 356002
EAN: 8592474019012
 
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based top coat for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall. Most commonly used for finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, sheet metal roofs, etc.
Lazurol S1020 Walkable Wood Lacquer Semi-Matt, Clear, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1020 Walkable Wood Lacquer Semi-Matt, Clear, 750 ml
Code: 2503971
Code sup.: 243250
EAN: 8595073027129
 
17.64 EUR
23.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Synthetic urethanized wood lacquer intended for top semi-matt transparent coatings of wood, chipboard, or cork for outdoor and indoor environments, such as parquet, wooden floors, wall cladding, stairs, doors, railings, decorative strips.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 4.5 l
Code: 2503005
Code sup.: 246323
EAN: 8595073026696
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hard wood exposed to weather influences, as well as for interior coatings.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T024 cedar, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T024 cedar, 2.5 l
Code: 2503209
Code sup.: 246327
EAN: 8595073025620
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and oil blend for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather influences, as well as for indoor coatings.
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0100 white, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0100 white, 0.3 kg
Code: 2506435
Code sup.: 355799
EAN: 8592474101229
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
Lazurol Oknobal Email U2015 gloss topcoat for windows 1000 white, 600 ml
Lazurol
Lazurol Oknobal Email U2015 gloss topcoat for windows 1000 white, 600 ml
Code: 2504126
Code sup.: 323809
EAN: 8595073022940
 
16.16 EUR
26.93EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint features excellent mechanical properties, high coverage, UV resistance, outstanding plasticity, very fast drying, and high gloss.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-SHINY top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-SHINY top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Code: 2504010
Code sup.: 356014
EAN: 8592474018664
 
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall. Most common finishes for doors, frames, railings, claddings, garden furniture, metal roofs, etc.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T022 rosewood, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T022 rosewood, 2.5 l
Code: 2503037
Code sup.: 246417
EAN: 8595073025910
 
50.38 EUR
20.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Code: 2500194
Code sup.: 355830
EAN: 8592474019203
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 700 g
Code: 2500189
Code sup.: 355954
EAN: 8592474018978
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. Most common for finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0250 palisander, 700 g
Denas
DENAS UNIVERZÁL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0250 palisander, 700 g
Code: 2500195
Code sup.: 355835
EAN: 8592474019210
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0220 light brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0220 light brown, 700 g
Code: 2500192
Code sup.: 355820
EAN: 8592474019180
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and gypsum board.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.