en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0025 sipo, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0025 sipo, 9 l
Code: 2503028
Code sup.: 248767
EAN: 8595073018257
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
AKCE
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 80 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 80 g
Code: 2500184
Code sup.: 243016
EAN: 8590518389084
 
3.53 EUR
44.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 700 g
Code: 2500190
Code sup.: 355800
EAN: 8592474019142
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 750 ml
Code: 2500609
Code sup.: 249809
EAN: 8595073020304
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coats of soft and hardwoods, exposed to weather influences, as well as for indoor coatings. It protects wood against the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer impregnation for wood with oil content, 0099 ebony, 2.5 l
Code: 2500614
Code sup.: 249985
EAN: 8595073018356
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0022 rosewood, 750 ml
Code: 2500598
Code sup.: 249266
EAN: 8595073020250
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood stains for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0062 pine, 9 l
Code: 2503223
Code sup.: 249822
EAN: 8595073018325
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather effects as well as for interior coatings. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0815 red, 700 g
Code: 2503994
Code sup.: 355905
EAN: 8592474019357
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble top coat paint for metal, wood, concrete, zinc, copper, and drywall.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 + 0.5 l
Code: 2600189
Code sup.: 249293
EAN: 8591235081084
 
24.22 EUR
8.07EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings on soft and hardwoods exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects the wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 2.5 l
Code: 2500596
Code sup.: 249249
EAN: 8595073018196
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 2.5 l
Code: 2500597
Code sup.: 249263
EAN: 8595073018202
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor applications. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0023 teak, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0023 teak, 4 l
Code: 2500602
Code sup.: 249289
EAN: 8595073019391
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior applications. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0051 fir green, 750 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0051 fir green, 750 l
Code: 2500605
Code sup.: 249520
EAN: 8595073020281
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for indoor applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0010 white, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0010 white, 2.5 l
Code: 2500592
Code sup.: 249052
EAN: 8595073018172
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings indoors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood glaze with oils, 0062 pine, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood glaze with oils, 0062 pine, 4 l
Code: 2502794
Code sup.: 249816
EAN: 8595073019438
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings indoors. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 540 emerald green, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 540 emerald green, 3.2 kg
Code: 2504784
Code sup.: 401575
EAN: 8591235072990
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvet matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Pragoprimer Plus S 2070 base paint for wood, 0100 white, 4 l
Pragoprimer
Pragoprimer Plus S 2070 base paint for wood, 0100 white, 4 l
Code: 2503801
Code sup.: 181509
EAN: 8595073021837
 
48.97 EUR
12.24EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint is intended for priming and base coats for wood. It excels in very good opacity, good flow properties, and quick drying. It has excellent sandability and high adhesion to wood substrates.
AKCE
truckFree
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 3.5 kg
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 3.5 kg
Code: 2503213
Code sup.: 243012
EAN: 8590518323354
 
83.58 EUR
23.88EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0000 colorless, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0000 colorless, 4 l
Code: 2504064
Code sup.: 249015
EAN: 8595073019353
 
32.14 EUR
8.04EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coating stains of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol s1080 terrace oil colorless, 2.5 l
Lazurol
Lazurol s1080 terrace oil colorless, 2.5 l
Code: 2505135
Code sup.: 259982
EAN: 8591235088717
 
47.34 EUR
18.94EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors.
Lazurol s1080 terrace oil teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol s1080 terrace oil teak, 2.5 l
Code: 2505137
Code sup.: 259988
EAN: 8591235088724
 
43.10 EUR
17.24EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood including tropical hardwoods, exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors.
Pragoprimer Plus S 2070 basic wood paint, 0100 white, 2.5 l
Pragoprimer
Pragoprimer Plus S 2070 basic wood paint, 0100 white, 2.5 l
Code: 2503800
Code sup.: 181507
EAN: 8595073021820
 
31.64 EUR
12.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint is intended for priming and undercoating of wood. It excels in very good hiding power, good flow, quick drying. It has excellent sandability and high adhesion to wooden substrates.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 9 l
Code: 2503030
Code sup.: 249612
EAN: 8595073017380
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather influences as well as for interior coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 80 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, 0199 black, 80 g
Code: 2500183
Code sup.: 326125
EAN: 8590518383082
 
3.96 EUR
49.5EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For the protection of steel and cast iron surfaces subjected to cyclic thermal stress. Used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar connectors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.