en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T080 mahogany, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T080 mahogany, 2.5 l
Code: 2502855
Code sup.: 246362
EAN: 8595073025767
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0413 sky blue, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0413 sky blue, 700 g
Code: 2504720
Code sup.: 355843
EAN: 8592474072772
 
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and plasterboard.
Lazurol S1002 gloss, lacquer for metal and wood, colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1002 gloss, lacquer for metal and wood, colorless, 750 ml
Code: 2504024
Code sup.: 243122
EAN: 8595073020151
 
8.31 EUR
11.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The product is intended for top transparent coatings of wood, fiberboard, and metals, e.g., wooden wall and ceiling paneling, metal accessories, and wooden and metal railings in interiors and exteriors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 2.5 + 0.5 l
Code: 2504970
Code sup.: 246321
EAN: 8591235081046
 
29.66 EUR
9.89EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hard wood exposed to the elements, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Code: 2502863
Code sup.: 246407
EAN: 8595073025873
 
50.38 EUR
20.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hard woods exposed to weather conditions and for interior coatings.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 209 brown, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, 209 brown, 350 g
Code: 2503666
Code sup.: 355500
EAN: 8590892116337
 
5.90 EUR
16.86EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for renewing old coatings of furniture, windows, doors, frames, radiators, colored interior accessories, garden structures, benches, playground constructions, school boards.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 4.5 l
Code: 2503000
Code sup.: 246313
EAN: 8595073026672
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Den Braven
Den Braven Maxi tube low-expansion mounting foam, 500 ml
Code: 2504397
Code sup.: 516947
EAN: 8595100127884
 
6.08 EUR
12.16EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For filling joints during the installation of window frames and door frames, insulating piping systems, and sealing passages in walls. Filling wooden wall claddings, insulation, and thermal insulation of roof structures.
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Het
Het Klasik Color paint, 0238 beige carnation, 7+1 kg
Code: 2506145
Code sup.: 401014
EAN: 8595614512527
 
18.45 EUR
2.31EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For interior wall and ceiling coatings, high coverage ability and spreadability, matte finish, dry abrasion resistance, excellent vapor permeability.
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Supermal
Supermal Email S2013 8440 reddish-brown 0.6 l
Code: 2508289
Code sup.: 189066
EAN: 8591235098709
 
7.25 EUR
12.08EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
This synthetic paint with a matte finish brings timeless elegance and subtlety to any surface.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0080 mahogany, 2.5 l
Code: 2500612
Code sup.: 249784
EAN: 8595073018349
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 810 Raspberry Pink, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 810 Raspberry Pink, 3.2 kg
Code: 2504789
Code sup.: 401605
EAN: 8591235073133
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Het
Het Acrylic Sealant for Gypsum Board, Masonry and Plasters, 400 g
Code: 2503217
Code sup.: 511271
EAN: 8594002535049
 
2.54 EUR
6.35EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
For leveling surfaces of walls (plasters, masonry, panels, gypsum board, etc.) in interiors. The sealant is not recommended for jointing.
REMAL Vinyl Color Matte Washable Wall Paint, 820 Coral Red, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matte Washable Wall Paint, 820 Coral Red, 3.2 kg
Code: 2504790
Code sup.: 401611
EAN: 8591235073157
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvet matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt washable wall paint, 820 coral red, 250 g
Code: 2600175
Code sup.: 401608
EAN: 8591235073164
 
0.67 EUR
2.68EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 2.5 l
Code: 2500596
Code sup.: 249249
EAN: 8595073018196
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for interior applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 2.5 l
Code: 2500597
Code sup.: 249263
EAN: 8595073018202
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective wood staining of soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor applications. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0023 teak, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0023 teak, 4 l
Code: 2500602
Code sup.: 249289
EAN: 8595073019391
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior applications. It protects wood from UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0051 fir green, 750 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0051 fir green, 750 l
Code: 2500605
Code sup.: 249520
EAN: 8595073020281
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for indoor applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0010 white, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0010 white, 2.5 l
Code: 2500592
Code sup.: 249052
EAN: 8595073018172
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings indoors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 540 emerald green, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat washable wall paint, 540 emerald green, 3.2 kg
Code: 2504784
Code sup.: 401575
EAN: 8591235072990
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvet matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Pragoprimer Plus S 2070 base paint for wood, 0100 white, 4 l
Pragoprimer
Pragoprimer Plus S 2070 base paint for wood, 0100 white, 4 l
Code: 2503801
Code sup.: 181509
EAN: 8595073021837
 
48.97 EUR
12.24EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
The paint is intended for priming and base coats for wood. It excels in very good opacity, good flow properties, and quick drying. It has excellent sandability and high adhesion to wood substrates.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Code: 2500191
Code sup.: 355815
EAN: 8592474019173
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0250 rosewood, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0250 rosewood, 700 g
Code: 2504000
Code sup.: 355958
EAN: 8592474018817
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall. Most common applications include doors, door frames, railings, cladding, garden furniture, sheet metal roofs, etc.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.