en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0530 green, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0530 green, 700 g
Code: 2503988
Code sup.: 355865
EAN: 8592474019272
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
Eternal mat Revital paint for restoring old coatings, 206 green, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital paint for restoring old coatings, 206 green, 350 g
Code: 2503665
Code sup.: 355498
EAN: 8590892116313
 
6.33 EUR
18.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for restoring old coatings on furniture, windows, doors, door frames, radiators, decorative interior accessories, garden buildings, benches, children's playground structures, school boards.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T027 meranti, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T027 meranti, 750 ml
Code: 2504478
Code sup.: 246280
EAN: 8591235059724
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 + 0.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 + 0.5 l
Code: 2508147
Code sup.: 246311
EAN: 8591235098921
 
33.41 EUR
11.14EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mix of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Lazurol S1020 Walkable Wood Lacquer Semi-Matt, Transparent, 2.5 l
Lazurol
Lazurol S1020 Walkable Wood Lacquer Semi-Matt, Transparent, 2.5 l
Code: 2503972
Code sup.: 243253
EAN: 8595073027136
 
49.67 EUR
19.87EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Synthetic urethanized lacquer designed for top semi-matt transparent coatings of wood, chipboard, or cork for outdoor and indoor environments, such as parquet, wooden floors, wall cladding, staircases, doors, railings, decorative strips.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS topcoat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS topcoat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Code: 2503997
Code sup.: 355942
EAN: 8592474018633
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall. Most common finishes for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0823 light pink, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0823 light pink, 700 g
Code: 2504721
Code sup.: 355908
EAN: 8592474072789
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and gypsum board.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0610 cream, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0610 cream, 700 g
Code: 2503989
Code sup.: 355880
EAN: 8592474019302
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and gypsum board.
AKCE
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 350 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 350 g
Code: 2503565
Code sup.: 243017
EAN: 8590518389350
 
11.63 EUR
33.23EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flues, steam pipelines, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Code: 2504053
Code sup.: 249018
EAN: 8595073017243
 
68.91 EUR
7.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather influences as well as for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Code: 2503996
Code sup.: 355915
EAN: 8592474019418
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Code: 2503032
Code sup.: 246400
EAN: 8595073025842
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Unibal
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Code: 2502696
Code sup.: 264280
EAN: 8590882100599
 
11.14 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor use as a base and top coat for wood and metal. For outdoor use as a base paint. Not intended for coatings that come into direct contact with drinking water, food, feed, and for coatings on children's furniture and toys.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Code: 2502793
Code sup.: 249605
EAN: 8595073019421
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Bisil waterproof concrete paint, waterproof, 0100 white, 700 g
Bisil
Bisil waterproof concrete paint, waterproof, 0100 white, 700 g
Code: 74662
Code sup.: 242910
EAN: 8590518341075
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Enamel with increased UV resistance intended for waterproof coatings of walls of water tanks, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Code: 2503995
Code sup.: 355910
EAN: 8592474019364
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0020 chestnut, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0020 chestnut, 9 l
Code: 2503027
Code sup.: 249239
EAN: 8595073017281
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coats on soft and hard woods exposed to weather influences and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Code: 2500591
Code sup.: 249041
EAN: 8595073020229
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Code: 2500607
Code sup.: 249601
EAN: 8595073020298
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Code: 2500594
Code sup.: 249223
EAN: 8595073018189
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0051 fir green, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0051 fir green, 2.5 l
Code: 2500606
Code sup.: 249529
EAN: 8595073018271
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions and for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 2.5 l
Code: 2500590
Code sup.: 249012
EAN: 8595073018165
 
22.24 EUR
8.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood against the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 2.5 l
Code: 2500608
Code sup.: 249607
EAN: 8595073018288
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard woods exposed to weather effects as well as for coatings in interiors. It protects the wood from UV radiation. Contains natural oil.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Code: 2503106
Code sup.: 243018
EAN: 8590518359070
 
24.92 EUR
35.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.