en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
REMAL
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
Code: 2504800
Code sup.: 401632
EAN: 8591235073751
 
66.64 EUR
4.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium white paint with a velvety matte appearance, excellent opacity, and abrasion resistance. The surface is gently washable. The coating is intended for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
Code: 2504787
Code sup.: 401593
EAN: 8591235073096
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Code: 2503995
Code sup.: 355910
EAN: 8592474019364
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Code: 2504053
Code sup.: 249018
EAN: 8595073017243
 
68.91 EUR
7.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather influences as well as for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Gold S1037 opaque wood stain T000 colorless, 750 ml
Code: 2503032
Code sup.: 246400
EAN: 8595073025842
 
15.52 EUR
20.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Unibal
UNIBAL O2025 linseed oil paint for wood and metal self-priming, 8440 red-brown, 1 kg
Code: 2502696
Code sup.: 264280
EAN: 8590882100599
 
11.14 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
For indoor use as a base and top coat for wood and metal. For outdoor use as a base paint. Not intended for coatings that come into direct contact with drinking water, food, feed, and for coatings on children's furniture and toys.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0060 pine, 4 l
Code: 2502793
Code sup.: 249605
EAN: 8595073019421
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0911 silver, 700 g
Code: 2503996
Code sup.: 355915
EAN: 8592474019418
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal, and concrete, 0100 white, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal, and concrete, 0100 white, 700 g
Code: 2500186
Code sup.: 355930
EAN: 8592474018626
100%
10.57 EUR
15.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized materials, copper, and plasterboard. Most common applications for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 750 ml
Code: 2504481
Code sup.: 246274
EAN: 8591235059694
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hard wood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
truckFree
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504083
Code sup.: 355931
EAN: 8592474018619
 
61.13 EUR
12.23EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Gloss universal water-soluble top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall. Most common applications include finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
EPOLEX bathtub paint S2321O + hardener S7300, 940 g
Epolex
EPOLEX bathtub paint S2321O + hardener S7300, 940 g
Code: 2503819
Code sup.: 256480
EAN: 8595073025040
 
24.22 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Two-component epoxy paint intended for the renovation of the surfaces of enamel bathtubs and shower trays. Not suitable for acrylic surfaces.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0510 light green, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0510 light green, 700 g
Code: 2503987
Code sup.: 355860
EAN: 8592474019265
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T000 colorless, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T000 colorless, 2.5 l
Code: 2503033
Code sup.: 246402
EAN: 8595073025859
 
50.38 EUR
20.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for indoor applications.
DENAS UNIVERSAL-GLOSS topcoat for wood, metal, and concrete, 0220 light brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS topcoat for wood, metal, and concrete, 0220 light brown, 700 g
Code: 2503998
Code sup.: 355946
EAN: 8592474018855
 
9.51 EUR
13.59EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. Most common applications include finishing doors, door frames, railings, cladding, garden furniture, sheet metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-SATIN top color for wood, metal and concrete, 0120 anthracite, 0.7 kg
Denas
DENAS UNIVERZÁL-SATIN top color for wood, metal and concrete, 0120 anthracite, 0.7 kg
Code: 2507430
Code sup.: 356076
EAN: 8592474112867
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Meets the standard for surface treatments of products and toys for children aged 0-3 years (ČSN EN 71, part 3) and is suitable for contact with food.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T023 teak, 2.5 l
Code: 2502849
Code sup.: 246322
EAN: 8595073025606
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mix of oils for protective coatings for soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Eternal mat Revital paint for renewing old coatings, 213 black, 100 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital paint for renewing old coatings, 213 black, 100 g
Code: 2503648
Code sup.: 355457
EAN: 8590892116214
 
3.61 EUR
36.1EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for renewing old coatings on furniture, windows, doors, frames, radiators, color accents in interiors, garden structures, benches, playground constructions, school boards.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0750 orange, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0750 orange, 700 g
Code: 2503993
Code sup.: 355900
EAN: 8592474019340
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper and plasterboard.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1019 Grey-beige, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1019 Grey-beige, 350 g
Code: 2505804
Code sup.: 355526
EAN: 8590892121997
 
5.90 EUR
16.86EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal silk-matt water-based paint for wood, metal, plastics, and concrete for indoor and outdoor use.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 750 ml
Code: 2503643
Code sup.: 246300
EAN: 8595073025514
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-film wood glaze T064 beech, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-film wood glaze T064 beech, 2.5 l
Code: 2502854
Code sup.: 246352
EAN: 8595073025729
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood glaze with UV filter and a blend of oils for protective coatings for soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for indoor coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Code: 2503990
Code sup.: 355885
EAN: 8592474019319
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat paint for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0655 dark ochre, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0655 dark ochre, 700 g
Code: 2503991
Code sup.: 355890
EAN: 8592474019326
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble top coat paint for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.