en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0750 orange, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0750 orange, 700 g
Code: 2503993
Code sup.: 355900
EAN: 8592474019340
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper and plasterboard.
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1019 Grey-beige, 350 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for renewing old coatings, RAL 1019 Grey-beige, 350 g
Code: 2505804
Code sup.: 355526
EAN: 8590892121997
 
5.90 EUR
16.86EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal silk-matt water-based paint for wood, metal, plastics, and concrete for indoor and outdoor use.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 750 ml
Code: 2503643
Code sup.: 246300
EAN: 8595073025514
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-film wood glaze T064 beech, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-film wood glaze T064 beech, 2.5 l
Code: 2502854
Code sup.: 246352
EAN: 8595073025729
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood glaze with UV filter and a blend of oils for protective coatings for soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for indoor coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Code: 2503990
Code sup.: 355885
EAN: 8592474019319
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat paint for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 2.5 l
Code: 2504480
Code sup.: 246276
EAN: 8591235059700
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0566 green fence, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0566 green fence, 700 g
Code: 2506468
Code sup.: 355993
EAN: 8592474101731
 
12.34 EUR
17.63EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall. The most common coatings for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0750 orange, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0750 orange, 700 g
Code: 2504009
Code sup.: 356010
EAN: 8592474018787
 
11.84 EUR
16.91EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Gloss universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper and drywall. Most common applications include finishing doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
Bisil waterproof concrete paint, waterproof, 0100 white, 700 g
Bisil
Bisil waterproof concrete paint, waterproof, 0100 white, 700 g
Code: 74662
Code sup.: 242910
EAN: 8590518341075
 
13.40 EUR
19.14EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Enamel with increased UV resistance intended for waterproof coatings of walls of water tanks, silage pits, and swimming pools, also for surface treatment of steel structures and eternit roofs.
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Bisil
Bisil Thermo heat-resistant paint 700 °C, silver, 700 g
Code: 2503106
Code sup.: 243018
EAN: 8590518359070
 
24.92 EUR
35.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. It is used for protective coatings of fireplaces, flue pipes, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 4 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0021 walnut, 4 l
Code: 2502741
Code sup.: 249252
EAN: 8595073019384
 
36.24 EUR
9.06EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0080 mahogany, 9 l
Code: 2503086
Code sup.: 249792
EAN: 8595073017403
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for interior applications. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0023 teak, 2.5 l
Code: 2502746
Code sup.: 249291
EAN: 8595073018219
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
REMAL
REMAL Vinyl White Matt Washable Wall Paint 15 kg
Code: 2504800
Code sup.: 401632
EAN: 8591235073751
 
66.64 EUR
4.44EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Premium white paint with a velvety matte appearance, excellent opacity, and abrasion resistance. The surface is gently washable. The coating is intended for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color Matt Washable Wall Paint, 620 summer yellow, 3.2 kg
Code: 2504787
Code sup.: 401593
EAN: 8591235073096
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte appearance, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings in interiors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0010 white, 750 ml
Code: 2500591
Code sup.: 249041
EAN: 8595073020229
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather influences as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0060 pine, 750 ml
Code: 2500607
Code sup.: 249601
EAN: 8595073020298
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0020 chestnut, 2.5 l
Code: 2500594
Code sup.: 249223
EAN: 8595073018189
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0051 fir green, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils content, 0051 fir green, 2.5 l
Code: 2500606
Code sup.: 249529
EAN: 8595073018271
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions and for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 2.5 l
Code: 2500590
Code sup.: 249012
EAN: 8595073018165
 
22.24 EUR
8.9EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwood exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood against the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0060 pine, 2.5 l
Code: 2500608
Code sup.: 249607
EAN: 8595073018288
 
24.22 EUR
9.69EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard woods exposed to weather effects as well as for coatings in interiors. It protects the wood from UV radiation. Contains natural oil.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0840 red-brown, 700 g
Code: 2503995
Code sup.: 355910
EAN: 8592474019364
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard.
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0020 chestnut, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-film wood stain with oil content, 0020 chestnut, 9 l
Code: 2503027
Code sup.: 249239
EAN: 8595073017281
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coats on soft and hard woods exposed to weather influences and for indoor coatings. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0000 colorless, 9 l
Code: 2504053
Code sup.: 249018
EAN: 8595073017243
 
68.91 EUR
7.66EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hard wood exposed to weather influences as well as for indoor applications. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.