en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Code: 2505134
Code sup.: 259980
EAN: 8591235088694
 
16.79 EUR
22.39EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods, exposed to weather effects, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Code: 2500593
Code sup.: 249217
EAN: 8595073020236
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stains on soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from UV radiation effects. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Code: 2500589
Code sup.: 249004
EAN: 8595073020212
 
7.14 EUR
9.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwoods exposed to weather influences, as well as for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504084
Code sup.: 355801
EAN: 8592474019432
 
49.11 EUR
9.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall.
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Lazurol
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Code: 2504134
Code sup.: 243261
EAN: 8591235039283
 
11.56 EUR
15.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For creating a transparent coating for wood or metal, especially on vertical or sloped surfaces, such as wall coverings, soffits, etc. It is suitable for both indoor and outdoor use.
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Bisil
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Code: 2503220
Code sup.: 326127
EAN: 8590518383358
 
11.84 EUR
33.83EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings on fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-film wood stain T083 cherry, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-film wood stain T083 cherry, 750 ml
Code: 2504475
Code sup.: 246286
EAN: 8591235059755
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and blend of oils for protective coatings for soft and hard wood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0462 dark blue, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0462 dark blue, 700 g
Code: 2503986
Code sup.: 355855
EAN: 8592474019258
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper and drywall.
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T023 teak, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Gold S1037 thick-layer wood stain T023 teak, 2.5 l
Code: 2503039
Code sup.: 246422
EAN: 8595073025934
 
50.38 EUR
20.15EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Intended for long-term protective colored transparent coatings for soft and hard wood exposed to weather influences as well as for interior coatings.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0421 light blue, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0421 light blue, 700 g
Code: 2503984
Code sup.: 355845
EAN: 8592474019234
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and gypsum board.
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0110 light gray, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal, and concrete, 0110 light gray, 0.3 kg
Code: 2505469
Code sup.: 355872
EAN: 8592474101236
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
Eternal mat Revital color for restoring old coatings, 209 brown, 700 g
AUSTIS - Eternal
Eternal mat Revital color for restoring old coatings, 209 brown, 700 g
Code: 2503413
Code sup.: 355478
EAN: 8590892115507
 
9.02 EUR
12.89EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint suitable for restoring old coatings of furniture, windows, doors, frames, radiators, decorative interior components, garden structures, benches, children's playground structures, school boards.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0440 blue, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0440 blue, 700 g
Code: 2503985
Code sup.: 355850
EAN: 8592474019241
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-soluble topcoat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and gypsum board.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T026 wenge, 4.5 l
Code: 2504479
Code sup.: 246278
EAN: 8591235059717
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings of soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T064 beech, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T064 beech, 750 ml
Code: 2503068
Code sup.: 246350
EAN: 8595073025712
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 4.5 l
Code: 2503003
Code sup.: 246318
EAN: 8595073026689
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0110 light gray, 700 g
Code: 2503981
Code sup.: 355805
EAN: 8592474019159
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and drywall.
AKCE
DENAS UNIVERZÁL-SATIN topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.7 kg
Denas
DENAS UNIVERZÁL-SATIN topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.7 kg
Code: 2507432
Code sup.: 356078
EAN: 8592474112874
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Meets the standard for surface treatments of products and toys for children aged 0-3 years (ČSN EN 71, part 3) and is suitable for contact with food.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 750 ml
Code: 2502845
Code sup.: 246310
EAN: 8595073025552
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for indoor coatings.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 750 ml
Code: 2504484
Code sup.: 246268
EAN: 8591235059663
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather influences, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 2.5 l
Code: 2503214
Code sup.: 246307
EAN: 8595073025545
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal, and concrete, 0199 black, 700 g
Code: 2500191
Code sup.: 355815
EAN: 8592474019173
 
9.16 EUR
13.09EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T060 pine, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T060 pine, 750 ml
Code: 2503080
Code sup.: 246340
EAN: 8595073025675
 
10.78 EUR
14.37EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for indoor coatings.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T025 cherry, 2.5 l
Code: 2504483
Code sup.: 246270
EAN: 8591235059670
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.