en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T064 beech, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T064 beech, 750 ml
Code: 2503068
Code sup.: 246350
EAN: 8595073025712
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 4.5 l
Code: 2503003
Code sup.: 246318
EAN: 8595073026689
 
52.15 EUR
11.59EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0020 chestnut, 750 ml
Code: 2500593
Code sup.: 249217
EAN: 8595073020236
 
7.88 EUR
10.51EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective stains on soft and hardwoods exposed to weather conditions as well as for coatings in interiors. It protects wood from UV radiation effects. It contains natural oil.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oils, 0000 colorless, 750 ml
Code: 2500589
Code sup.: 249004
EAN: 8595073020212
 
7.14 EUR
9.52EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective staining of soft and hardwoods exposed to weather influences, as well as for interior coatings. Protects wood from the effects of UV radiation. Contains natural oil.
Devoskyt roller plaster compound, 16 kg
Devoskyt
Devoskyt roller plaster compound, 16 kg
Code: 2505596
Code sup.: 517177
EAN: 8594035638021
 
20.40 EUR
1.28EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Very fine plaster compound excellent for large and local applications on all absorbent surfaces with small unevenness – drywall, construction adhesives, plasters, etc.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0100 white, 5 kg
Code: 2504084
Code sup.: 355801
EAN: 8592474019432
 
49.11 EUR
9.82EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and drywall.
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Lazurol
LAZUROL thixotropic non-dripping lacquer for metal and wood S1091, transparent gloss, 750 ml
Code: 2504134
Code sup.: 243261
EAN: 8591235039283
 
11.56 EUR
15.41EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For creating a transparent coating for wood or metal, especially on vertical or sloped surfaces, such as wall coverings, soffits, etc. It is suitable for both indoor and outdoor use.
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Bisil
Bisil Thermo Fire-Resistant Paint 700 °C, 0199 Black, 350 g
Code: 2503220
Code sup.: 326127
EAN: 8590518383358
 
11.84 EUR
33.83EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
To protect steel and cast iron surfaces exposed to cyclic thermal stress. Used for protective coatings on fireplaces, flues, steam pipes, engines, heat exchangers, solar collectors.
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 9 l
Lazurol
Lazurol Classic S1023 thin-layer wood stain with oil content, 0022 palisander, 9 l
Code: 2502744
Code sup.: 249269
EAN: 8595073017328
 
77.25 EUR
8.58EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective glazing coatings of soft and hardwood, exposed to weather conditions and for coatings in interiors. It protects wood from the effects of UV radiation. It contains natural oil.
REMAL Vinyl Color mat wash-resistant wall paint, 410 pastel blue, 3.2 kg
REMAL
REMAL Vinyl Color mat wash-resistant wall paint, 410 pastel blue, 3.2 kg
Code: 2504779
Code sup.: 401545
EAN: 8591235072938
 
19.27 EUR
6.02EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Washable wall paint with a velvety matte finish, excellent coverage, and abrasion resistance. Washable paint for painting walls and ceilings indoors on plaster, drywall, and other substrates.
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Lazurol
Lazurol S1080 terrace oil colorless, 750 ml
Code: 2505134
Code sup.: 259980
EAN: 8591235088694
 
16.79 EUR
22.39EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
For protective coatings of all types of wood, including tropical woods, exposed to weather effects, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T022 rosewood, 750 ml
Code: 2502847
Code sup.: 246315
EAN: 8595073025576
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings of soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as for interior coatings.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T020 chestnut, 750 ml
Code: 2503031
Code sup.: 246305
EAN: 8595073025538
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings of soft and hardwoods exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T021 walnut, 2.5 l
Code: 2502846
Code sup.: 246312
EAN: 8595073025569
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mix of oils for protective coatings for soft and hardwood exposed to weather conditions, as well as coatings in interiors.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 2.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T000 natural, 2.5 l
Code: 2503644
Code sup.: 246302
EAN: 8595073025521
 
29.66 EUR
11.86EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a blend of oils for protective coatings on soft and hardwood, exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0240 dark brown, 0.3 kg
Code: 2506438
Code sup.: 355873
EAN: 8592474101267
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable topcoat for metal, wood, concrete, galvanized surfaces, copper, and plasterboard.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-GLOSS top coat for wood, metal and concrete, 0620 yellow, 700 g
Code: 2504006
Code sup.: 355998
EAN: 8592474019067
 
12.34 EUR
17.63EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Glossy universal water-soluble top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall. The most common finishes for doors, frames, railings, cladding, garden furniture, metal roofs, etc.
truckFree
Lazurol Topdecor S1035 thin-film stain for wood T025 cherry, 4.5 l
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-film stain for wood T025 cherry, 4.5 l
Code: 2504482
Code sup.: 246272
EAN: 8591235059687
 
54.87 EUR
12.19EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and a mixture of oils for protective coatings on soft and hardwood exposed to weather influences, as well as for coatings in interiors.
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0199 black, 0.3 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0199 black, 0.3 kg
Code: 2506436
Code sup.: 355871
EAN: 8592474101243
 
5.69 EUR
18.97EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-dilutable top coat for metal, wood, concrete, galvanized metal, copper, and gypsum board.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0660 ochre, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT top coat for wood, metal and concrete, 0660 ochre, 700 g
Code: 2503992
Code sup.: 355895
EAN: 8592474019333
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based top coat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and drywall.
AKCE
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T024 cedar, 750 ml
Lazurol
Lazurol Topdecor S1035 thin-layer wood stain T024 cedar, 750 ml
Code: 2503055
Code sup.: 246325
EAN: 8595073025613
 
9.51 EUR
12.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Wood stain with UV filter and oil mixture for protective coatings for softwood and hardwood exposed to weather conditions, as well as for coatings in interiors.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-SATIN topcoat for wood, metal, and concrete, 0610 cream, 0.7 kg
Denas
DENAS UNIVERSAL-SATIN topcoat for wood, metal, and concrete, 0610 cream, 0.7 kg
Code: 2507433
Code sup.: 356080
EAN: 8592474112850
 
10.22 EUR
14.6EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Semi-matte water-based topcoat for coatings of structural elements and constructions made of wood, metal, construction materials, fresh galvanized sheet metal, galvanized roofing tiles, aluminum, certain types of plastics, laminate, ceramic tiles, etc.
BARLET silicone base A, white, 20 kg
BARLET
BARLET silicone base A, white, 20 kg
Code: 2505083
Code sup.: 416077
EAN: 8591235085754
 
141.37 EUR
7.07EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Used for coating facades, lime-cement plasters, concrete, aerated concrete, particle boards, and similar surfaces. The paint is easy to process, health-safe, and environmentally friendly.
AKCE
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0566 green fencing, 700 g
Denas
DENAS UNIVERSAL-MAT topcoat for wood, metal and concrete, 0566 green fencing, 700 g
Code: 2505477
Code sup.: 355878
EAN: 8592474101700
 
11.99 EUR
17.13EUR/1kg
In stock
heartFavoritecompareCompare
Matte universal water-based topcoat for metal, wood, concrete, galvanized steel, copper, and plasterboard.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.